Hoşgeldiniz  

GİMDER’DEN TARİHİ ÇAĞRI: İSRAİL MALLARINI TÜKETMEYELİM

admin | 07 Kasım 2023 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

GİMDER’DEN TARİHİ ÇAĞRI: İSRAİL MALLARINI TÜKETMEYELİM

Gaziantep İnternet Medya Cemiyeti (GİMDER) Başkanı Ökkeş Sabah, Filistin’de sivilleri katleden İsrail’e somut tepkiler gösterilmesi gerektiğini belirterek, ‘’Türkiye’de vatandaşlar, Gazze’ye yönelik saldırıların ardından marketlerde satılan İsrail markalı ürünleri boykot ediyor. Gaziantep’ten de bu boykota tam destek vermeliyiz’’dedi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
Gaziantep İnternet Medya Cemiyeti (GİMDER) Başkanı Ökkeş Sabah, Son dönemde, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıların ardından İsrail ürünlerinin boykot edilmesine ilişkin yazıl bir açıklama yaptı. Kent yöneticilerinin de bu boykota destek vermesinin önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Sabah, ‘’Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı bu konuda bir açıklama yaptı. Gençlik Spor il Müdürlüğü de aynı tavrı gösterdi. Bu tepkilerin artmasını arzu ediyoruz’’ dedi.

MÜSLÜMAN ÜLKELER İSRAİL ÜÜRÜNLERİNİ BOYKOT EDİYOR

İsrail’in acımasız, vahşi saldırıları yüzünden tam anlamıyla vahşeti yaşayan Filistin ve Gazze halkına somut destekler verilmesi konusunu GİMDER olarak gündeme tutmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Sabah, ‘’İsrail ordusu, hiçbir kural tanımazken bir hastaneyi hedef alarak yüzlerce masum sivilin hayatını kaybetmesine neden oldu. Bu yüzden birçok ülke ve sivil toplum örgütü, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına karşı tepkilerini göstermek amacıyla çeşitli eylemler yapıyor. Gaziantep’te de başlatılan boykotlara daha güçlü desek vermeliyiz’’ diye konuştu.

GİMDER OLARAK BİZ HAZIRIZ

İsrail ürünlerinin boykot edilmesine ilişkin girişimlere GİMDER olarak tam destek vermeye hazır olduklarını dile getirerek, ‘’Yapılan her boykot eylemini haber sitelerimizde gündeme taşıyarak daha geniş bir tabana yayılması için elimizden geleni yapıyoruz. Gaziantep’te etkin v e yetkili isimlerin ve kurum ve kuruluşlarında bu boykota katılmasıyla Gaziantep’ten daha somut bir tepki yükselecektir. Buradan yapılan zulmü bir kez daha şiddetle kınadığımızı ifade ederken, hayatını kaybeden masum insanlara da Allah’tan rahmet diliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı