Hoşgeldiniz  

“BU GURUR HEPİMİZİN”

admin | 04 Kasım 2022 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

“BU GURUR HEPİMİZİN”

“BU GURUR HEPİMİZİN”

Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak 5 Kasım Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilecek. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’e yapılan en büyük eserlerden olan devasa projeyi Basın Mensupları ile birlikte gezdi.

Beş ay gibi çok kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kullandığı çift katlı otobüsle basın mensuplarına tanıtıldı.  Devasa proje Gaziantep trafiğine nefes aldıracak.

CUMHURBAŞKANIMIZIN TEŞRİFLERİ İLE AÇILACAK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu yapılan üç katlı köprülü kavşağın şehrin trafik sorununa nefes aldıracağını ifade ederek, “YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak doğu-batı ve kuzey-güney istikametinde. Yani hava alanı yoluyla, Kilis yolunu, Özedemirbey Caddesi ile Karataş Mahallesi’ni birbirine bağlayan önemli bir kavşak. Özdemirbey Caddesi 1 ve 2’nci etapları da Şahinbey Belediyesi olarak biz yapmıştık. İkinci etabın bitiminden sonraki kalan yolun ise trafik yükü oldukça fazlaydı. Buraya üç katlı bir köprülü kavşak yaparak, hangi istikamete gidiyor olursanız olun, ışıksız hiç durmadan rahat bir şekilde yolunuza devam edebileceksiniz. Yollarımızın bir kısmı 10, bir kısmı 8, bir kısmı ise 6 şerit olarak tamamlandı. Dutluk kısmından başlayarak Şehir Hastanesi’ne kadar olan bazı yerlerde yol yoktu. O yerlerinde yollarını açtık. Bazı yerleri genişletip bazı yerlerde fazla olan eğimi ortadan kaldırdık. Biliyorsunuz o alanda kışın çok fazla kaza oluyordu. Şoförlerin korkulu rüyası olan virajı ortadan kaldırdık. YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşağımızda 162 metre viyadük, 900 metre dalcık, 3 tane köprü, 3 tanede tünelimiz var. Böylelikle hangi istikamete gidiyor olursanız olun istediğiniz istikamete hiç durmadan çabuk bir şekilde gidebiliyorsunuz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında teşrifleri ile YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşağımızın açılışını Cumartesi günü yapılacak” dedi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞILDI

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşak ile ilgili teknik bilgilerde vererek “YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşağımız da 1453 tane fore kazık çaktık. Daha öncesinde burada bulunan yağmur, kanalizasyon, içme sularını ve elektrik hatlarını deplase ettik. Bu işleri de Şahinbey Belediyesi olarak biz gerçekleştirdik. 5 ay gibi kısa süre içerisinde 7 km’lik yol ve 3 katlı köprülü kavşağın yapımını gerçekleştirdik. YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşağımızın yapımın da arkadaşlarımız gece gündüz demeden çalıştılar. Bir hafta gecikmelide olsa üç katlı köprülü kavşağımızın yapımını her şeyiyle tamamladık” dedi.

PROJE DETAYLARI

Projenin tamamlanması ile birlikte zamandan, yakıttan tasarruf sağlanacağını aktaran Başkan Tahmazoğlu, “Projemiz, daha az karbon salınımı ile çevre dostu, konforlu ve güvenli bir yolculuk sağlıyor. 7 km uzunluğunda ve 6 şeritli bağlantı yolları olan  YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşağımız da 30 bin metreküp beton, 5 bin 500 ton demir, 1453 fore kazık kullanıldı. 600 bin metreküp kazı alanı, 200 bin metreküp yapısal dolgu 162 metre viyadük, 3 adet alt geçit, 2 adet u dönüşü köprüsü ve güney yan 916 metre toprakarme, 900 metre 6 şeritli dal-çık, 10 şeritli ve 8 şeritli anayolu birleştiren devasa 3 katlı köprülü kavşağımız vatandaşlarımızı ulaşımını kolaylaştıracak” dedi.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NDAN BİR MÜJDE DAHA

Şehrin trafik sorununu çözmek için yeni projeler yaptıklarını ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu şöyle devam etti “Kendimizi sadece bu projeyle sınırlı tutmuyoruz ve şehrimizin trafik sorununa çok ciddi bakıyoruz. Güzel Vadi ile Dumlupınar Mahallesi arasında 40 m genişliğinde yeni bir yol daha açıyoruz. O yolumuzu da Karayılan Mahallesi’nin altından geçirerek 2 km gidiş, 2 km geliş olmak suretiyle tünel yoluyla Şehreküstü Kavşağına bağlayacağız. Yeni açacağımız tünelle Yeşil Vadi Bulvarından, Şehreküstü Kavşağına varış süreniz sadece 1.5 dakikaya düşecek. Tünelden geçiş süremiz 1 dakika, dolayısıyla hem zamandan hem de yakıttan tasarruf etmiş oluyoruz. Yeni yapmış olduğumuz 3 katlı köprülü kavşağımız ve tünel projemiz hem hızlı hem de çevreci bir yol. Yollarımız vatandaşlarımızı sevdiklerine ve işlerine daha çabuk ulaştıracaktır. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Başkan Tahmazoğlu ayrıca YeşilVadi Üç Katlı Akıllı Kavşağın her hangi bir kredi veya herhangi bir destek almadan Şahinbey Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapıldığını da sözlerine ekledi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı