Hoşgeldiniz  

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:ŞAHİNBEY BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUM

admin | 06 Kasım 2022 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:ŞAHİNBEY BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUM

ŞAHİNBEY BAŞARDI GAZİANTEP’İN MERKEZİNDE AKILLI ÇÖZÜM

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Şahinbey Belediyesi’nin tamamen kendi öz kaynakları ile yaptığı ve beş ay gibi kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreninde hizmete açıldı. İstasyon Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreninde Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak’a canlı olarak bağlandı. Yapılan canlı bağlantıda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Türkiye Yüzyılında Şahinbey olarak Cumhurbaşkanımızın yanında olduklarını ifade etti.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUM

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Şahinbey Belediyesi’nin Gaziantep’e önemli yatırımlar yaptığını ifade ederek “Şahinbey Belediyemiz 400 milyonluk yatırımla 3 katlı köprülü kavşağı, 11 adet sosyal tesisi, 21 adet parkı, 5 tane camiyi, 4 tane spor tesisini, Yamaç Tepe Gençlik Kampı ve mesire alanını, aşevi, çeşitli restorasyon ve çevre düzenlemelerini ilçemize kazandırdı. Şahinbey Belediyemizi özellikle tebrik ediyorum.” dedi.

TÜM GÜCÜMÜZ İLE CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINIZDAYIZ

https://youtu.be/QPlT_DCbrtc

YeşilVadi Üç Katlı Köprülü kavşak üzerinden Cumhurbaşkanımız Recep Erdoğan’a projeyi ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimizde ağırlamaktan büyük bir onur ve gurur duyduk. Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile açılışını gerçekleştirdiğimiz, YeşilVadi Üç Katlı Köprülü Kavşağımızı mühendislerimiz ve işçilerimizle, gece-gündüz demeden çalışarak 5 ay gibi çok kısa bir sürede tamamladık. Şehrin kuzeyini güneyine, doğusunu batısına bağlayan projemiz, Şehir Hastanesine, Şahinbey Oto Sanayi Sitesine ve Karataş’a ulaşımı kolaylaştırıp, Gaziantep trafiğine nefes aldıracak.  Tamamen kendi öz kaynaklarımızla 400 milyon liraya mal ettiğimiz projemizde; 7 km yol, 162 metre viyadük, 3 adet alt geçit, 6 şeritli 900 metre dalçık yer almaktadır. Sadece 3 katlı köprülü kavşakla sınırlı kalmayıp şehrimizin trafik sorununu çözecek Gaziantepli hemşerilerimize yeni bir müjde daha vermek istiyoruz. Şehreküstü Kavşağını ve YeşilVadi bulvarımıza bağlayacak 2 tünelle, 20 dakikalık yolu 1.5 dakikaya düşürüyoruz. 700 milyonluk bu projemizi de inşallah 1 yıl içerisinde tamamlayacağız. Bu projemizi kendi öz kaynaklarımızla hiç kredi kullanmadan yaptık. Cumhurbaşkanımızın gelecek Yüzyılı ‘Türkiye Yüzyılı’ kılma mücadelesinde, Şahinbey olarak tüm gücümüz ile çalışacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu.

RROJE DETAYLARI

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve 400 Milyon TL’ye mal olan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşakta, 100 iş makinası, 250 personel ile 7/24 hummalı bir çalışma yaptı. 6 şeritli bağlantı yolları ile 7 km uzunluğunda olan yolda 30.000 metreküp beton, 5.500 ton demir kullanıldı. YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşakta, İstanbul’un Fethi’ni hatırlatan ve uzunlukları 21 km’yi bulan 1.453 adet fore kazık çakıldı. 600.000 metreküp kazı alanı, 200.000 metreküp yapısal dolgu, 162 Metre viyadük olan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşakta 3 adet alt geçit, 2 adet u dönüşü köprüsü ve güney yan yol köprüsü, 916 metre toprakarme, 900 metre 6 şeritli dal-çık, 10 şeritli ve 8 şeritli anayolu bulunuyor.

BAŞKANIMIZ BÜYÜK BİR ESER KAZANDIRDI

Şehrin yollarını en fazla kullanan taksiciler, servisçiler ve vatandaşlar yapılan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak için Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, “Gaziantep’imize kazandırılmış muhteşem bir eser. Yapılan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak hem zamandan, hem de yakıttan tasarruf etmiş olacağız. Daha önceki yolda trafik aşırı şekilde tıkanırken, kazalarda oluyordu. Yapılan üç katlı köprülü kavşak ile yaşanan tüm sorunlar ortadan kalkmış olacak. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederiz” diye konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı