Hoşgeldiniz  

‘’Gazeteciler sadece 10 Ocak’ta hatırlanmamalı’’

admin | 09 Ocak 2024 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

‘’Gazeteciler sadece 10 Ocak’ta hatırlanmamalı’’

‘’Gazeteciler sadece 10 Ocak’ta hatırlanmamalı’’

Gaziantep İnternet Medya&Gazeteciler Cemiyeti (GİMDER) Başkanı Ökkeş Sabah, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu belirten Başkan Sabah, gazetecilik mesleğinin sadece 10 Ocak’ta değil her gün hatırlanması gerektiğini vurguladı. Gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptığına değinen Başkan Sabah, ‘’Gece gündüz demeden her daim çalışan meslektaşlarımın nasıl bir özveri ile çalıştıklarına bir gazeteci olarak en iyi ben bilirim. Gazetecilik mesleği sadece belirli günlerde aranıp iki hediye gönderilerek hatırlanacak bir meslek değildir. Keza gazetecilerin canı pahasına icra ettikleri bu mesleğin karşılığı bu olmamalıdır. Biz gazeteciler olarak biraz daha anlayış ve hak ettiğimiz desteği bekliyoruz. Türkiye’de gazeteciler hak ettikleri değeri maalesef alamıyorlar. Bizler sadece mesleğimizi icra etmek özlük haklarımızın iyileştirilmesini ve hak ettiğimiz değerin verilmesini istiyoruz.’’

BAŞKAN SABAH AÇIKLAMASINDA ŞU GÖRÜŞLERE YER VERDİ

“Dünyanın her köşesinde haber alma ihtiyacını karşılayarak toplumun doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasında aracı olan her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen fedakarca çalışan basın mensuplarımızın mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadele her türlü takdiri hak etmektedir. Bu vesileyle; kamu yararı gözeterek emek veren; uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden fedakârca çalışan, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı