Hoşgeldiniz  

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cumartesi 30.03.2024 e gazete

admin | 30 Mart 2024 | e gazete Gaziantep haber ajansı Bülteni, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cumartesi 30.03.2024 e gazete

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cumartesi 30.03.2024 e gazete

HABER METNİ;

*

OĞUZBOYLARI, MUSABEYLİLER VE  AŞİRET DERNEKLERİNDEN TAHMAZOĞLU’NA YÜZDE 85 OY SÖZÜ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu OğuzBoyları Federasyonu ,Musabeyliler ve Oğuzboyrı federasyonuna bağlı aşiret dernekleri Hemşeri dernekleri Çalışma grubunu ziyaret etti.

Tahmazoğlu son 15 yılda yaptıkları çalışmaları anlatarak 1 Nisan itibarıyla halkın yüksek oylarıyla seçilerek eser üretmeye devam edeceklerini ifade etti.

Şahinbey ilçesinde mahalle ve köylerde yaşayan oldukça nüfus yoğunluğuna sahip başta Musabeyliler,Bereketliler,Karakoyunlular,Beğdililer olmak üzere Şahinbey belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun çalışmaları ilgiyle izlendi.

Şehir ulaşımı için bir dağı deldiklerini projelerinde başka dağları da delip tünel açacaklarını ifade ederek yerini ise sürpriz olarak değerlendirdi.

Tahmazoğlu yapılacak hizmetler karşılığında bölgede yüzde 85 oy sözünü de almış oldu.

*

HAYIRSEVER ŞIHO GÖÇMEN YİNE YOKSULLARI SEVİNDİRDİ

Depremzedelere geçen yıl 14.800 kişiye yemek ve ısıtıcı, battaniye ihtiyaç dağıtan hayırsever is insani siyasetçi Şiho Göçmen bu yıl yine  200 aileye ihtiyaç sahiplerine  gıda yardımı yapmaya  ramazan boyunca devam ediyor.

Göçmen mübarek Ramazan ayının paylaşma ayı olduğuna vurgu yaparak geçim sıkıntısı çeken vatandaşların her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Hayırsever Şıho Göçmen aynı zamanda bir siyasetçi olarak bilinmekle beraber Ak Partinin her alanda çalışan bir ferdi olarak oy oranın yükselmesinde büyük katkısı  ile tanınıyor..

Göçmen bu yerel seçimde de yine zafer Ak Partinin olacağını ifade etti.

*

*

*

KAHRAMAN ŞAHİN BEY ŞEHİT EDİLİŞİNİN 104. YILINDA ANILDI

Gaziantep savunmasının önemli isimlerinden Şahin Bey’in, şehit edilişinin 104. yılında Şahinbey Anıt Mezarı önünde düzenlenen törenle anıldı.

Düzenlenen tören; Şehitler için saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve saygı atışıyla başladı. Ardından protokol tarafından buket sunumu yapıldı, törene katılan öğrenciler; Şahinbey şiirini ve İstiklal Marşını okudular.

DESTANSI BİR MÜCADELE VERİLDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 104 yıl önce burada çok büyük bir destanın yazıldığını belirterek, “Şahin Bey’in ismini taşıyan ilçemizde belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Şehit Şahin Bey ‘din için, namus için ve hürriyet için ölüme atılmak bize Ağustos sıcağında soğuk su içmekten daha tatlı gelir’ diyen bir kahramanımız. Mukaddes vatan toprakları için ne canlar verdik. Ama yıkılmadık. 6.317 şehidin verildiği, düşmandan çok açlık ve yoklukla mücadele edilen Gaziantep Savunmasında önemli bir sorumluluk üstlenen, “düşman arabaları cesedimi çiğnemeden Antep’e giremez” şeref sözünü tarihin altın sayfalarına kazıyan Şahin Bey’in şehadetinin yıldönümünde onu saygı ile anıyoruz. 1.877 yılında Bostancı Mahallesi’nde dünyaya gelen Şahin Bey’in asıl adı Mehmet Sait’tir. Ülkemizin bağımsızlığı ile birlikte diktiği fidanın kocaman bir çınar olduğuna hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu ülkenin yurttaşlarının her biri Türkiye Cumhuriyeti’nin birer bekçisidir. Her birimiz birer Şahin Bey, Şehit Kâmil, Özdemir Bey, Mehmet Akif ve Seyit Onbaşı olduk. İlçemizin adını aldığı Şahin Bey, Elmalı Köprüsünde Fransız ordusuna meydan okumuş milletin kurtuluşu için kendini feda etmiştir. Fransızların 8.000 piyade, 200 süvari, 4 tank, 1 batarya top, 16 ağır makineli tüfek ve çok sayıda otomatik tüfekten oluşan ordusuna karşı, Şahin Bey ve arkadaşlarından oluşan Kuvay-i Milliye gönüllüleri büyük bir kahramanlık örneği göstermiştir. Antep savunması için, Fransız General Guro “Beyler siz hayal görüyorsunuz! Türklerin işini Yunanlılar mı bitirecek? Biz koca Fransız Devleti, bir Antep sancağı ile başa çıkamadık” demişti. Çünkü “Ölürsem Şehit, kalırsam Gazi olurum” diyerek direniş gösteren bir Antep halkı vardı. Bugün minarelerimizde ezanımız okunuyor, al bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, 104 yıl önce vatan uğruna mücadele eden;

    Ben Antepliyim Şahinim Ağam

    Mavzer omzuma yük,

    Ben yumruklarımla dövüşeceğim

    Yumruklarım Memleket kadar büyük.

Diye haykıran Şahin Bey ve nice isimsiz kahramanımıza çok şey borçluyuz. Binlerce isimsiz kahramanı Şehit vererek kazanılan bu topraklar bize atalarımızın yadigârları, ve milli mücadelemizin mirasıdır. Milli mücadelemizin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatı olduğunun farkındayız” dedi.

Kilis Yolu üzerindeki anıt mezarında düzenlenen törene, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şahinbey İlçe Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, protokol üyeleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

*

*

AK PARTİ GAZİANTEP ZAFERE KİLİTLENDİ… HEDEF 10’DA 10!

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Gaziantep’te 1 milyon 393 bin 956 seçmen sandık başına gidecek.  14-28 Mayıs Genel Seçimlerinde Türkiye’de birinci sıraya yerleşmeyi başaran AK Parti, 31 Mart seçimlerinde de Gaziantep’te rekorlar kırarak yeni bir zafer kazanmaya hazırlanıyor.

Türkiye ve Gaziantep yerel yöneticilerini seçmek üzere 31 Mart 2024 Pazar günü sandık başına gidecek. Gaziantep’te 1 milyon 393 bin 956 seçmen 4 bin 394 sandıkta Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarını seçecek.

Gaziantep’te girdiği bütün seçimlerde üst üste kazanarak rekorlar kıran AK Parti, 31 Mart’ta bu kez Gaziantep’in tüm ilçelerini kazanarak 10’da 10’a yapmayı hedefliyor. 

OY VERME SAATLERİ 07.00-16.00

1 milyon 393 bin 956 seçmenin oy kullanacağı Gaziantep’te oy verme işlemleri 07:00 ile 16:00 saatleri arasında yapılacak.

Görev süreleri boyunca vizyon projelere imza atan başta Gerçek Belediyecilik anlayışıyla kampanya çalışmalarını yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı-Adayı Fatma Şahin olmak üzere Şahinbey Belediye Başkanı-Adayı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı-Adayı Rıdvan Fadıloğlu, Yavuzeli Belediye Başkanı-Adayı Kemal Sakaroğlu, Nizip Belediye Başkan Adayı Havı Fevzi Akdoğan, Nurdağı Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırır, İslahiyeBelediye Başkanı-Adayı Kemal Vural, Cumhur İttifakı Araban Belediye Başkan Adayı Mehmet Özdemir, Oğuzeli Belediye Başkanı-Adayı Sait Kılıç, Karkamış Belediye Başkan Adayı Bülent Tiryaki hizmet aşkıyla gece gündüz gerçekleştirdiği çalışmalar ile halkın terazisinde 10’da 10 yaparak rekor kırmayı amaçlıyor.

‘Hazırız ve Kararlıyız’ diyerek seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiren AK Parti Gaziantep teşkilatı ‘Hep Yeni Hep İleri’ diyerek Türkiye Yüzyılını daha ileriye taşıyacak projelerle halkın teveccühünde yeniden kazanmak istiyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı