Hoşgeldiniz  

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Pazartesi 25.12.2023 e gazete

admin | 24 Aralık 2023 | e gazete Gaziantep haber ajansı Bülteni, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Pazartesi 25.12.2023 e gazete

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Pazartesi 25.12.2023 e gazete

HABER METNİ;:

ŞEHİTLERE DUA

HAİNLERE LANET OKUNDU

Tüm Türkiye’de şahadet mertebesine hakka kavuşan 12 silah arkadaşının yanı sıra Aziz Şehidimiz P. Uzm. Çvş. Abdülkadir İyem’in naaşı, dua ve gözyaşları ile Kent protokolü, askeri erkan, silah arkadaşları, ailesi, akranları, arkadaşları ve binlerce kişinin katılımıyla toprağa verildi.

Tüm şehitlerimizin Mekanları cennet olsun.

Vatan sağ olsun.

YAVUZELİ’NİN   TEK ADAY ADAYI 

ERDEM YILMAZ

Haber :

Metin Yılmaz

3 dönemden beri Yavuzeli Belediye Başkanı Kemal Sakaroğlu’nun 3 döneme takılması nedeniyle Yavuzeli’nde Ak Parti İlçe Belediye Başkanlığına Aday adaylığı için başvuran Erdem Yılmaz’ın aday gösterilmesine kesin gözle bakılıyor.

Erdem Yılmaz Yavuzeli’nin sevilen bir siması. Yavuzeli’nin ilçe kuruluşunda Erdem Yılmaz’ın babası Veli Yılmaz’ın imzası var.

Erdem Yılmaz aynı zamanda bir siyasetçi ailenden de geliyor. ANAP iktidarı döneminde 1983-1993 yılları arasında Yavuzeli Belediye Başkanı olan Zeki Korkmaz ise Erdem Yılmaz’ın halası oğlu. Yani Yılamaz ailesi fertlerinden.

Uzun yıllar Almanya’da yaşayarak kent yapılanması konusunda deneyim sahibi olan Erdem Yılmaz , tüm deneyimlerini Yavuzeli’ne yatırım yaparak gerçekleştirdi.

Erdem yılmaz Yavuzeli’nde ilk doğalgazlı binaları bizzat  yaparak Yavuzeli’ni köy görünümünden şehir görümüne kavuşturdu.

*

*

*

*

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ 25 ARALIK ETKİNLİKLERİNDE ŞEHİTLERİNİ ANDI

Şahinbey Belediyesi, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunu, destansı mücadeleye yakışır bir şekilde şehitlerini yad ederek andı.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü çerçevesinde, Kırkayak Parkında bulunan anıtta, Kilis yolu üzerinde bulunan Şehit Şahinbey’in mezarında ve Şıh Cami bahçesinde bulunan Şehit Karayılan’nın mezarının başında anma törenleri düzenledi.

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep’in Kurtuluşunun 102. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği program Kırkayak Parkı’nda başladı. Parkın içerisindeki anıta protokol üyeleri tarafından çelenk konuldu. Düzenlenen törene, Şahinbey Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Müftüsü Mehmet Arslaner katılırken protokol üyeleri anıta çelenk bıraktı.

ŞEHİT ŞAHİNBEY ANILDI

Kırkayak Parkında düzenlenen törenden sonra anma programı Kilis yolu üzerinde bulunan Şahinbey’in anıt mezarında devam etti. Antep Savunmasında şehit düşen Şahin Bey mezarı başında anılırken, Şahinbey Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Şahin Bey’in anıt mezarına çiçek koydu. Törende ayrıca Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrenciler şiir okudu.

KARAYILAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

Şahinbey Anıtı’nda düzenlenen törenin ardından Gaziantep’in Kurtuluş mücadelesinde kahramanlık destanı yazan Karayılan lakaplı Molla Mehmet’in Şıh Cami içerisinde bulunan mezarı ziyaret edilerek dualar okundu.

GAZİANTEP SAVUNMASI DÜNYA’DA EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR MÜCADELEDİR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Antep Savunmasında şehit düşenleri minnetle andıklarını ifade ederek; “Gazi Şehrimizin Kurtuluş’unun 102. yıl dönümünde yumrukları memleket kadar büyük; cesareti, civanmertliği cihana sığmayan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatırlarına saygılarımı sunuyorum. Bugün şanlı Gaziantep’imizin milli mücadeledeki kararlılığının ve kahramanlığının 102. yıl dönümünün gururunu yaşıyoruz. Gaziantep savunması İstiklal Harbimizin ilham kaynağı aynı zamanda milli mücadele tarihimizin çok önemli bir parçasıdır. Yokluk içinde yürütülen bu savaşın izlerinde, hatıralarını taşıyan her karede, değerli büyüklerimizden dinlenen her hikâyede bu vatanın bekası için bağımsızlık mücadelesi vardır. Mukaddes topraklarımız için ne canlar verdik, dünya şahit, yıkılmadık. Her köşesinde şahadet hatırası barındıran Gazi Şehrimiz; “Vurun Antepliler Namus Günüdür” diyen şahadete uğurladığımız 6.317 yiğidimizin mücadelesiyle düşmandan kurtuldu. Çehresinde şehit nuru, bedeninde misk kokusu taşıyanlar ile kalbinde şiddet ittifakı yaşatanların mücadelesinde; kazanan elbette ki Gazilik Madalyasının gururla taşıyan Gaziantep Halkıdır. Kazanan elbette ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki onlar yalnız Antep’i değil tüm Türkiye’yi de kurtardılar” diyerek İftihar ettiği kahraman Mehmetçiktir. Kazanan elbette ki Aziz Türk Milletidir. Selam olsun kahramanlık destanı yazarak bu onurlu günü bize armağan eden cesur komutan Şahinbey’e, selam olsun namusunu çiğnetmeyen Şehit Kamil’e, Özdemir Bey’e, Tüfekçi Yusuf’a, Karayılan’a. Selam olsun “Ölürsem Şehit, kalırsam Gazi olurum” diyerek direniş gösteren yiğitlere. Binlerce isimsiz kahramanı Şehit vererek kazanılan bu memleket bize atalarımızın yadigârları ve milli mücadelemizin mirasıdır. Bu cennet vatan için şuanda dahi hainler boş durmuyorlar. İki gündür 12 şehit verdik. Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem’i de Gaziantep’te ebediyete uğurlayacağız. Düşmanlar şunu asla unutmasın ki Türk Milleti asla yenilmez yenilmeyecektir de kıyamete kadar ülkemiz Allah’ın izniyle payidar kalacaktır” diye konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı