Hoşgeldiniz  

MELİH MERİÇ HORTUM FELAKETİNİN ARDINDAN PAZARCIK’I ZİYARET ETTİ

admin | 22 Nisan 2023 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

MELİH MERİÇ HORTUM FELAKETİNİN ARDINDAN PAZARCIK’I ZİYARET ETTİ

CHP Gaziantep Milletvekili adayı Melih Meriç, deprem felaketinin ardından çıkan hortum nedeniyle bir kez daha mağdur olan Pazarcık’a giderek  vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Melih Meriç, çıkan hotumla ikinci felaketi yaşayan Pazarcıklılara sorunlarının çözümü konusunda ellerinden gelen her türlü katkıyı sunacaklarını ifade etti.

CHP Gaziantep Milletvekili adayı Melih Meriç,Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde geçtiğimiz gün çıkan hortum neticesinde ikinci felaketi yaşayan Pazarcıklı vatandaşları unutmadı. Partililerle birlikte Pazarcık ilçesine gelen Meriç, deprem sonrası ve ardından yaşanan hortum felaketinden etkilenen vatandaşların dertlerini dinledi ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Deprem felaketinin izlerinin henüz silinmediğine dikkat çeken Melih Meriç “ Pazarcık merkezli yaşadığımız felaketin yıkıma uğrattığı Pazarcık ilçemizde depremin izleri henüz silinmiş değil. Vatandaşlarımızın mağduriyeti devam ediyor. Hasar tespiti konusunda belirsizlik devam ediyor. Az hasarlı binaların onarımı konusunda devletin hiç bir katsı malesef yoktur. Devletimiz onarım konusunda mutlaka katkı sağlamalıdır. Kiralık ev bulmak mümkün değil. Pazarcıklı vatandaşlarımız bu sorunlarla boğuşurken ikinci bir felaketi yaşamaları da mağduruyeti iki katına çıkarmış durumdadır. Çadırlarda yaşayan vatandaşlarımızın bir an once konternerlere geçiş yapmaları, yaşam koşullarının iyileştirilmesi açısından önemlidir.Devletimizin bir an önce buraya el uzatması gerekmektedir” dedi.

Melih Meriç Cumhuriyet Halk Partisi ve onun mensupları olarak her zaman Pazarcık halkının yanında olduklarını ifade etti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı