Hoşgeldiniz  

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ÇOCUK ŞENLİĞİ VE KİTAP FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR (Video haber – Halil Eyyupoğlu)

admin | 24 Nisan 2023 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ÇOCUK ŞENLİĞİ VE KİTAP FUARI BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR (Video haber – Halil Eyyupoğlu)

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ÇOCUK ŞENLİĞİ KAPILARINI AÇTI

Şahinbey Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği ve 8 gün sürecek olan “Çocuk Şenliği” başladı.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde 23-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Bi Dünya Kitap Bi Dünya Eğlence’ çocuk şenliği ve kitap fuarı düzenlenen açılış töreni ile başladı. Çocuklar gün boyunca yüzlerini boyatarak kendileri için hazırlanmış olan şişme oyuncaklarda, çocuk atölyelerinde ve Rafadan Tayfa çizgi filminde doyasıya eğlendiler. Düzenlenen Programa Önceki dönem Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Abdulhamit Gül, TBMM İdari Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ali Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayları Av. Hasan Teke, İrfan Çelikaslan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İSTİKLAL MEŞALEMİZİ HEP BERABER YAKTIK

Önceki dönem Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanımızın çocuklar için çok güzel bir Türkiye inşa ettiğini ifade ederek,  “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile Ramazan Bayramının vermiş olduğu mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Türkiye’de ve Gaziantep’te istiklal meşalemizi hep beraber yaktık. Bugün Türkiye geleceğe daha emin adımlarla ilerliyor. Çocuklarımıza güveniyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gece-gündüz çalışarak çocuklarımız için çok güzel bir Türkiye inşa etti. Çocuklarımızda gece gündüz çalışarak ay yıldızlı bayrağımızı daha da yukarılara taşıyacaktır. Biz çocuklarımıza ve Şahinbey’in torunlarına güveniyoruz. Aile bizim en büyük servetimiz ve en büyük gücümüz. Ailemizi koruyacağız. Aile sağlam olursa toplum, devlet ve millet te sağlam olur. Daha güçlü bir Türkiye için durmak yok yola devam diyoruz” diye konuştu.

ŞAHİNBEY’DE YAŞAYAN ÇOCUKLAR ÇOK ŞANSLI

İki kutlu bayramı aynı anda yaşadıklarını ifade eden TBMM İdari Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ali Şahin, “Allah’a ne kadar hamd etsek ne kadar şükretsek azdır. Çünkü bize iki kutlu bayramı aynı anda yaşamayı nasip etti. Son derece şanslıyız çünkü Şahinbey’de yaşıyoruz. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, dünya ya ilk gelen bebeğe ‘Hoş Geldin Bebek’ diyerek karşılayan bir belediye başkanı. Çocuklarımız ilkokul evresine geçtiğin de kitaplarınızı, kalemlerinizi defterlerinizi önümüze koyan, spor ayakkabılarınızı ayağımıza giydiren, başarılı olunca saat ve bisiklet veren bir belediye başkanına sahipsiniz. Ortaokul ve Lise çağlarına gelen çocuklarımıza bize kim ve ne olduğumuzu hatırlatmak adına uçakla bizi Çanakkale’ye götürerek ecdadımızla buluşturan bir belediye başkanınız var. Bu anlamda Şahinbey’de yaşamak bir ayrıcalık.  Şahsım Şahinbey’e ve Şahinbeylilere verdiği emekten dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE ÇALIŞIYORUZ

Şahinbey ile gurur duyduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin “Milletvekillerime ve Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum. Bugün çifte bayram yaşıyoruz. Bize çifte bayram yaşatan Rabbime hamd ediyoruz. Sizin gibi hemşerilerimiz için vefanız için şükrediyorum. Şahinbey’i çocuk dostu bir ilçe yaptık. Şahinbey 100 yıl önce ‘Beni çiğnemeden Gaziantep’e giremezsiniz’ dedi. Şahinbey, düşmanı Gaziantep toprağına bastırmam dedi. Şahinbey böyle bir fedakarlık yaptı. Bizde Cumhurbaşkanımız ile birlikte tam bağımsız Türkiye için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dediği yeni bir Şahinbey için tüm Şahinbeyliler hazır. Şahinbey sen rahat uyu çünkü başımızda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİNİ DESTEKLİYORUZ

Çocukların gelişimi için eğitimden ve spora her alanda yatırımlar yapıldığını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Bu gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda Ramazan Bayramı; Bu yıl çifte bayram yapıyoruz. Çocuklarımızın kişisel gelişimine yardımcı olmak ve teşvik etmek amacıyla 5.’ncisini düzenlediğimiz Çocuk Kitap Fuarımız ve Okuyan Çocuk Şenliğimiz ’de şişme oyun grupları, yazarlarımız, 70 yayınevinin kitapları, müzikaller, çocuk filmleri ve çocuk atölyeleri gibi birçok faaliyetler çocuklarımızı bekliyor. Sekiz gün boyunca devam edecek olan Çocuk Şenliğimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı