Hoşgeldiniz  

OPET GAZİANTEP KÜLTÜR YOLU DÖNÜŞÜM PROJESİNE ESNAF DESTEĞİ

admin | 05 Ocak 2023 | Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

OPET GAZİANTEP KÜLTÜR YOLU DÖNÜŞÜM PROJESİNE ESNAF DESTEĞİ

OPET GAZİANTEP KÜLTÜR YOLU DÖNÜŞÜM PROJESİNE ESNAF DESTEĞİ

OPET ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteği ile ‘İşimiz Temiz Projesi’ kapsamında gastronomi ve kültür kenti Gaziantep’e özel bir proje başladı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk ve Gaziantep Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsmet Özcan’ın katılımıyla Hışva Han Restoran’da düzenlenen toplantıda projenin tanıtımı yapıldı.

Temiz Tuvalet Kampanyası ile 2000 yılından bu yana Türkiye’nin gündemine “temizlik ve hijyen” konularını getirerek ülkemizde bu konuda farkındalık ve bilinç oluşmasına katkıda bulunan OPET, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (HBÖGM), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle pandemi döneminde başlayan hijyen ve temizlik odaklı projesi ‘İşimiz Temiz’ ile mikro ölçekli işletmelerin hijyen kapasitelerini artırma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda şimdi de yeni bir projeye imza atılıyor: “İşimiz Temiz Projesi” Gaziantep Belediyesi iş birliğiyle Kültür Yolu’na taşınıyor.

Baştarafı 1 de

Programda konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, İşimiz Temiz Projesi’ni çok önemsediklerini dile getirdi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Gül, “Çırağın da ustanın da mutlaka hijyen eğitimini alması lazım. Bu her alanda bize fayda sağlayacak. Gaziantep için çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Gaziantep’in her alanda Türkiye’nin yükselen yıldızı olduğunu söyledi. Gastronomi şehri olan kentte hijyenin çok önemli olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti: “Gaziantepliler olarak bu projeyi sahiplenmemiz lazım. Bu kadar emek verilen sektörlerde birinin hatası bu kadar insanın emeğine zarar verebilir. Bu yüzden bu projeyi sahiplenmemiz gerekiyor. Bu projede başarılı olursak bizi kimse durduramaz. Ve biz de belediye olarak, bu eğitimi ve belgeyi almaya hak kazanan işletmelere farklı konularda destek olacağız” diye konuştu.

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk toplantıda hijyenin önemini bir kez daha vurgulayarak şöyle konuştu: “23 yıldır sürdürdüğümüz Temiz Tuvalet Kampanyası, OPET markasının hijyenle özdeşleşmesinin ilk adımıdır. Pandemide de hijyenin önemini çok açık bir şekilde gördük ve deneyimledik. OPET olarak bizler sevmenin korumak olduğuna inanıyoruz.

‘Temiz Tuvalet Kampanyası ile 2000 yılından bu yana 12 milyondan fazla insanımıza ulaştık, toplumumuza rol model olduk. Geçtiğimiz günlerde başlattığımız ‘Tertemiz Yarinlar Okullardan Başlar’ Projesi ile Türkiye’de tüm devlet okullarında eğitim gören öğrencilerimizde kalıcı hijyen bilinci oluşturmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir önceki yıl ise bizim için son derece önemli bir proje olan İşimiz Temiz’i hayata geçirdik. İşimiz Temiz Projesi Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü (HBÖGM), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu desteğiyle hayat buldu. Projemiz ile konaklama, yiyecek-içecek ve ulaşım sektöründeki mikro işletmelerin hijyen kapasitelerini ve tercih edilebilirliklerini artırmayı, işletmelerin hijyen standartlarını yükseltmeyi, bu işletmelere duyulan güvenin artmasıyla da işletmelerin gelirlerini artırmalarını hedefledik ve bugüne kadar 80 bini aşkın kişiye ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Memnuniyetle belirtmek isterim ki, projemiz Gaziantep’te çok güzel bir karşılık aldı ve eğitimlerimizle bugüne kadar 7 bine yakın kişiye ulaştık. Çalışmalarımızı genişleterek, yeni projeler geliştirirerek bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. İşimiz Temiz kapsamında bu kez gastronomi ve kültür kenti Gaziantep’e özel bir danışmanlık projesi uygulayacağız. Projemizin Gaziantep’e ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’e ve Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sayın İsmet Özcan’a destekleri için en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsmet Özcan “İşimiz Temiz projesi üyelerimiz için çok değerli. Katılanlara katma değer katacak bir proje. OPET ile uzun zamandır işbirliği içinde çalışıyoruz. Birliğinize ve üyelerimize verdikleri destek için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı