Hoşgeldiniz  

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Pazartesi 25.03.2024 e gazete

admin | 25 Mart 2024 | e gazete Gaziantep haber ajansı Bülteni, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Pazartesi 25.03.2024 e gazete

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Pazartesi 25.03.2024 e gazete

HABER METNİ;

FATMA ŞAHİN DÜZTEPE CEMEVİ, ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİNDE KONUŞTU:

GÜN FİTNE FESADA KARŞI  BİRLİK OLMA GÜNÜ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Düztepe Cemevi Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesini ziyaret ederek alevi vatandaşlarla buluştu.

Yoğun bir Alevi vatandaş tarafından ilgiyle  karşılanan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuşmasında şu cümlelere yer verdi;

“İyilik de  yarışmak, hayırda yarışmak iyi insan olmak için bir Gaziantep modeli oluşturduk.

Bu rabbimin verdiği bir vahdet sıfatı…

Yüce kitap bunu o kadar güzel açıklıyor ki  vahdet sıfatıyla açıklıyor, ben topluluklara ayırdım diyor, Benim burada yaptığım tercih bu..  yüce kitabın içerisine baktığınız zaman; bu bakış bize bir yol gösteriyor. Bu bakışa baktığınız zaman sen ben yok biz varız.

Bu bakışa bakarsanız ayrımcılık yok. Canla başla bu memleket için çalışmamız gerekiyor. Gaziantep Modelinin ruhunda da bu var”

Alevi dedeleriyle de bir araya gelen Fatma Şahin alevi dedelerinin de sorunlarını dinleyerek birlikte çalışmanın önemine vurgu yaptı.

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şube başkanı Hasan Çolak ise yaptığı konuşmada Alevi Kültür Derneğini ve Cemevini  yöneten  yolsuzluktan dolayı görevden alınan eski yöneticilerin algı haberleriyle alevi toplumunu aldattıklarını ifade ederek alevi toplumuna yakışmayan davranışları ve yolsuzlukları, derneği kendi şahsi çıkarlarına kullanmaları nedeniyle görevi kendilerinden alıp yeniden olağanüstü seçim yaparak yönetime seçildiklerini ifade etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Düztepe Cemevi Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep şubesini ziyaretine Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Halil Uğur, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak ve çok sayıda Alevi vatandaş katıldı

*

*

*

-GAZİANTEP AYAKKABI TERLİK VE YAN SANAYİ İHTİSAS OSB, ALAN BELİRLEME VE TEKNİK İNCELEME PROGRAMI DÜZENLENDİ

-AYAKKABI İHTİSAS OSB, GAZİANTEP’İ TÜM DÜNYADA SEKTÖRÜN CAZİBE MERKEZİ YAPACAK

Kuruluş aşamasında olan ve sektör için kritik önem taşıyan, Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde, Alan Belirleme ve Teknik İnceleme Programı gerçekleştirildi.

İlk çalışmalarına 2016 yılında başlanan, 2019’da  Oğuzeli ilçesine bağlı Körkün bölgesinde yer seçimi yapılan ve 2022 yılında tüzel kişiliği oluşturulan Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin, Alan Belirleme ve Teknik İnceleme Programına; AK Parti Gaziantep Milletvekili Bünyamin Bozgeyik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özpolat, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Ferhan Sağım, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, GSO Genel Sekreteri Yusuf İzzettin İymen, Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce, kurum temsilcileri ve davetliler katıldı.

AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ BÜNYAMİN BOZGEYİK: AYAKKABI İHTİSAS OSB’NİN SEKTÖRÜN KÜMELENMESİ NOKTASINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YER OLACAK

AK Parti Gaziantep Milletvekili Bünyamin Bozgeyik, törende yaptığı açılış konuşmasında, Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin büyük emeklerle bu noktaya geldiğini söyledi.

OSB’nin Gaziantep için büyük önem taşıdığını söyleyen Bozgeyik, “Hepimiz Gaziantep’in birer evladı olarak bu şehir için elimizden geleni yapıyoruz. Ayakkabı İhtisas OSB’nin şehrimizdeki ayakkabı ve terlik sektörünün kümelenmesi ve bir arada üretim yapması noktasında çok önemli bir yeri olacak. Gaziantep Organize Sanayi Bölgelerimizdeki bu kümelenme çalışmaları bölgemiz için çok kıymetlidir. OSB’mizin şehrimiz, Oğuzeli’miz ve ülkemize büyük değerler katacağına inanıyoruz. Hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen tüm kurumlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN: BU BÖLGE AYAKKABI SEKTÖRÜMÜZÜ TÜM DÜNYADA CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de törende yaptığı konuşmasında, Gaziantep Ayakkabı İhtisas OSB’nin faaliyete geçmesi ile dünyaca ünlü markalara üretim yapan Gaziantep’in kendine ait çok büyük markalar çıkaracağını söyledi.

Gaziantep’te ihtisas OSB’lerin kentin geleceği ve ekonomisi için çoğaltılması gerektiğini kaydeden Şahin, “Gaziantep olarak rekabet gücümüzü artırmalıyız. Uygun maliyetle en kaliteli üretimi yapabilir hale gelmeliyiz. Gaziantep olarak sanayideki geçmişten gelen gücümüzle bunu başarabiliriz. Gaziantep Ayakkabı İhtisas OSB de yine bu anlamda hem ayakkabı ve terlik sektörümüz hem şehrimiz hem de ülkemiz için inanıyoruz ki önemli fırsatlar oluşturacak. Ayakkabı İhtisas OSB, Oğuzeli’mize de büyük katkı sağlayacağı gibi üretim, showroom ve tüm unsurlarıyla bu işin eğitim merkezi olacak. OSB ile ayakkabı üretimi yapan firmalarımız markalaşacak, Gaziantep ayakkabı sektöründe dünyada bir cazibe merkezi olacak. Bunu hep birlikte başaracağız. Gaziantep Ayakkabı İhtisas OSB’nin hayırlı olmasını diliyor, emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SAİT KILIÇ: İLÇEMİZ VE ŞEHRİMİZ AYAKKABI VE TERLİK SEKTÖRÜNDE ADETA BİR ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK

Gaziantep Ayakkabı İhtisas OSB’nin faaliyeti geçmesi ile Oğuzeli ve civarında işsizliğin sıfırlanacağını söyleyen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Organize Sanayi Bölgemiz ile ilçemiz ve şehrimiz ayakkabı ve terlik sektöründe adeta bir üretim üssü olacak. OSB’miz ile ayakkabı sektörünün çok daha yukarı seviyelere çıkacağına inanıyoruz. Hatta belki de işçi olarak ilçemize göç alacağız. Bunda katkısı olan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burası hem Gaziantep’te hem de tüm Türkiye’de örnek bir uygulama olacak. Sanayicilerimize, üreten insanlarımıza, çalışan insanlarımıza burada önemli bir imkan sağlanmış olacak. Devletimiz ve milletimizle birlikte inşallah daha güzel projelere birlikte imza atacağız. Bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

GSO YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ EMİNE FERHAN SAĞIM: SEKTÖRÜMÜZ ADINA BUGÜN BURADA YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ

GSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Ferhan Sağım da yaptığı konuşmasında, Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ayakkabı ve terlik sektörü adına Gaziantep’te yeni bir sayfa açılacağını söyledi.

Ayakkabı ve terlik sektörünü hak ettiği koşullara kavuşturmak için çıktıkları bu yolda Ayakkabı İhtisas OSB’nin kuruluş çalışmalarını önemli bir aşamaya getirdiklerini ifade eden Sağım, “Şehrin farklı yerlerinde, birbirinden bağımsız ve çok zor koşullarda üretim yapan üreticilerimiz, İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin tamamlanmasıyla birlikte tüm unsurların bir arada olduğu, çok daha iyi koşullarda üretim yapma imkanı bulacaklar. Bu sayede, katma değerli üretim, markalaşma ve yeşil üretim kriterlerine uyumluluk gibi her alanda hızla mesafe katedeceğiz. Bu vesileyle emeği olan herkese teşekkür ediyor ediyorum” dedi.

GAZİANTEP AYAKKABI TERLİK VE YAN SANAYİ İHTİSAS OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ ÖZPOLAT: OSB’MİZ İLE FİRMALARIMIZIN MARKALAŞMALARI SAĞLANACAK, REKABET GÜÇLERİ ARTIRILACAK

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özpolat ise bugün yer seçimi, kuruluş onayı ve imar planı onayının ardından OSB’de en önemli dönüm noktasında bulunduklarını söyledi.

İlk etapta 88 hektar alan üzerine kurulacak olan OSB’nin yaklaşık 82 hektarlık ikinci kısmının da Cumhurbaşkanlığı kararıyla onaylandığını ve işlemlerin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütüldüğünü ifade eden Özpolat, şunları kaydetti:

“OSB’mizin faaliyete geçmesi ile katma değeri yüksek üretimler yapılmasının önü açılarak ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkı sağlanacağına inanıyoruz. Ayrıca yenilikçi model ve moda tasarımlar için gerekli altyapı oluşturularak, firmaların markalaşmaları sağlanacak, rekabet güçleri artırılacak. Yeşil dönüşümün ve Avrupa Yeşil Mutabakatının getirdiği yükümlülükleri de dikkate alarak yeşil sanayi anlayışıyla kuracağımız OSB’miz, ayakkabı terlik ve yan sanayicilerinin bir arada bulunmasına ve kümelenmesine de hizmet edecek. Bölgemizin kuruluş sürecine destek veren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili bakanlıklarımıza, Gaziantep Valiliğimize, Gaziantep Büyükşehir Belediyemize, Gaziantep Sanayi Odamıza, Oğuzeli Belediyemize, tüm paydaşlarımıza, sektör temsilcilerimize ve katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.”

*

*

*

ŞAHİNBEY AMPUTE DEPLASMANDAN GALİBİYETLE DÖNDÜ 5-1

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı deplasmanda oynadığı karşılaşmada Trabzon Ortahisar Belediye Ampute Spor Kulübü’nü 5-1 mağlup etti.

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, deplasmanda Trabzon Ortahisar Belediye Ampute Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. İki takımında centilmence mücadele ettiği karşılaşmadan mavi beyazlı ekip sahadan 5-1 galip ayrıldı.

HER İKİ TAKIMIDA TEBRİK EDİYORUM

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Kulüp Başkanı Cuma Güzel; alınan galibiyetten dolayı oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ederek “Alınan galibiyetten dolayı tüm oyuncularımı kutluyorum. Ligin güçlü takımlarından Ortahisar Belediye Spor Ampute Futbol Kulübü’nü 5-1 gibi net bir skorla mağlup ettik. Maçtan çok iki takımında centilmence mücadele etmesi ve Trabzonlu kardeşlerimizin takımımızı çok iyi ağırlaması bizleri mutlu etti. Her iki takımında oyuncularını ve teknik ekibini tebrik ediyorum” dedi.

.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı