Hoşgeldiniz  

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ GELENEKSEL SPORLAR TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR(Video Haber-Halil Eyyupoğlu)

admin | 01 Haziran 2023 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ GELENEKSEL SPORLAR TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR(Video Haber-Halil Eyyupoğlu)

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ GELENEKSEL SPORLAR TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR(Video Haber-Halil Eyyupoğlu)

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ GELENEKSEL SPORLAR TESİSİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Şahinbey Belediyesi tarafından YeşilVadi Millet Bahçesi içerisine yaptırılan Şahinbey Geleneksel Sporlar Tesisinin çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Akkent Spor Köyü’nün ardından Gaziantep’e dev bir spor tesisi daha kazandırıyor. 90.000 m2 inşaat alanına sahip olan ‘Şahinbey Binicilik ve Geleneksel Sporlar Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tahmazoğlu inşaat çalışmaları ilgili bilgi aldı.

ÖNEMLİ BİR TESİS

Gaziantep’e modern ve büyük bir tesis kazandıracaklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Binicilik ve Geleneksel Sporlar Merkezimiz, Gaziantep ve Türkiye için önemli bir tesis olacak. Toplamda 90.000 metrekareye yaptığımız tesisimizde Binicilik’in yanı sıra Atlı Cirit, Atlı Okçuluk, Rahvan Binicilik, Kökbörü, Aşık Oyunu, Geleneksel Türk Okçuluğu, Kuşak, Karakucak, Mas ve Yağlı Güreş olmak üzere birçok dalda spor yapılabilecek. Ayrıca; han çadırlarımızda müzemiz olacak ve burada özellikle Orta Asya mutfağından sunumlar olacak. Gençlerimize ikramlarda bulunacağız. Burası çok büyük bir tesis olacak. Tesisimizi en kısa sürede tamamlayarak vatandaşın hizmetine açmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

TESİSİN ÖZELLİKLERİ YeşilVadi Millet Bahçesi içerisindeki 90.000 m2 alana inşa edilen Şahinbey Binicilik ve Geleneksel Sporlar Merkezi’nde 12 adet Han Çadırı, Atlı Cirit, Atlı Okçuluk, Rahvan Binicilik, Kökbörü, Aşık Oyunu, Geleneksel Türk Okçuluğu, Kuşak, Karakucak, Mas ve Yağlı Güreş sporları eğitimleri verilecek. Tesiste ayrıca 900 kişilik tribün, 9 tane Misafirhane, Müze, Kütüphane, Kostüm ve Fotoğraf Alanı, Deri ve Keçe Atölyesi, Orta Asya Türk Mutfağı, Grup Çalışma Odaları, Özel Grup Çalışma Salonu, Gaziantep Mutfağı, Kafeterya, Restoranlar, VIP Localar, Atlı sporlar için atların kalacağı 101 adet boks alanı ve mescitler bulunacak

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı