Hoşgeldiniz  

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Salı 23.01.2024 e gazete

admin | 22 Ocak 2024 | e gazete Gaziantep haber ajansı Bülteni, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Salı 23.01.2024 e gazete

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Salı 23.01.2024 e gazete

HABER METNİ;

CHP’DE FATMA ŞAHİN’E RAKİP SARIGÜL

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde aday tespitleri devam ederken  partiler tarafından ince hesap yapılmaya devam ediliyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan mevcut Başkan Fatma Şahin’e karşı CHP den güçlü rakip aday aranırken CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün ismi geçmeye başladı.

Geçtiğimiz yerel seçimde Celal Doğan’ın seçim çalışmasına pek katılmadan aldığı önemsenecek oyun yüzde 26 olması bu kez CHP’nin iştahını kabarttı.Celal Doğan gibi popülaritesi güçlü olan Mustafa Sarıgül’ün Gaziantep’ten aday gösterilmesinin beklendiği iddia edildi.

İttifaklar içerisinde MHP ve diğer taraftan Yeşil Sol Partisi’nin oy oranlarının aynı düzeyde olması; Büyükşehir’de Fatma Şahin’in oy oranın yüzde 40 ın altında olması olasılığı ile ciddi bir çekişmenin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Eğer CHP iddialı aday gösteremez ise Fatma Şahin açık arayla yeniden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına açık ara farkla oturacak.

Şahinbey Belediye Başkanlığı için CHP den 3 adaydan biri olan  M.Ali Berşe’nin aday gösterilme olasılığın yüksek olduğu belirtildi.

REZERVLERİN GÜÇLENDİRİLMESİNE YÖNELİK YAPISAL REFORMLAR HAYATA GEÇİRİLECEK

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, 2023 yılında enflasyonla mücadeleye, mali disiplinin sağlanmasına, büyümenin dengelenmesine, cari açığın azaltılmasına, rezervlerin güçlendirilmesine yönelik atılımlar yapılacağı yönünde kararlar alındığı bildirildi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu  ekonominin rekabet gücünü ve verimliliğini artırıcı yapısal reformların hayata geçirileceği, bu doğrultuda etkin ve kararlı adımların eş güdüm içerisinde atılacağı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamada “Ekonomi politikalarımızın etkin bir koordinasyon içerisinde uygulanmasını sağlamak amacıyla oluşturduğumuz Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) 2024 yılının ilk toplantısını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirdik.

Toplantıya katılan ve katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Grup Başkanı Abdullah Güler ve Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından yapılan açıklamada, önümüzdeki dönemde Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı yaklaşımla ekonominin rekabet gücünü ve verimliliğini artırıcı yapısal reformların hayata geçirileceği, bu doğrultuda etkin ve kararlı adımların eş güdüm içerisinde atılacağı bildirildi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrasında yayınlanan basın açıklaması şöyle;

Enflasyonla mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi neticesinde 2023 yıl sonu enflasyonunun, Orta Vadeli Program (OVP) hedefinin altında kalmıştır. Mali disiplinin yeniden tesisine yönelik alınan tedbirler sayesinde bütçe açığının milli gelire oranının, OVP’de öngörülen seviyeden çok daha olumlu bir düzeyde gerçekleşmiştir.

Geçen yıl ihracatta OVP hedefinin aşılarak Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırılmış, cari işlemler açığında gerileme devam ederken Türk lirası varlıklara olan talebi artmış, sermaye girişleri güçlenmiş ve Merkez Bankası rezervleri de Cumhuriyet tarihindeki en yüksek seviyeye ulaşmıştır.

Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz bugünkü EKK toplantısında görüşülen konular şunlardır; kripto varlık ekosistemini düzenlemek amacıyla yapılan mevzuat çalışmalarında gelinen aşama değerlendirilmiştir. Taslak yasa teklifinin içerisinde yer alacak hususlar değerlendirilerek düzenlemenin önümüzdeki günlerde yasalaşması ile ülkemizin gri listeden çıkması için gerekli koşullardan biri yerine getirilmiş olacaktır.

Kamu maliyesinin sürdürülebilirliğini desteklemek üzere Kamu İktisadi Teşebbüsleri’nin (KİT) faaliyetlerini makroekonomik, sektörel, sosyal politikalarla uyumlu ve etkin bir şekilde sürdürmesini sağlayacak KİT yönetişim reformuna ilişkin yapılan çalışmalarla önümüzdeki dönemde atılacak adımlar ele alınmıştır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yapılan bu çalışmaların nihai hale getirilerek 2024 yılı içinde hayata geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Önümüzdeki dönemde, Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı yaklaşımımızla ekonomimizin rekabet gücünü ve verimliliğini artırıcı yapısal reformlar hayata geçirilecek, bu doğrultuda etkin ve kararlı adımlar eş güdüm içerisinde atılacaktır.

Yapısal reformların, sağlayacağı verimlilik ve etkinliğin yanı sıra beklenti kanalı yoluyla da para ve maliye politikalarını tamamlayıcı mahiyette olması, orta vadede enflasyonu tek haneye düşürme hedefine ve istikrar içinde büyüyerek kalıcı sosyal refahın artırılmasına katkıda bulunması hedeflenmektedir. Bu çerçevede, 2024 yılında yapılacak EKK toplantılarında OVP’de takvimi verilen yapısal reformlar gündeme alınacak ve yakından takip edilecektir.

*

*

AK PARTİ’DE ADAYLAR TAMAM

AK Parti Şahinbey Belediye Başkan Adayı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu, İslahiye’de Kemal Vural, Yavuzeli’nde Mustafa Kemal Sakaroğlu ile devam edilmesine karar verildi. Nizip Belediye Başkan Adayı ise Hacı Fevzi Akdoğan oldu

Nurdağı ise protokol kapsamında Büyük Birlik Partisi’ne verildiği bilgisine ulaşıldı ve  Nurdağı Belediye Başkan Adayı Hasan Dilek olacağı ifade ediliyor.

*

*

*

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNE 45 MİLYON KİLOGRAM YEM DESTEĞİ

Hayvan yetiştiricilerine yem desteğini sürdüren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 7.000.000 kg daha hayvan yemi desteğinde bulunmak, için protokol imzaladı.

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine arpa, buğday, fide, zeytin, fıstık fidanı gibi önemli desteklerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayvan yetiştiricilerine 7.000.000 kg yem dağıtımı için protokol imzaladı. Gaziantep Valiliğinde düzenlenen imza törenine, Vali Kemal Çeber ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu katıldı. Dağıtılacak olan 7.000.000 kg yem ile birlikte Şahinbey Belediyesi hayvan yetiştiricilerine 45.000.000 kg hayvan yemi desteğinde bulunmuş olacak.

VERİLEN DESTEKLER ÇOK KIYMETLİ

Çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine çok önemli destekler verildiğini ifade eden Gaziantep Valisi Kemal Çeber “Benim burada olduğum son 6 aylık dönemde Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte birçok önemli protokole imza attık. Şahinbey Belediyemiz tohumdan büyük ve küçükbaş hayvana kadar çok önemli destekler veriyor. Bu destekler çiftçilerimiz ve hayvan yetiştiricilerimiz için çok önemli destekler. Şehrimizin en önemli özelliklerinden biriside ekilen alanların verimliliği. Ve bu topraklara ne ekersen yetişiyor. Bu ilin bereketli topraklarını üretimle buluşturabilmek ve çiftçilerimizi mutlu edebilmek adına yapılan her faaliyet bizler için çok kıymetli. Verilen bu desteklerin alan gezilerinde de ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Çiftçilerimizden ve hayvan yetiştiricilerimizden bizlere güzel dönüşleri oluyor. Çiftçi üretmeden karnımız doymaz. Hayvan yetiştiricilerimiz bu işi yapmazlarsa hiçbirimiz adeta bu hayatta kalamayız. Bu anlamda bu destekler bizim için çok önemli. Şahinbey Belediyesi’nin bu destekleri kendine vazife görmesi toplumla ne kadar iç içe olduğunun en önemli göstergelerinden birisidir. Verilen desteklerden dolayı şahsım ve devletimizin kurumları adına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

ÜRETİM ARTIYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak Valiliğimizin koordinasyonunda Tarım İl ve İlçe Müdürlüğümüz ile birlikte çiftçilerimizin ihtiyacı olan destekleri sağlamaya devam ediyoruz.  Daha önce çiftçilerimize gübre, arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıtımı gerçekleştirdik. Şimdide Şahinbey’de kayıtlı 4.000 hayvan yetiştiricimize 7.000 ton büyük ve küçükbaş hayvan yemi dağıtımı gerçekleştireceğiz. Çiftçilerimize daha önce silajlık mısır, yonca ve 900 bin adet zeytin ve fıstık fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Hayvancılıkla uğraşan ve maddi imkânı olmayan hayvan yetiştiricilerimize 2 tane gebe büyükbaş veya 16 koyun bir koç küçükbaş hayvan desteğinde bulunduk. Destekte bulunduğumuz hayvan yetiştiricilerimiz hayvan sayılarını çoğaltarak kendi üretimlerini sağlayıp, geçimlerini sağlayabiliyorlar. Amacımız; çiftçilerimizi ve hayvan yetiştiricilerimizi destekleyerek, üretimi arttırmak. Gıda üretiminin ne kadar önemli olduğunu özellikle pandemi sürecinde iyi gördük. Çiftçilerimize destek sağlamaya başladığımız günden itibaren Çiftçi Kayıt Sisteminde önemli derecede artış oldu. Çiftçilerimize ve Hayvan yetiştiricilerimize verdiğimiz desteğin maliyeti 1.348.000.000 TL’ye ulaşırken bunun 760.000.000 TL’si Şahinbey Belediyemiz tarafından karşılandı. Çiftçilerimiz ve hayvan yetiştiricilerimiz ürettikçe vatandaşlarımızda daha ucuz ürüne ulaşma imkanı buluyor. Verdiğimiz destekle yüzde 50 oranında artan hayvancılık, aynı artış oranıyla devam edecek. Bizlere destek olan Valimiz Kemal Çeber’e, Şahinbey Kaymakamımız Mehmet Emin Taşçı’ya, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Mehmet Karayılan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.*

*

*

TÜRKİYE YEŞİL SANAYİ PROJESİ GSO’DA ANLATILDI

SANAYİMİZ İÇİN YEŞİL DÖNÜŞÜM ZORUNLULUKTAN ÖTE BİR FIRSAT ALANI

-GSO TARAFINDAN DÜZENLENEN TÜRKİYE YEŞİL SANAYİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NDA, PROJENİN DETAYLARI VE FİRMALARIN İZLEYEBİLECEĞİ YOL HARİTALARI KONUŞULDU

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından Dünya Bankası desteğiyle hayata geçirilen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’nin detaylarını paylaşmak ve finansmana erişim noktasında izlenebilecek yol haritasını aktarmak amacıyla GSO Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda, yenilenebilir enerji, kaynak verimliliği, atık yönetimi, döngüsel ekonomi gibi tematik alanlarda imalatçı işletmeler tarafından gerçekleştirilmesi gereken faaliyetler, firmaların döngüsel ekonomi ve yenilebilir enerji kapasitesinin artırılmasına yönelik teşvik ve destekler hakkında bilgiler verildi.

Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ali Murat Sürekli, GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Başar Küçükparmak,  Emine Ferhan Sağım, KOSGEB Başkan Yardımcısı Bilal Kendirci, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, Gaziantep Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Taşdemir, KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy, GSO Genel Sekreteri Yusuf İzzettin İymen, firma ve kurum temsilcileri ile sanayiciler katıldı.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI SANAYİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI DR. ALİ MURAT SÜREKLİ: SANAYİMİZ İÇİN YEŞİL DÖNÜŞÜMÜ ZORUNLULUKTAN ÖTE BİR FIRSAT ALANI OLARAK DEĞERLENDİRMELİYİZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ali Murat Sürekli, toplantıdaki açılış konuşmasında, Türkiye’nin 2053 net sıfır emisyon hedefi çerçevesinde ortaya koyduğu azaltım taahhüdü ile sanayide yeşil dönüşüm sürecinin büyük önem kazandığını söyledi.

Avrupa Yeşil Mutabakatı ile imalat sanayi başta olmak üzere tüm sektörler için bu dönüşümün daha da önemli hale geldiğini kaydeden Sürekli, “Bu kapsamda Milli Teknoloji Hamlesi hedefi doğrultusunda sınırda karbon düzenlemesine tabi olabilecek öncelikli imalat sanayi sektörleri başta olmak üzere çeşitli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Sanayimiz için yeşil dönüşümü zorunluluktan öte bir fırsat alanı olarak değerlendirmek ve bu çalışmalarda firmalarımızın yeşil dönüşümünü destekleyen bütüncül, etkin, iddialı ve yenilikçi bir iyileştirme yaklaşımını esas almaktayız. Toplantının hayırlı olmasını diliyor, Gaziantep Sanayi Odamıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GSO YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI BAŞAR KÜÇÜKPARMAK: SANAYİ VE İŞLETMELER İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK EN ÖNEMLİ BAŞLIK HALİNE GELDİ

GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Başar Küçükparmak da toplantıdaki konuşmasında yeşil ve dijital dönüşümün önemine vurgu yaparak, “2026 yılında Avrupa Birliği Yeşil Mutabakat kriterleri çerçevesinde sınırda karbon düzenlemesi, öncelikli sektörlerle başlayarak bir takvim çerçevesinde hayata geçecektir. Bu sebeple firmalarımızın sınırda karbon vergisi yaptırımlarıyla karşı karşıya kalmaması ve rekabet gücünü devam ettirebilmesi elzemdir. Gaziantep Sanayi Odası olarak yeşil dönüşüm konusunda dile getirdiğimiz ve taleplerimiz arasında yer alan finansman desteği konusunda önemli adımlar atılmaya başlanmıştır. Dünya Bankası iş birliği ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, KOSGEB ile TÜBİTAK tarafından firmalarımıza toplamda 450 milyon dolarlık yeşil dönüşüm desteği sağlanacak. TÜBİTAK tarafından ise yeşil teknolojilerin, ürünlerin veya süreçlerin geliştirilmesini içeren ve yeşil inovasyon faaliyetlerinde bulunan firmalara destek verilecek. Bu teşvik ve desteklerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Sanayimizin sürdürülebilirliği ve geleceği için kritik olan bu önemli konunun önemine dikkat çektiğimiz toplantımızın firmalarımız için hayırlı olmasını diliyor, tüm değerli konuklarımıza katılımları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KOSGEB BAŞKAN YARDIMCISI BİLAL KENDİRCİ: YEŞİL MUTABAKAT ÇERÇEVESİNDE EN KISA SÜREDE İKİZ DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMEMİZ GEREKİYOR

KOSGEB olarak KOBİ’lerin verimliliğinin ve rekabet gücünün artırılmasının temel öncelikleri arasında yer aldığını belirten KOSGEB Başkan Yardımcısı Bilal Kendirci de konuşmasında şunları kaydetti:

 “Ülkemizin Yeşil Sanayi Programında yer almak bizler için gurur verici bir adımdır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile TÜBİTAK iş birlinde Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında firmalarımıza daha etkin bir şekilde ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun yanında firmalarımızın dijitalleşmesine yönelik çalışmalarımız da önümüzdeki dönemde başlayacak. Yeşil Mutabakat çerçevesinde en kısa sürede bizim ikiz dönüşümü gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu bir ihtiyaç değil, zorunluluktur. Bu durumun farkında olmamız ve buna göre faaliyetlerimizi yürütmemiz gerekiyor. KOSGEB olarak Gaziantep’teki faaliyetlerimizi özellikle son dönemde artırdık ve bu faaliyetlerimiz daha da artarak devam edecek. Firmalarımız ve KOBİ’lerimiz için büyük önem taşıyan bu organizasyon için Gaziantep Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum.”

TÜBİTAK-TEYDEB BAŞKAN YARDIMCISI DR. HASAN SELÇUK SELEK: SANAYİNİN YEŞİL DÖNÜŞÜMÜ NOKTASINDA FİRMALARIMIZA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK

TÜBİTAK-TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek ise Türkiye Yeşil Sanayi Projesi ile özel sektörün yeşil dönüşüm süreçlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. TÜBİTAK TEYDEB’in sanayi desteklerinin genellikle hibe programları şeklinde kurgulandığını belirten Selek, “Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında da hem hibe hem de kredi vereceğiz. Sunulacak bu imkanlardan firmalarımız avantajlı şekilde faydalanabilecekler. Sanayinin yeşil dönüşümü noktasında firmalarımıza yol haritası oluşturma, onlara danışmanlık ve mentörlük yapma hususlarında çalışmalarımız devam edecek. Gaziantep Sanayi Odamızın düzenlediği bu toplantının firmalarımız ve KOBİ’lerimiz için faydalı ve verimli olacağına inanıyor, toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilisi Orcan Ufuk Eker, KOSGEB yetkilisi Seda Kalaycı ve TÜBİTAK temsilcisi Yılmaz Burak Kaya yaptıkları sunumlar ile Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’nin içeriği, proje bileşenleri, yürütülecek faaliyetler ve firmalara yönelik atılacak adımlar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.*

*

*

ŞEHİT KAMİL’İ ANMA YARIŞLARI BÜYÜK İLGİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-YÜZME BRANŞINDA ANALİG KADROSU BELİRLENDİ

-21 FARKLI KULÜPTEN 476 SPORCU YARIŞTI

Şehitkamil Belediyesi tarafından Şehit Kamil’i Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Yüzme Yarışmaları, çocuk ve genç yaştaki yüzlerce lisanslı sporcunun büyük ilgisiyle gerçekleştirildi. Organizasyonda aynı zamanda Anadolu Yıldızlar Ligi için seçmeler gerçekleştirildi.

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5. Geleneksel Şehit Kamil’i Anma Yüzme Yarışmaları ve Analig Seçmeleri, 20-21 Ocak 2024 tarihlerinde Alleben 1 Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti. 7 farklı şehirden 21 kulübün katılımıyla düzenlenen organizasyon, kulvarlarda büyük bir heyecana sahne oldu.

6-7, 8-9, 10-11 ve 12-13+ yaş kategorilerinde düzenlenen yarışmalar, 251’i erkek ve 225’i kadın olmak üzere toplamda 476 sporcuya ev sahipliği yaptı. Sporcular arasında dostluk ve rekabetin bir arada yaşandığı yarışlarda, kategorilerinde dereceye giren sporcular, ödül kürsüsünde büyük mutluluk yaşadılar.

YETENEKLERİ KEŞFETME VE GELİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Şehit Kamil’i Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen yüzme yarışları sonrasına değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yetenekleri keşfetme ve geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

 “Bu önemli etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza, katılımcı kulüplerimize ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ve gençlerimiz, ecdada olan saygılarını bir kez daha gösterdiler. Tüm sporcularımızla ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Şehrimizin genç yeteneklerini keşfetme ve destekleme misyonumuzu sürdürüyoruz. Keşfedilen yetenekleri geliştirmek ve Türk sporuna kazandırmak en önemli amaçlarımız arasında. Spora ve sporculara olan desteğimiz kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı