Hoşgeldiniz  

FADILOĞLU’DAN, BAKAN KURUM’A KENTSEL DÖNÜŞÜM BRİFİNGİ

admin | 12 Ağustos 2022 | Ekonomi, Emlak, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

FADILOĞLU’DAN, BAKAN KURUM’A KENTSEL DÖNÜŞÜM BRİFİNGİ

FADILOĞLU’DAN, BAKAN KURUM’A KENTSEL DÖNÜŞÜM BRİFİNGİ

-BAKAN KURUM, ŞEHİTKAMİL’DEKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ İNCELEDİ

-BAKAN KURUM, ZEUGMA KONUTLARI’NDAKİ ÖRNEK DAİREYİ YERİNDE GÖRDÜ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İpek Yolu Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında düzenlenen programa katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a brifing verdi. Başkan Fadıloğlu, Bakan Kurum ile birlikte proje alanında incelemede bulundu.

Çeşitli toplantılara katılmak, yapımı tamamlanan ve devam eden projeleri yerinde görmek amacıyla Gaziantep’te bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından yürütülen İpek Yolu Kentsel Dönüşüm Projesi’ni yerinde inceledi.

Programa; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ali Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Derya Bakbak, M. Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, AK Parti Gaziantep Kadın Kolları İl Başkanı Feray Yılmaz, AK Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bozatlı, AK Parti Şehitkamil İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kılıç, MRF Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Maruf Yeşilmen katıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum ve beraberindeki protokol üyelerine İpek Yolu Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı devam eden Zeugma Konutları 1 ve Zeugma Konutları 2 projelerine ilişkin bilgilendirmede bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu, daha sonra programa katılanlara örnek daireyi gezdirdi. Programın son aşamasında ise yapımı devam eden binalar incelendi.

Zeugma Konutları 1 Projesi’nde, 11 bloktan oluşan ve brüt 150 metrekare büyüklüğünde 346 adet 2,5+1 daire, 2 bloktan oluşan ve brüt 170 metrekare büyüklüğünde 63 adet 3,5+1 daire, 67 dükkan bulunduğu bilgisini aktaran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Zeugma Konutları 2 projesinde 9 bloktan oluşan ve brüt 150 metrekare büyüklüğünde 287 adet 2,5+1 daire, 57 dükkan bulunduğu bilgisini paylaştı.

Proje kapsamında binlerce kişinin ikamet edeceği yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını kaydeden projenin şu anda 1. ve 2. etabının yapım çalışmalarının sürdüğünü, 3. ve 4. etap çalışmalarının da önümüzdeki aylarda başlayacağını söyledi.

Projenin kendi ekip arkadaşları tarafından hazırlandığını dile getiren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, projede yeşil alan ve sosyal donatı alanlarını maksimum düzeyde planladıklarını vurguladı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı