Hoşgeldiniz  

GASMEK EĞİTİMLERİ İLE MESLEK SAHİBİ OLDULAR(Video Haber-Halil Eyüboğlu)

admin | 03 Ekim 2023 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

GASMEK EĞİTİMLERİ İLE MESLEK SAHİBİ OLDULAR(Video Haber-Halil Eyüboğlu)

GASMEK EĞİTİMLERİ İLE MESLEK SAHİBİ OLDULAR(Video Haber-Halil Eyüboğlu)

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (GASMEK) bilgisayarda hızlı klavye kullanımı eğitimi alan 36 kursiyerlerimiz yapılan sınavda başarı göstererek meslek sahibi oldu.

Türkiye genelinde Adalet Bakanlığı tarafından yapılan zabıt katipliği uygulamalı klavye sınavında üstün başarı gösteren GASMEK kursiyerleri ücretsiz olarak almış oldukları klavye eğitimi sayesinde istihdam imkânı buldu.

AKSOY: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK HEDEFİMİZ GENÇLERİ DONANIMLI YETİŞTİREREK MESLEK SAHİBİ YAPMAK “

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. M. Abdullah Aksoy sınavı kazanan GASMEK öğrencilerini tebrik ederek şunları söyledi: “Bugün bu sevinçli haberi aldık bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 2015 yılında Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile birlikte GASMEK’leri kurduk. Şu an GASMEK’lerde binlerce gencimiz farklı branşlarda eğitim görüyorlar. Gerek üniversiteye hazırlık olsun gerek kişisel gelişim olsun. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim buradaki hedefimiz istihdama katkı sağlamak amacıyla gençlerimizi yetiştirmek. Hızlı klavye kullanma kursumuz, burada sınav olundu ve 36 gencimiz, GASMEK’lerden eğitim gören gençlerimiz, adliyelere zabıt kâtipliği yapmak üzere sınavları kazandılar. Hem emek veren hocalarımızı hem de bu başarıyı elde eden kursiyerlerlerimizi tebrik ediyoruz. İşin başındalar. İnşallah bundan sonraki başarıları daim olur. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizi iyi yetiştirmek, donanımlı yetiştirmek meslek sahibi yapmak ve iş imkânı sunabilmek hedefimiz. Bugün bu sevinci gençlerimizle yaşıyoruz, mutluyuz.”

Kurumda öğretmenlik yapan Mehmet Kürşat Yılmaz ise kursa katılım sağlayan birçok öğrencinin hedefine ulaştığını belirterek, ”2022-2023 yılında başlayan kurslarımıza katılan kursiyerlerimizi yaklaşık 2 ay süren eğitimle zabıt katipliği sınavlarına hazırlıyoruz. Buraya başvuru yapan kursiyerlerimizin çoğu başarıya ulaştı ve memur olarak atındılar. Bize bu imkanları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve kurum müdürlerimize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

KURSİYERLER ZORLU SINAVI GASMEK EĞİTİMLERİ SAYESİNDE GEÇTİ

Daha önce kendi imkanları işe iş sahibi olmaya çalıştığını söyleyen Furkan Dağcı da, “İş dünyasında var olmaya çalıştım kendi imkanlarımla ama olmadı. Sonrasında GASMEK ile tanıştım. İmkanlar burada çok iyiydi. Hocalarımız eğitim akademisi sayesinde kendimi geliştirerek zabıt kâtibi olarak atandım emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Aldığı eğitimler sayesinde iş sahibi olduğunu dile getiren 24 yaşındaki Zeynep Çelik duygularını şöyle dile getirdi: “Gaziantep Adliyesi’nde zabıt kâtibi olarak atandım. Böyle bir kurumu bizlere kazandırdığı için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim. Hocalarımız çok güzel eğitimler verdi. Burası bambaşka bir kurum. Sınav öncesi tatbikatlar yaptılar bizi sınava hazırladılar, ilgileri çok iyiydi destek verdiler. Aldığım sertifika ve eğitimler sayesinde işimin başına geçiyorum artık.”

Önce klavyede istediği seviyeye gelemediğini belirten Nimet Gökçayır yaşadığı süreçle ilgili olarak şunları söyledi:

”22 yaşındayım bu yıl Gaziantep Adliyesine zabıt kâtibi olarak atandım öncellikle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür ederim. Sonrasında buradaki hocalarıma çok teşekkür ederim. Ben klavyede kendimi daha önce hiç geliştiremiyordum sonrasında GASMEK’deki klavye kurslarına katıldım ve en güzel şekilde bu adımı attım bu yıl da atanmak nasip oldu.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı