Hoşgeldiniz  

GAZİANTEP VALİSİ KEMAL ÇEBER, GÖREVE BAŞLADI(Video Haber-Halil Eyüboğlu)

admin | 03 Temmuz 2023 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

GAZİANTEP VALİSİ KEMAL ÇEBER, GÖREVE BAŞLADI(Video Haber-Halil Eyüboğlu)

GAZİANTEP VALİSİ KEMAL ÇEBER, GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Rize Valiliği görevinden Gaziantep Valiliğine atanan Vali Kemal Çeber, bugün sabah saatlerinde Valilik makamına gelerek resmi törenle görevine başladı.

Vali Çeber kendisini karşılayan il protokolüyle tek tek tokalaşıp tanıştıktan sonra göreve başlama evrakını imzaladı. 

İlk olarak Valilik Amfi toplantı salonunda kurum yöneticileri ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek kente hizmet için çalışacağının mesajını veren Vali Çeber, Gazianteplilere hizmet etmek için gayret edeceğini ifade etti.

Çeber, “Gaziantep, kültür tarihimizde önemli yer tutan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Burası Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin ateşlendiği, kahramanlıkların, destansı hikayelerin yazıldığı bir kenttir. Bu vasıflarından dolayı kent gazi ünvanlıyla şereflendirilmiştir. Bizde inşallah bu ünvana layık olarak hizmet etmeye gayret edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çeber, Gaziantep’in iddiasının olduğuna işaret ederek, “Gaziantep Modeli”yle çalıştığının altını çizdi.

Gaziantep’in ticaret, sanayi, tarım, gastronomi ve turizmde önemli il olduğunu dile getiren Çeber, şunları kaydetti:

“Gaziantep sadece ülkemizin değil bölgenin cazibe merkezi konumunda. İnşallah bulunduğu çıtayı sizlerle beraber daha yukarılara çıkarmaya gayret edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın ülkemize ufuk olarak gösterdiği 2053, 2071 ve Türkiye Yüzyılı hedefine birlikte hizmet edeceğiz ve bu hedeflerini gerçekleştirmeyi en çok katkı veren illerden birisi olacağız. Ülkemiz 6 Şubat’taki büyük bir afet yaşadı ve en çok etkilenen illerden birisi Gaziantep oldu. İslahiye ve Nurdağı ilçelerimiz afetten çokça etkilendi. İlçelerimizde çok önemli yol kat edilmiş, elhamdülillah ki böyle bir devletiz, milletiz. İnşallah kısa zamanda her şeyi normale döndüreceğiz. Son hemşerimiz huzurlu, güvenli, sağlıklı yuvasına, kalıcı konutuna yerleşene kadar ‘bu iş bitti’ diyemeyiz. O güne kadar tüm gücümüzle hemşerilerimizin yanında olacağız. Son hemşerimizin de o afetin izlerinden tamamen kurtarana kadar işimiz bitti demeyeceğiz. Biz bunu yapabilecek güce, kudrete ve imkana sahibiz.”

Vali Çeber açıklamalarının ardından Atatürk toplantı salonunda Vali Yardımcıları ve kaymakamlarla bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. ​

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı