Hoşgeldiniz  

ŞAHİNBEY’DE ZABITA EKİPLERİ 8.806 TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNE EL KOYDU

admin | 11 Mart 2022 | Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

ŞAHİNBEY’DE ZABITA EKİPLERİ 8.806 TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNE EL KOYDU

ŞAHİNBEY’DE ZABITA EKİPLERİ 8.806 TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNE EL KOYDU

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde KDV indirimi, fahiş fiyat ve tarihi geçmiş ürünlere yönelik denetimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Vatandaşın sağlığını ve alım gücünü düşünen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte marketlerde KDV indirimi, stokçuluk ve son kullanma tarihi geçmiş ürün satılıp satılmadığı yönünde denetimlere katıldı.

DENETİMLERİMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşın sağlığını ve alım gücünü düşündüklerini belirterek “14 Şubat tarihinde hükümetimiz tarafından alınan karar gereği temel gıda ürünlerinde KDV yüzde 8’den %1’e düşürüldü.  Marketlerin ve bakkalların bu karara uyup uymadığı zabıta ekiplerimiz tarafından denetlendi.  3.924 işyerinde KDV indirimi, stokçuluk, son kullanma tarihi geçmiş ve bozuk ürün satılıp satılmadığı yönünde denetimler yapıldı. Bu denetimler neticesinde 73 işyerine yasal yaptırım uygulandı. 2 iş yerine stokçuluktan, 1 iş yerine fahiş fiyattan, diğer işyerlerine ise tarihi geçmiş ürün satmaktan dolayı işlem yapıldı. 8.806 adet son kullanma tarihi geçmiş ürüne el koyduk. Vatandaşımızın sağlığı ve alım gücü bizim için çok önemli. Vatandaşlarımız için denetimlerimizi gece gündüz demeden sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı