Hoşgeldiniz  

KAMİL OCAK İSMİNİ YAŞATACAK YENİ BİR SPOR KOMPLEKSİ( Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

admin | 09 Ocak 2023 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

KAMİL OCAK İSMİNİ YAŞATACAK YENİ BİR SPOR KOMPLEKSİ( Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR’DEN KAMİL OCAK İSMİNİ YAŞATACAK YENİ BİR SPOR KOMPLEKSİ!

-TEMELİ ATILAN TESİS, 3 BİN 200 KİŞİ KAPASİTELİ OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından 3 bin 200 kişi kapasiteli olarak yapılacak Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nun temeli törenle atıldı.

Kente kazandırılacak yeni spor kompleksi, 11 bin metrekare alan üzerinde 4 kat şeklinde tasarlandı. Tesiste sporcu antrenman alanları, basın toplantı salonu, doktor, hakem ve idari odaların yanı sıra 15 adet loca, 1 adet VIP salon ile 10 farklı branşa hitap eden spor odaları bulunacak.

Şehitkamil ilçesine bağlı Mücahitler Mahallesi Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yanında inşa edilecek Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu’nun temel atma törenine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Samet Bayrak ve Ocak ailesi mensupları katıldı.

ŞAHİN: BU SPOR SALONU, ULAŞILABİLİRLİK AÇISINDAN ÇOK ELVERİŞLİ BİR YERDE BULUNACAK

Başkan Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada yapılan bazı çalışmaların insana çok rahatlık verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bazen yaptığın işler tam yerine oturuyor. Burası mekansal planlama olarak çok önemli bir muhit. Şehitkamil’in nüfusu 1 milyona dayandı. Dolayısıyla bu ilçede, kendi ihtiyacını kendisinin giderebileceği altyapıyı oluşturmak gerekiyordu. Tesislerde ulaşılabilirlik çok önemli. Bu spor salonu, ulaşım açısından çok elverişli bir alanda hizmet verecek. Bu alanın alt tarafında Gaziray, üst tarafında ise 200 bin metrekare yeşil alan var. Ayrıca bisiklet yollarının yapıldığı bir alan var.”

Salona ismi verilen Kamil Ocak’ın eğitim hayatı ve spor kariyerinden de bahseden Başkan Şahin, “Eski dönemlerde matematik ve fen çevresinde ağırlıklı olarak ilerleme kaydediliyor, genel itibariyle spora teşvik yapılmıyordu. Bu bakış açısının hakim olduğu ortamda Kamil Ocak milli basketbolcu oldu. Zihinsel dönüşüm için Kamil Ocak’ın spor kariyeri çok önemli. Gaziantep’te Kamil Ocak adıyla spor çatısı altında bir zihinsel dönüşüm gerçekleşiyor. O yüzden Kamil Ocak’ın babası Mustafa dede efendiyi rahmetle ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

VALİ GÜL: GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, BU TEMEL ATMA TÖRENİYLE BİR VEFA ÖRNEĞİ GÖSTERDİ

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin bu temel atma töreni ile bir vefa örneği gösterdiğini aktararak, “Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nin içerisindeki yüzme havuzuna Kamil Ocak’ın ismi verilmişti. Yine Gaziantep’in iki spor lisesinden birisi olan Şehitkamil’deki spor lisemize Kamil Ocak ismini verdik. Ama eski stadyumun olduğu yerde, Kamil Ocak ile özdeşleşen bir salon vardı. Hem şehrin ihtiyacını görmek hem Kamil Ocak’ın ismini yaşatmak için Büyükşehir Belediyemiz bu güzel, tesisi başlattı. Biz uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bunun için de uluslararası organizasyonlara uygun şekilde tesisleşmek gerekiyor. İnanıyorum ki bu tesiste de uluslararası etkinlikler yapılacak” dedi.

FADILOĞLU: ŞEHİTKAMİL’İN BÖYLE BİR TESİSE İHTİYACI VARDI

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da, Kamil Ocak isminin yaşatılması adına emek veren herkese yürekten teşekkürlerini sunarak, “Gaziantep’in sporla özdeşleşmiş olan ismi Kamil Ocak. Bizim çocukluğumuzda bildiğimiz Kamil Ocak Stadyumu ve Kamil Ocak Spor Salonu hakikaten bu şehre büyük hizmetler vermiştir. Tabi, ekonomik ömrünü doldurunca yenilenmesi gerekiyordu. Son dönemde Gaziantep’e birçok spor tesisi kazandırıldı. Şehitkamil’in güzel bir spor salonuna ihtiyacı vardı. Bu noktada yapılan çalışmalar neticesinde planlamalar yapılarak Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu hayata geçirildi” ifadesini kullandı.

Ocak ailesi adına konuşan Nükhet Ocak ise, bu güzel spor salonunu şehre kazandıracak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ve temel atma törenine katılan herkese teşekkür ederek, kompleksin Gaziantep gençlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve protokol, gençleri heyecanlandıran bu yeni spor kompleksi için butona basarak ilk temeli attı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı