Hoşgeldiniz  

ŞAHİNBEY TÜNELDE HIZLA İLERLİYOR (Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

admin | 30 Eylül 2023 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

ŞAHİNBEY TÜNELDE HIZLA İLERLİYOR (Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

TAHMAZOĞLU “TÜNEL ÇALIŞMASINDA 30.000 KAMYON HAFRİYAT ÇIKARIYORUZ”

(Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 25 Aralık tarihinde vatandaşın hizmetine sunacağı tünel çalışmasını yakından takip ederek yapılan çalışmada 30.000 kamyonluk hafriyatın çıkarıldığını belirtti.

Şahinbey Belediyesi tarafından şehrin trafiğini rahatlatmak adına yapılan 2.484 metre uzunluğundaki tünel çalışmasını yerinde inceleyen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, tünel çalışmasından 30.000 kamyonluk hafriyatın çıkarıldığını, bu kamyonların peş peşe dizildiğinde 360 km’lik yola tekabül ettiğini ifade etti.

1.000 TON DEMİR KULLANILIYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tünel çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü belirterek “Trafiğe yeni bir soluk aldırmak ve rahatlatmak adına yapmış olduğumuz tünel çalışmamız 7/24 devam ediyor. Trafiği rahatlatacak olan tünel çalışmasında çok hacimli işler yapılıyor. Yapılan çalışmalarda 30.000 kamyon hafriyat çıkarılıyor. 30.000 kamyonu peş peşe dizdiğimizde 360 km uzunluğunda bir yola tekabül ediyor. Tünel çalışmamızda çelik kemer, bulonlar, ve demirden hasırlarla 1.000 ton demir kullanıyoruz. Amacımız tünel çalışmamızı tamamlayarak bir an önce vatandaşımızın hizmetine sunmak. Bu nedenle zaman zaman patlatmalar yapıyoruz. Yapılan patlatmalar Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Emniyet tarafından izin alınarak yapılıyor. Patlatma öncesinde ve sonrasında tedbirler alınıp, ölçümler yapılıyor. Çevreye ve evlere herhangi bir hasar verilmemesi için çok sıkı bir takip içerisindeyiz. Patlatmaları sadece ihtiyaç olduğunda yapıyoruz. Zaman zamanda kırma yöntemiyle çalışmaları sürdürüyoruz. Bir ay sonra kazma işlemlerimiz tamamlanacak ve ışık gördü yapacağız. Tünelimizi söz verdiğimiz gibi Gaziantep’in Kurtuluşu olan 25 Aralık günü, Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu güzel eseri hemşerilerimize hediye edeceğiz. ” diye konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı