Hoşgeldiniz  

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cuma 09.02.2024 e gazete

admin | 08 Şubat 2024 | e gazete Gaziantep haber ajansı Bülteni, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cuma 09.02.2024 e gazete

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cuma 09.02.2024 e gazete

HABER METNİ;

SAYIN VALİMİZ KEMAL ÇEBER’İN DUYARLILIĞINA GÜVENİYORUZ

Mehmet Tekerlek Gaziantep’in yıllardan beri tanınmış bir siması. İyi insanı tarif edin derseniz ilk adını anacağınız kişi Mehmet Tekerlek’tir. Tekerlek gece el ayak çekilince lokantalardan, düğünlerden, taziyelerden artan yemeklerini toplar, elinde listesi hazır bulunan yoksul ailelere kapısına kadar yemeği götürür teslim eder. Bunu yıllarca ayakları yer tutana kadar yaptı.

Şimdi Mehmet Tekerlek ihtiyar ve evinde. Yürümekte zorluk çekiyor. Kendisine sıhhatler diliyoruz. Fakat Tekerlek’in adını kullanarak para, eşya,yardım malzemeleri toplayan birilerinin yardım topladığını gazeteci arkadaşımız İlhami Boynukısa yazdı ve bizde sayın valimize çağrı yaparak yardımların yasalar boyutunda nasıl toplanıp dağıtılacağına bir açıklık getirmesini bekliyoruz.

Sayın Valimiz Çeber’den Mehmet Tekerlek’in onurlu şahsiyetine gölge düşüren kişilere karşı tedbir almasını talep ediyoruz.

*

*

*

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN HİZMETLERİNE ÖVGÜ

ŞAHİNBEY BİZİM İFTHAR VESİLEMİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da katıldığı deprem konutları teslim töreninde Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi’nden övgüyle bahsetti.

Şanlıurfa’da deprem konutları teslim törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na kalıcı eserlerinden dolayı teşekkür etti.

MUHTEŞEM BİR ESER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun muhteşem bir eser yaptığını belirterek “Geçtiğimiz günler içerisinde Gaziantep’te Şahinbey’de Şahinbey Millet Camii ve Külliye’nin açılışını yaptık. Leyle-i Miraç’ta, izleme fırsatınız olduysa oradan naklen yayın yapıldı. Muhteşem bir eseri Şahinbey Belediyemiz meydana getirdi. Belediye Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Böyle muazzam bir eseri kısa zamanda Şahinbey’e kazandırmış olması bizim iftihar vesilemiz.” diye konuştu.

ŞEHRİMİZE YENİ ESERLER KAZANDIRACAĞIZ

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vatandaşa hizmet için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bize söylediği belediyecilik anlayışı ile vatandaşımıza efendi olmak için değil hizmetkar olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Hafta sonu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi’nin açılışlarını gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız sağolsun yaptığımız eserleri destekleyerek övgüde bulundu. Bizde kendisinin övgüsüne layık olmak için yeni dönemde de şehrimize ve ilçemize yeni eserler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

*

*

MUSTAFA BÜYÜKUNCU GÖREVİ TESLİM ALDI

 “YAŞADIĞIMIZ KENT İÇİN, MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN

BİZİMDE SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ VAR”

Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi’nin 3-4 Şubat tarihlerinde yapılan genel kurulunda Başkanlığa seçilen Mustafa Büyükuncu mazbatasını alarak göreve başladı. Büyükuncu, “Yaşadığımız kent için, meslektaşlarımız için bizimde söyleyecek sözümüz var. Birleştirici bir çalışma anlayışıyla Mimarlar Odası’nı her alanda aktif hale getireceğiz” dedi.

Mustafa Büyükuncu, seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle birlikte Gaziantep Adliyesi’ne giderek, Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Ardından, görevi teslim almak üzere Mimarlar Odası’na geçti. Oda çalışanları tarafından karşılanan Büyükuncu, beraberinde getirdiği çiçeği, yaptığı hizmetler nedeniyle Oda’nın en eski çalışanı Muhasebe personeli Hülya Kayra ile birlikte Şube çalışanları Mimar Elif Şiraz ile Kayıt personeli Gökhan Akbulut’a takdim etti.

Birlik-beraberlik mesajı verdi

Oda’ya adım atmasıyla birlikte, çalışma arkadaşlarıyla birlikte, mesleğin güncel sorunlarıyla ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı.

“Kutuplaştırıcı değil, birleştirici olacağız” diyen Mustafa Büyükuncu, kendisine oy veren-vermeyen tüm meslektaşlarının hizmetinde olacağını açıkladı. Mimarlar Odası’nın kent ve meslek yararına olan her konuda aktif bir duruş sergileyeceğini söyleyen Büyükuncu “Üretken olacağız. Yapacağımız icraatları kısa, orta ve uzun vade şeklinde belirleyerek, atılması gereken adımları hızlı bir şekilde atacağız. Odamıza her alanda işlerlik kazandıracağız. Etkinlik ve faaliyet anlamında dolu dolu bir dönem geçirmek istiyoruz. Görevi devraldığımız bu anlamlı günün, Gazi şehrimiz için anlamlı bir güne denk gelmesi de bizim için ayrıca gurur verici. Bu vesileyle Antep’e Gazi’lik unvanı verilişinin 103.yıldönümünü kutluyor, bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

6 Şubat depreminin 1.yıldönümünü geride bırakırken, meslektaşlarının yaşadığı sorunlara dikkat çeken Büyükuncu “Büyük bir deprem felaketi yaşadık. Deprem hepimizde derin acılar bıraktı. Herkes kendini sorguladı. Depreme dair her şey konuşuldu ama biz mimar-mühendislerin haklarının korunmasına dair söylemler yeterince dile getirilmedi. Mimar-mühendislerin haklarını göz ardı ederek sağlıklı bir sonuca ulaşmamız mümkün değil. Dolayısıyla bunları her platformda dile getireceğimizin bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Mustafa Büyükuncu, toplantıda, meslektaşlarının görüşlerini aldı ve çözüm önerilerini dinledi. Her zaman istişare etmekten yana olduğunu ifade eden Büyükuncu, bu toplantılardan aldığı notların, ilerleyen süreçte kendilerine yol haritası oluşturacağını belirtti.

*

*

AK PARTİ HEYETİ, D.T. ŞEHİTKAMİL SAHNESİ VE AGRO PARKI İNCELEDİ

-YILMAZ: “BAŞKANIMIZA YAPMIŞ OLDUĞU MUHTEŞEM ESERLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri ile D.T. Şehitkamil Sahnesi ve AGRO Park’ta incelemelerde bulundu. Başkan Fadıloğlu, AK Parti heyetinden büyük beğenisini alan eserler hakkında bilgiler verdi.

AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Murat Özgüler ve Mehmet Ali Korkmaz ile birlikte D.T. Şehitkamil Sahnesi ve AGRO Parkı gezdi. İnceleme sırasında D.T. Şehitkamil Sahnesi ve AGRO Park’ın işleyişi ve teknik özellikleriyle ilgili bilgiler paylaşan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, program esnasında kendisine yöneltilen tüm soruları da cevapladı.

GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPILMIŞ

Gezi sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “AK Parti Şehitkamil teşkilatı olarak bugün Şehitkamil belediyemizin yapmış olduğu Devlet Tiyatrosu Şehitkamil Sahnesi ve AGRO Parkı gezdik. Bu hizmetlerin orada neler yapıldığını gördük. Milletimize, vatandaşlarımıza nasıl hizmet verdiğini gördük. Şehitkamil Belediyemiz tarafından gerçekten çok güzel hizmetler yapılmış. Yapılan hizmetlerden dolayı Rıdvan başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten Şehitkamil’de gençlerimizin ihtiyaçlarını gidermek adına, hem ders çalışacakları ortam hem kültür ve sanat hayatlarına katkı adına çok önemli çalışmalar olmuş. Bir kez daha Başkanımıza ve ekibine yapmış olduğu bu iki muhteşem eser için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı