Hoşgeldiniz  

ŞAHİN: GENÇ DOSTU BİR ŞEHİR İÇİN BURADAYIZ (Video Haber-Halil Eyyupoğlu)

admin | 21 Mayıs 2022 | Eğitim, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ŞAHİN: GENÇ DOSTU BİR ŞEHİR İÇİN BURADAYIZ (Video Haber-Halil Eyyupoğlu)

GENÇLİK VE SPOR FESTİVALİ’NİN SON GÜNÜNDE GENÇLER, KONSER VE YARIŞMALARLA EĞLENCEYE DOYDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gaziantep Gençlik ve Spor Festivali’nin son gününde Gazi şehirliler, sevilen yarışmalar ve ünlü sanatçılarının sahne performansıyla unutulmaz bir gün yaşadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı konuşmada Festival Park’ı dolduran gençlere seslenerek Gaziantep’i siz gençlerimiz için eğitim, bilim, spor, kültür ve sanat, şehri yapacağız” dedi.

ŞAHİN: GENÇ DOSTU BİR ŞEHİR İÇİN BURADAYIZ

Başkan Şahin, 19 Mayıs haftasının çok özel bir hafta olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Siz gençlerimizi Allah esirgesin. Nazar değmesin size. 19 Mayıs haftası sizin haftanız. 19 Mayıs Millî Mücadele’nin ateşinin yakıldığı gündür. 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’tür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Cumhuriyeti biz kurduk, gençlerle devam edecektir.’ demiştir. Yükselen Gaziantep’i genç dostu bir şehir yapmak için buradayız. Sizleri çok seviyoruz.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ise yeryüzünün en muhteşem sanat eserleri gençler olduğunu ifade ederek, “Bugün dahil olmak üzere 4 günlük bir süre zarfında şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı sizleri çok özel bir festivalle buluşturdu. Şehrin markası Fatma Şahin’in organizasyonunda birçok değerli sanatçı ile buluştunuz.” diye konuştu.

BİLAL SONSES, ‘İÇİMDEKİ SEN’ ŞARKISI İLE GAZİ ŞEHİRLİLERİ DUYGULANDIRDI

Konserler öncesi Tele Kutu oyunuyla seyircilerin keyifli dakikalar yaşamasını sağlayan ünlü oyuncu Kadir Çöpdemir, Gaziantep’e dair fikirlerini anlatırken şehrin gastronomi kimliğinin bu kent için çok önemli ve fark edilir bir değer olduğunu dile getirdi.

Tele Kutu programının ardından sunucu Kadir Çöpdemir, son zamanların sevilen ismi Bilal Sonses’i sahneye davet etti. Sonses, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dilekleri ile kutladığını ifade ederek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Daha sonra Gaziantep’teki ilk konser deneyimi olduğunu söyleyen Sonses, hikayesi lise yıllarına dayanan şarkısı ‘İçimdeki Sen’ eseri ile gençlere duygusal anlar yaşattı.

Bilal Sonses’ten sonra sahneyi alan DJ Emrah Karaduman da muhteşem yabancı mixleri ile konser alanında bulunan gençleri coşturdu.

BÜYÜKŞEHİR, SPOR VE SES YARIŞMALARINDA DERECE ALAN İSİMLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

GBB Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Sahne Senin Ses Yarışması’nda Rap, Türk Halk Müziği, Arabesk/Fantezi, Türk Sanat Müziği, Pop ve Rock kategorilerinde derece alan isimler ödüllendirdi. Buna göre, birinciye 10 bin lira ve single albüm, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye de 5 bin lira para ödülü verildi.

Öte yandan e-spor, masa tenisi, kort tenisi, futbol, basketbol ve voleybol branşında yapılan müsabakalarda derece alan isimler de para ödülüne layık görüldü.

Yarışmacılar ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak’tan aldı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı