Hoşgeldiniz  

“MERHUM KAMİL ŞERBETÇİ’NİN ŞEHRİMİZ SANAYİSİ VE ODAMIZA KATTIĞI DEĞERLERİ HER DAİM YAŞATACAĞIZ” 

admin | 02 Mayıs 2022 | Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“MERHUM KAMİL ŞERBETÇİ’NİN ŞEHRİMİZ SANAYİSİ VE ODAMIZA KATTIĞI DEĞERLERİ HER DAİM YAŞATACAĞIZ” 

SANAYİCİ KAMİL ŞERBETÇİ’NİN VEFATININ 24. YIL DÖNÜMÜ 

-GSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ADNAN ÜNVERDİ: 

-“MERHUM KAMİL ŞERBETÇİ’NİN ŞEHRİMİZ SANAYİSİ VE ODAMIZA KATTIĞI DEĞERLERİ HER DAİM YAŞATACAĞIZ”  

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Sanayi Odası’nın ikinci yönetim kurulu başkanı merhum Kamil Şerbetçi’yi vefatının 24. yıl dönümünde rahmet ve şükranla andıklarını belirtti. 

Ünverdi, 1990-1998 yılları arasında GSO’nun yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan merhum Kamil Şerbetçi’nin 2 Mayıs 1998 yılında vefat ettiğini kaydetti. 

1990-1998 yılları arasında GSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapan sanayici Kamil Şerbetçi’nin, GSO ve Gaziantep’e kazandırdığı değerleri her daim yaşatacaklarını ifade eden Başkan Ünverdi, şunları dile getirdi: 

“Şehrimiz üretim, ihracat ve istihdamda bugün dünyanın en önemli merkezlerinden birisi haline gelmişse, bunu alın teri ve büyük emeklerle şehrimiz sanayisinin temellerini atan büyüklerimize borçluyuz. Merhum Kamil Şerbetçi de odamızın ikinci dönem yönetim kurulu başkanlığını yapmış, öngörüsü ve icraatlarıyla şehrimiz ve ülke sanayimizin gelişmesine çok büyük katkılarda bulunmuştur. Bizler de kendilerinin bizlere bıraktığı değerler ve hedefler doğrultusunda daha çok çalışacak, günün koşullarına uygun, yenilikçi atılımlarla onlardan devraldığımız bayrağı gelecek nesillere devredeceğiz. Bu duygularla merhum Kamil Şerbetçi’yi aramızdan ayrılışının 24. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, Şerbetçi Ailesi’ne, yakınlarına ve tüm Gaziantep sanayisine baş sağlığı diliyorum.’’ 

-KAMİL ŞERBETÇİ KİMDİR? 

10 Haziran 1947 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Kamil Şerbetçi, 1968 yılında İstanbul Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Tekstil sanayi sektöründe imalat ve ticaret işleriyle uğraşan Şerbetçi, kurucularından olduğu Brode Tekstil Sanayi, Kemal Şerbetçi Tekstil Sanayi, Şerbetçi Nakış ve Konfeksiyon Tekstil Sanayi ve Kamil Şerbetçi Tekstil Sanayi firmalarında yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Gaziantep Sanayi Odası’nın kurucu üyelerinden olan Şerbetçi, 15 Ağustos 1989 yılında Meclis üyeliğine, 24 Nisan 1990 yılında da Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Aktif bir iş hayatı olan Şerbetçi, TOBB Sanayi Konseyi üyeliği, Daimi Ekonomik İşbirliği Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği, KOSGEB Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Brode Sanayicileri Birliği Kurucu Başkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı gözetmenliği ve Gaziantepspor Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Şerbetçi 2 Mayıs 1998 yılında bürosunda çalışırken geçirdiği kalp krizi sonrası yaşama veda etti. 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı