Hoşgeldiniz  

GÜÇYETMEZ: “YETKİLİLER BELİRSİZLİK ORTAMINA ARTIK SON VERMELİ “

admin | 21 Haziran 2023 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

GÜÇYETMEZ: “YETKİLİLER BELİRSİZLİK ORTAMINA ARTIK SON VERMELİ “

İMO BAŞKANI GÜÇYETMEZ: “YETKİLİLER BELİRSİZLİK ORTAMINA ARTIK SON VERMELİ “

Kahramanmaraş merkezli 4.7’lik artıç depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez yetkilileri önlem almaya, yol haritası çizmeye davet etti.
 İMO Başkanı Güçyetmez, sosyal medya hesabından yaptığı, “Deprem Öncelikli Gündem Olmalı” başlıklı açıklamasında şunları söyledi:
 “Daha ne bekliyorsunuz? İnsanlar hasarlı binalarında belirsizlik içinde artçılara dayanmaya çalışıyor. Ne karar verecekseniz artık verin lütfen.Acilen bir genelge yayınlayın belirsizlik ortamını süratle giderin.Bir an önce hasarlı konutları depreme dayanıklı güvenli duruma getirmenin yolunu açın ya da yol gösterin bir planlama sunun. Ağır hasarlı binaları hızlıca yıkıp yerine güvenli yeni yapı stoklarının önünü açın. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde, depreme hazırlıklı kentlerin oluşturulmasının hükümetlerin öncelikli politikası olması gerektiğini daha ne kadar erteleyeceksiniz?. Unutulan, görmezden gelinen, ihmal edilen, bilime rağmen kabul edilmeyen tüm konular ivedilikle hatırlanmalı, artık ele alınmalı, hukuki eksiklikler giderilmeli, yapı üretim sürecinin tüm aşamalarının uygun şekilde işlemesini sağlayacak kanunlar ve yönetmelikler bir an evvel çıkarılmalı, var olanların eksiklikleri tespit edilmeli ve de acilen yenilenmelidir. Beklemeyin artık!”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı