Hoşgeldiniz  

Bora Kanevetci “Hedefimiz sorunları minimum seviyelere indirmek”

admin | 10 Ekim 2022 | Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Bora Kanevetci “Hedefimiz sorunları minimum seviyelere indirmek”

Bora Kanevetci “Hedefimiz sorunları minimum seviyelere indirmek”

AYKOME’DE GÜNDEM İNŞAAT SEKTÖRÜ

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği (GAİMDER) Başkanı Bora Kanevetci, inşaat sektörünün altyapıdan kaynakları sorunlarının en asgari düzeye çekilmesi için, sektörün sorunlarını Vali Davut Gül ve belediye başkanlarının katıldığı AYKOME toplantısında geniş kapsamlı ele aldıklarını söyledi. Kanevetci, amaçlarının sektörün altyapıdan kaynaklı sorunlarını minimum seviyelere çekmek olduğunu açıkladı.

Bora Kanevetci, AYKOME (Altyapı Koordinasyon Merkezi)’nde Valilik ve belediyelerin yanı sıra tüm altyapı kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığını hatırlatarak, Türkiye genelindeki belediyelerde AYKOME’lere daimi üye olan tek sektör derneğinin GAİMDER olduğunu hatırlattı.

Sektörün sorunlarını her platformda ve her fırsatta gündeme taşıdıklarını belirten Kanevetci, AYKOME’nin son yapılan toplantısında da ana gündem maddesinin, inşaat sektörü ve şehrin altyapı konularının olduğunu açıkladı.

GAİMDER Başkanı Bora Kanevetci, toplantıda sektörün acil çözüm bekleyen sorunlarını maddeler halinde anlattı. Altyapı çalışmaları sırasında yaşanan zorluklar ve özellikle Enerjisa ile Gazdaş kurumları ile işleyişte yaşanılan güçlükleri gündeme getiren Kanevetci, üyelerin sahada karşılaştıkları problemler ve yol açılan bölgelerdeki asfalt talepleri hakkında yetkililere bilgi vererek, çözüm talebinde bulundu. Alt yapı kuruluşlarında yaşanan en önemli sorunun abonelik başvurularındaki ve altyapı hizmetleri ile ilgili uzayan süreçlerin olduğunu dile getiren Bora Kanevetci yapılan toplantıda sıkıntıları dile getirdiklerini belirterek alt yapı kuruluşlarından bu süreci kısaltmak adına gerekli sözleri aldıklarını ifade etti.

 “SORUNLARI AZALTMA HEDEFİNDEYİZ”

Meslektaşlarından aldıkları talepleri toplantıda gündeme getirdiklerini ve altyapı kuruluşlarının yöneticileriyle beraber çözüm arayışına girdiklerini kaydeden Kanevetci “Sayın Valimiz Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ve Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun da katılım sağladığı toplantı sektörümüz açısından verimli oldu. Amacımız, sektörümüzün altyapıdan kaynklı yaşadığı sorunları minimum seviyelere indirebilmek, bu doğrultuda elimizden geleni yapıyoruz. Toplantıda ayrıca AYKOME’nin yaptığı çalışmalar değerlendirildi. GASKİ, GAZDAŞ, Enerjisa’nın da aralarında bulunduğu altyapı kuruluşları 2023 bütçesine ilişkin AYKOME üyelerine bilgilendirme yaptı” dedi.

GAİMDER’in taleplerini dinleyen altyapı kuruluşları yetkilileri, Gaziantep’te önümüzdeki yıl daha fazla yatırım bütçesi ayıracaklarını dile getirdiler.

AYKOME toplantısına, GAİMDER’i temsilen Başkan Kanevetci’nin yanı sıra Başkan Yardımcısı Seyfettin Coşan ile Yönetim Kurulu üyeleri Cihan Çelenk, Tahir Meral, Hurşit Yıldırım, M.Alper Özdemir, İbrahim Güngör ve Atilla Haydargil katıldı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı