Hoşgeldiniz  

EMPATİ DERNEĞİ İLE ÇELİK OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI(Video haber-Halil Eyyupoğlu)

admin | 12 Nisan 2023 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

EMPATİ DERNEĞİ İLE ÇELİK OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI(Video haber-Halil Eyyupoğlu)

EMPATİ DERNEĞİ İLE ÇELİK OKUL YAPIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gaziantep Valiliği ile Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği arasında İlimiz Nurdağı İlçesi Kurudere Mahallesinde yapılacak 21 derslikli Çelik Okul yapımı için protokol imzalandı. Valilik Fuaye Salonunda imzalanan protokol ile depremde zarar gören okullarımızda eğitim gören çocuklarımızın eğitim hayatlarına geri dönmeleri hedefleniyor. 

Gaziantep Valiliğinde düzenlenen Protokole Vali Davut Gül, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Metin Kılıçparlar katıldı.

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “Gaziantep olarak büyük bir afet yaşadık. Kurtuluş Savaşı’ nda 6317 şehidimiz olmuştu. Bu depremde de 4000’ ne yakın vatandaşımızı kaybettik. Yüz yılda bir, bir şehrin başına gelebilecek en büyük felaketi yaşadık. Empati Derneğimizle aslında 6 ay önce üçüncü okulun protokolünü imzalamıştık. Deprem nedeniyle sahada olabildiğince katkı sunmaya gayret etti Şimdi de çocuklarımız için 21 derslikli Çelik Okul yapacaklar. Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” sözlerini kaydetti.

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer konuşmasında; “ Zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde süreci dayanışma ve yardımlaşma ile atlatacağımıza inanıyoruz. Bu kapsamda iyileşme sürecimizin de birlikte olması gerekiyor. Nurdağı İlçemiz en ağır hasarı alan bölgemiz. Afet bölgesinin ilk kalıcı ilkolul ve ortaokulunun yapımı protokolünü imzalıyoruz. Ailemiz genişliyor. Biz Empati Derneği olarak meselenin sadece okul yapmak olmadığını, bu okullarda eğitim gören çocuklarımızın iyi oluş hali için çalışmanın görevimiz olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı