Hoşgeldiniz  

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cuma 12.01.2024 e gazete

admin | 12 Ocak 2024 | e gazete Gaziantep haber ajansı Bülteni, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cuma 12.01.2024 e gazete

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Cuma 12.01.2024 e gazete

HABER METNİ

OĞUZELİ,ARABAN,KARKAMIŞ MHP’YE EMANET

MHP’de Adaylar Oğuzeli Mehmet Sait Kılıç ,Araban Mehmet özdemir,Karkamış Bülent Tiryaki oldu.

Oğuzeli Belediye Başkan Adayı M. Sait Kılıç aday açıklamasından sonra şu açıklamayı yaptı; “Kıymetli Oğuzeli’li Hemşehrilerim,

Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendinin takdirleriyle Milliyetçi Hareket Partimizden Oğuzeli Belediye Başkan adayı olarak açıklanmış bulunmaktayım.

Başta Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendi olmak üzere Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir DURMAZ’a, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti YILDIZ’a TBMM İdare Amirimiz Sermet ATAY’a İl Başkanımız Mustafa BOZGEYİK’e ve teşkilatlarımızın her bir mensubuna ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

2014 yılında Daha Yaşanabilir Bir Oğuzeli için çıktığımız bu kutlu yolda çalışmalarımıza #ÜretkenBelediyecilik anlayışıyla hız kesmeden devam edeceğiz.

Cenab-ı Allah bu kutlu yolculukta bizlere omuz veren tüm gönüldaşlarımızdan razı olsun”

Araban Belediye Başkan adayı Mehmet Özdemir ise adaylık açıklamsından sonra sosyal medya hesabında şu görüşlere yer verdi;” Kıymetli  büyük ARABAN Ailem

Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN  Liderimiz sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendinin takdirleriyle Cumhur itifakı olarak Milliyetçi Hareket Partimizden Araban Belediye Başkan adayı olarak açıklanmış bulunmaktayım.

Daha Yaşanabilir Bir ARABAN için çıktığımız bu yolda

Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir DURMAZ’a, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti YILDIZ’a TBMM İdare Amirimiz Sermet ATAY’a İl Başkanımız Mustafa BOZGEYİK’e ve teşkilatlarımızın her bir mensubuna ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Cenab-ı Allah bu kutlu yolculukta bizlere omuz veren tüm gönüldaşlarımızdan razı olsun.”

*

*

*

OĞUZELİ HANIMELLERE PROJE ÖDÜLÜ

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği tarafından düzenlenen 6. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreni ‘Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar’ teması ile İstanbul Elite World Otel Taksim’de gerçekleşti.

Oğuzeli Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Nar Hanım Ellerde Hayat Buluyor’ Projesi, ‘En İyi Proje’ Ödülüne layık görüldü.

ÖDÜL TÖRENİNE ‘OĞUZELİ NAR HANIM ELLERDE HAYAT BULUYOR PROJESİ’ DAMGA VURDU.

Oğuzeli Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Nar Hanım Ellerde Hayat Buluyor Projesi’nin bel kemiğinin kadınlar olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “bu proje ile hem Oğuzeli’nin coğrafi İşaretli yöresel ürünlerinin tanıtımını gerçekleştiriyoruz hem de ilçemizde yaşayan kadınlarımıza iş imkânı sunuyoruz” dedi.

Başkan Kılıç, “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Üretken Belediyecilik anlayışını kendimize yol haritası olarak belirledik. Mezopotamya’nın bereketli topraklarında en güzel Nar’ın yetiştiği yerdeyiz. Burada Türkiye’nin birinci kalite Nar Ekşisini üretiyoruz. Bu çalışmalarımızda Kadınlarımızı, üreten yarınlarımızı ön plana çıkarmaya çalıştık. Başarılı olduğumuza inanıyoruz, bu ödülü de kadınlarımıza takdim edeceğiz. Kadın Girişimcilerimizi tebrik ediyoruz. Üreten bir belediyecilik anlayışıyla kadınlarımızın ürettiği ürünleri, 6.Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’nde tanıtmak fırsatı bulduk. Aynı zamanda Oğuzeli Belediyesi olarak ödülümüzü aldık. Bundan sonraki süreçte de kadınlarımızı girişimci olmaları açısından destekleyeceğiz” dedi.

*

*

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TRAFİĞE NEFES ALDIRIYOR

Şahinbey Belediyesi açtığı yollarla şehrin trafik yükünü önemli ölçüde rahatlatırken bu konudaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Şahinbey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar Şanlıdere Caddesi’ni YeşilVadi Bulvarına bağlayan yol çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK YENİ BİR YOL AÇIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu vatandaşların rahatı için her alanda çalışmalar yaptıklarını belirterek “Artan araç sayısına karşın ilçemizde yeni yol açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Şanlıdere Caddesini Güzel Vadi ve Dumlupınar arasından geçerek YeşilVadi Bulvarına bağlayan yol çalışmamızı sürdürüyoruz. Burada bulunan evlerin tamamını kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Evlerin yıkım çalışması tamamlandıktan sonra 40 metre genişliğinde yeni bir bulvar açarak Şanlıdere Caddesi’ndeki fazla trafiği YeşilVadi bulvarına aktaracak yeni bir yol açıyoruz. Açılan bu yolla Şanlıdere Caddesi’nin trafik yükü hafifleyecek. Böylece vatandaşlarımız trafikte fazla zaman geçirmemiş olacaklar. Çalışımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. On beş gün içerisinde yolumuzu tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine açacağız ” dedi.

*

*

*

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR’İN TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN YENİ YIL KONSERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından 2024 yılı için düzenlenen “Yeni Yıl Konseri” sahne performansları ve seslendirilen şarkılarla büyük beğeni topladı.

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde şefliğini Öğretim Görevlisi Yaşar Seçkin’in yaptığı, Özlem Yokak’ın sunduğu, Yeni Yıl Konseri’nde solistler koro eşliğinde yöresel şarkıları seslendirdi.

Gaziantep, Şanlıurfa, Burdur, Erzurum başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından ve kardeş ülke Azerbaycan’dan türküler izleyiciler eşliğinde seslendirildi. Koro ve solistler, Şavo Gelin, Baba Bugün, Abalımın Cepkeni, Fuzuli Kantatası başta olmak üzere 22 eseri icra ederken konser sonunda hazırladıkları potpuride izleyicileri doyasıya eğlendirdi.

 Yaklaşık bir buçuk saat süren konserin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey ve Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay, günün anısına koro şefine çiçek takdim etti.

*

*

*

ŞAHİNBEY AMPUTE FUTBOL TAKIMINDAN FARKLI SKOR 11-1

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı deplasmanda oynadığı karşılaşmada TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelli Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı’nı 11-1 mağlup ederek ilk yarının son maçını galibiyetle tamamladı.

Ligdeki çıkışını aldığı galibiyetlerle sürdüren Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, deplasmanda TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelli Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı ile karşı karşıya geldi. Oldukça zorlu ve çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısı 4-0 Şahinbey Ampute Futbol Takımının üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda da rakibine göre üstün bir oyun ortaya koyan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol rakip filelere gönderdiği 7 golle karşılaşmayı 11-1 kazanmasını bildi.

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel, iyi bir oyunla rakip karşısında galip geldiklerini belirterek, “TSK ile ilk yarının son maçını oynadık ve 11-1 farklı kazandık. Oynanan ve alınan sonuçtan dolayı futbolcularımı ve teknik heyetimi kutluyorum. Onursal Başkanımızın Mehmet Tahmazoğlu’nun destekleri ile şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Ligin ikinci yarısında daha üst seviyede oyun ortaya koyarak şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz”  diye konuştu.

*

*

*

MİNİKLER, GELENEKSEL OYUNLARLA BULUŞTU

-SÜRPRİZ HEDİYELER, ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ MUTLU ETTİ

-TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINA MEYDAN OKUDULAR

Şehitkamil Belediyesi tarafından okul öncesi dönemde öğrencilerin geleneksel çocuk oyunları ile buluşmaları ve bu kapsamda okullara malzeme desteği sağlanmasına yönelik hayata geçirilen proje, minik öğrencilerin büyük ilgi ve sevgisiyle karşılandı.

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Yüksel Özkeçeci Anaokulu, Lütfiye-Celal Doğan Tural Anaokulu ve Şeker Aslansoy Anaokulunu ziyaret ederek protokol kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları ziyaret ettiler.

Mendil kapmaca, körebe, seksek, ip atlama gibi birçok oyunu önce öğrenen sonra da keyifle oynayan öğrenciler, akıl ve zekâ oyunları, drama ve beceri koordinasyonu parkuru etkinliklerine de büyük ilgi gösterdiler.

SOSYAL VE BİLİŞSEL BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEK

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, anaokullarında yürütülen faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, geleneksel oyunların çocukların sosyal ve bilişsel becerilerini güçlendirdiğini belirtti. Kaymakam Yamlı, şu sözleri kaydetti:

 “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan bu proje, sadece eğlenceli zaman geçirmelerine değil, aynı zamanda gelişimlerine de olumlu etkiler sunuyor. Geleneksel oyunlar, onların sosyal ve bilişsel becerilerini güçlendirirken, spor malzemeleri de fiziksel aktivitelere teşvik ediyor. Bu nedenle Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve etkinliklerde büyük bir özveri ile görev yapan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.”

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ORTAMDA BÜYÜMELERİNİ HEDEFLİYORUZ

Oyun ve etkinlikler esnasında minik öğrencilere eşlik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çocuklara en iyi eğitim imkânlarını sunmak istediklerini ifade etti. Başkan Fadıloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza en iyi eğitim imkânlarını sunmak, en öncelikli hedefimiz. Bu setler, onların hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlayacak nitelikte tasarlandı. Amacımız, çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda büyümelerine destek olmak. Bu noktada çalışmalara katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir eğitim dönemi diliyorum.”

ÇOCUKLARIN ÇOK YÖNLÜ BİR GELİŞİM SÜRECİ GEÇİRMELERİNE KATKI SAĞLANACAK

Protokol kapsamında yürütülen faaliyetleri yerinde takip eden Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, eğitimin her aşamasında çocukların sosyal, duygusal ve motor becerilerini geliştirmenin çok önemli olduğunun altını çizdi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Yağcı, şunları söyledi:

 “Bu projenin ilçe genelindeki anaokullarına entegrasyonu, çocuklarımızın çok yönlü bir gelişim süreci geçirmelerine katkı sağlayacak. Eğitimin her aşamasında çocukların sosyal, duygusal ve motor becerilerinin gelişmesi bizim açımızdan çok önemli, çok değerli. Bu sürece her alanda büyük katkı sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu nezdinde, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

HABER METNİ

OĞUZELİ,ARABAN,KARKAMIŞ MHP’YE EMANET

MHP’de Adaylar Oğuzeli Mehmet Sait Kılıç ,Araban Mehmet özdemir,Karkamış Bülent Tiryaki oldu.

Oğuzeli Belediye Başkan Adayı M. Sait Kılıç aday açıklamasından sonra şu açıklamayı yaptı; “Kıymetli Oğuzeli’li Hemşehrilerim,

Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendinin takdirleriyle Milliyetçi Hareket Partimizden Oğuzeli Belediye Başkan adayı olarak açıklanmış bulunmaktayım.

Başta Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ Beyefendi olmak üzere Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir DURMAZ’a, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti YILDIZ’a TBMM İdare Amirimiz Sermet ATAY’a İl Başkanımız Mustafa BOZGEYİK’e ve teşkilatlarımızın her bir mensubuna ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

2014 yılında Daha Yaşanabilir Bir Oğuzeli için çıktığımız bu kutlu yolda çalışmalarımıza #ÜretkenBelediyecilik anlayışıyla hız kesmeden devam edeceğiz.

Cenab-ı Allah bu kutlu yolculukta bizlere omuz veren tüm gönüldaşlarımızdan razı olsun”

Araban Belediye Başkan adayı Mehmet Özdemir ise adaylık açıklamsından sonra sosyal medya hesabında şu görüşlere yer verdi;” Kıymetli  büyük ARABAN Ailem

Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN  Liderimiz sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendinin takdirleriyle Cumhur itifakı olarak Milliyetçi Hareket Partimizden Araban Belediye Başkan adayı olarak açıklanmış bulunmaktayım.

Daha Yaşanabilir Bir ARABAN için çıktığımız bu yolda

Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir DURMAZ’a, Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti YILDIZ’a TBMM İdare Amirimiz Sermet ATAY’a İl Başkanımız Mustafa BOZGEYİK’e ve teşkilatlarımızın her bir mensubuna ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Cenab-ı Allah bu kutlu yolculukta bizlere omuz veren tüm gönüldaşlarımızdan razı olsun.”

*

*

*

OĞUZELİ HANIMELLERE PROJE ÖDÜLÜ

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği tarafından düzenlenen 6. Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi ve Ödül Töreni ‘Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar’ teması ile İstanbul Elite World Otel Taksim’de gerçekleşti.

Oğuzeli Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Nar Hanım Ellerde Hayat Buluyor’ Projesi, ‘En İyi Proje’ Ödülüne layık görüldü.

ÖDÜL TÖRENİNE ‘OĞUZELİ NAR HANIM ELLERDE HAYAT BULUYOR PROJESİ’ DAMGA VURDU.

Oğuzeli Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Nar Hanım Ellerde Hayat Buluyor Projesi’nin bel kemiğinin kadınlar olduğunun altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “bu proje ile hem Oğuzeli’nin coğrafi İşaretli yöresel ürünlerinin tanıtımını gerçekleştiriyoruz hem de ilçemizde yaşayan kadınlarımıza iş imkânı sunuyoruz” dedi.

Başkan Kılıç, “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana Üretken Belediyecilik anlayışını kendimize yol haritası olarak belirledik. Mezopotamya’nın bereketli topraklarında en güzel Nar’ın yetiştiği yerdeyiz. Burada Türkiye’nin birinci kalite Nar Ekşisini üretiyoruz. Bu çalışmalarımızda Kadınlarımızı, üreten yarınlarımızı ön plana çıkarmaya çalıştık. Başarılı olduğumuza inanıyoruz, bu ödülü de kadınlarımıza takdim edeceğiz. Kadın Girişimcilerimizi tebrik ediyoruz. Üreten bir belediyecilik anlayışıyla kadınlarımızın ürettiği ürünleri, 6.Kadın Girişimcileri Destekleme Zirvesi’nde tanıtmak fırsatı bulduk. Aynı zamanda Oğuzeli Belediyesi olarak ödülümüzü aldık. Bundan sonraki süreçte de kadınlarımızı girişimci olmaları açısından destekleyeceğiz” dedi.

*

*

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TRAFİĞE NEFES ALDIRIYOR

Şahinbey Belediyesi açtığı yollarla şehrin trafik yükünü önemli ölçüde rahatlatırken bu konudaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Şahinbey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar Şanlıdere Caddesi’ni YeşilVadi Bulvarına bağlayan yol çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK YENİ BİR YOL AÇIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu vatandaşların rahatı için her alanda çalışmalar yaptıklarını belirterek “Artan araç sayısına karşın ilçemizde yeni yol açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Şanlıdere Caddesini Güzel Vadi ve Dumlupınar arasından geçerek YeşilVadi Bulvarına bağlayan yol çalışmamızı sürdürüyoruz. Burada bulunan evlerin tamamını kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Evlerin yıkım çalışması tamamlandıktan sonra 40 metre genişliğinde yeni bir bulvar açarak Şanlıdere Caddesi’ndeki fazla trafiği YeşilVadi bulvarına aktaracak yeni bir yol açıyoruz. Açılan bu yolla Şanlıdere Caddesi’nin trafik yükü hafifleyecek. Böylece vatandaşlarımız trafikte fazla zaman geçirmemiş olacaklar. Çalışımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. On beş gün içerisinde yolumuzu tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine açacağız ” dedi.

*

*

*

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR’İN TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN YENİ YIL KONSERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından 2024 yılı için düzenlenen “Yeni Yıl Konseri” sahne performansları ve seslendirilen şarkılarla büyük beğeni topladı.

Şehitkamil Sanat Merkezi’nde şefliğini Öğretim Görevlisi Yaşar Seçkin’in yaptığı, Özlem Yokak’ın sunduğu, Yeni Yıl Konseri’nde solistler koro eşliğinde yöresel şarkıları seslendirdi.

Gaziantep, Şanlıurfa, Burdur, Erzurum başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından ve kardeş ülke Azerbaycan’dan türküler izleyiciler eşliğinde seslendirildi. Koro ve solistler, Şavo Gelin, Baba Bugün, Abalımın Cepkeni, Fuzuli Kantatası başta olmak üzere 22 eseri icra ederken konser sonunda hazırladıkları potpuride izleyicileri doyasıya eğlendirdi.

 Yaklaşık bir buçuk saat süren konserin sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Erdem Güzelbey ve Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay, günün anısına koro şefine çiçek takdim etti.

*

*

*

ŞAHİNBEY AMPUTE FUTBOL TAKIMINDAN FARKLI SKOR 11-1

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı deplasmanda oynadığı karşılaşmada TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelli Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı’nı 11-1 mağlup ederek ilk yarının son maçını galibiyetle tamamladı.

Ligdeki çıkışını aldığı galibiyetlerle sürdüren Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, deplasmanda TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelli Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı ile karşı karşıya geldi. Oldukça zorlu ve çekişmeli geçen karşılaşmanın ilk yarısı 4-0 Şahinbey Ampute Futbol Takımının üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda da rakibine göre üstün bir oyun ortaya koyan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol rakip filelere gönderdiği 7 golle karşılaşmayı 11-1 kazanmasını bildi.

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel, iyi bir oyunla rakip karşısında galip geldiklerini belirterek, “TSK ile ilk yarının son maçını oynadık ve 11-1 farklı kazandık. Oynanan ve alınan sonuçtan dolayı futbolcularımı ve teknik heyetimi kutluyorum. Onursal Başkanımızın Mehmet Tahmazoğlu’nun destekleri ile şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Ligin ikinci yarısında daha üst seviyede oyun ortaya koyarak şampiyonluk ipini göğüsleyeceğiz”  diye konuştu.

*

*

*

MİNİKLER, GELENEKSEL OYUNLARLA BULUŞTU

-SÜRPRİZ HEDİYELER, ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİ MUTLU ETTİ

-TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞINA MEYDAN OKUDULAR

Şehitkamil Belediyesi tarafından okul öncesi dönemde öğrencilerin geleneksel çocuk oyunları ile buluşmaları ve bu kapsamda okullara malzeme desteği sağlanmasına yönelik hayata geçirilen proje, minik öğrencilerin büyük ilgi ve sevgisiyle karşılandı.

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Yüksel Özkeçeci Anaokulu, Lütfiye-Celal Doğan Tural Anaokulu ve Şeker Aslansoy Anaokulunu ziyaret ederek protokol kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları ziyaret ettiler.

Mendil kapmaca, körebe, seksek, ip atlama gibi birçok oyunu önce öğrenen sonra da keyifle oynayan öğrenciler, akıl ve zekâ oyunları, drama ve beceri koordinasyonu parkuru etkinliklerine de büyük ilgi gösterdiler.

SOSYAL VE BİLİŞSEL BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEK

Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, anaokullarında yürütülen faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, geleneksel oyunların çocukların sosyal ve bilişsel becerilerini güçlendirdiğini belirtti. Kaymakam Yamlı, şu sözleri kaydetti:

 “Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan bu proje, sadece eğlenceli zaman geçirmelerine değil, aynı zamanda gelişimlerine de olumlu etkiler sunuyor. Geleneksel oyunlar, onların sosyal ve bilişsel becerilerini güçlendirirken, spor malzemeleri de fiziksel aktivitelere teşvik ediyor. Bu nedenle Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve etkinliklerde büyük bir özveri ile görev yapan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.”

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ORTAMDA BÜYÜMELERİNİ HEDEFLİYORUZ

Oyun ve etkinlikler esnasında minik öğrencilere eşlik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çocuklara en iyi eğitim imkânlarını sunmak istediklerini ifade etti. Başkan Fadıloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza en iyi eğitim imkânlarını sunmak, en öncelikli hedefimiz. Bu setler, onların hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlayacak nitelikte tasarlandı. Amacımız, çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda büyümelerine destek olmak. Bu noktada çalışmalara katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir eğitim dönemi diliyorum.”

ÇOCUKLARIN ÇOK YÖNLÜ BİR GELİŞİM SÜRECİ GEÇİRMELERİNE KATKI SAĞLANACAK

Protokol kapsamında yürütülen faaliyetleri yerinde takip eden Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, eğitimin her aşamasında çocukların sosyal, duygusal ve motor becerilerini geliştirmenin çok önemli olduğunun altını çizdi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Yağcı, şunları söyledi:

 “Bu projenin ilçe genelindeki anaokullarına entegrasyonu, çocuklarımızın çok yönlü bir gelişim süreci geçirmelerine katkı sağlayacak. Eğitimin her aşamasında çocukların sosyal, duygusal ve motor becerilerinin gelişmesi bizim açımızdan çok önemli, çok değerli. Bu sürece her alanda büyük katkı sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu nezdinde, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı