Hoşgeldiniz  

 TAHMAZOĞLU:BULABİLDİĞİMİZ HER YERİ AĞAÇLANDIRACAĞIZ VE HER TARAF YEMYEŞİL OLACAK

admin | 01 Mart 2022 | Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 TAHMAZOĞLU:BULABİLDİĞİMİZ HER YERİ AĞAÇLANDIRACAĞIZ VE HER TARAF YEMYEŞİL OLACAK

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 TAHMAZOĞLU:BULABİLDİĞİMİZ HER YERİ AĞAÇLANDIRACAĞIZ VE HER TARAF YEMYEŞİL OLACAK

Şahinbey Belediyesi daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey için 26.000 bin yetişmiş ağaç dikimini öğrencilerle gerçekleştiriyor.

Şahinbey İlçesi’ni yeşilin her tonuna boyamak için ağaçlandırma çalışmalarını aralıksız sürdüren Şahinbey Belediyesi, öğrencilerinin katılımıyla süs elması, süs eriği ağacı gibi birçok farklı çeşit ağacın dikimlerini gerçekleştiriyor. Projeyle toplamda 26.000 ağaç dikimi yapılarak şehrin yeşil alan miktarının arttırılması ve doğada yaşayan hayvanların faydalanması hedefleniyor. Yeşilvadi Parkı’nda düzenlenen ağaç dikim etkinliğine Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Gaziantep Orman İşletme Müdürü Veli Topçu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, meclis üyeleri ve öğrenciler katıldı.

ADI BAŞARILARLA ANILAN BİR İLÇE OLDUK

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, her alanda Şahinbey İlçesi’nin önemli başarılar elde ettiğini belirterek; “Böyle önemli bir organizasyon düzenleyen Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Şahinbey hayatın tüm alanlarında başarılarıyla anılan bir ilçe oldu. Hem yerel yönetim hemde merkezi idari hizmetlerle özellikle gençlerin daha da başarılı olması için tüm kurumlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  Düzenlenen etkinliğin ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

AĞAÇ DİKİMİ KONUSUNDA HİÇ BİR SINIRLANDIRMAMIZ YOK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ağaç ve fidan dikimi konusunda herhangi bir sınırlarının olmadığını belirterek “Ağaç dikmek gerçekten çok önemli. Biz bu ağaçları kendi ekibimizle birlikte dikebilirdik, ancak öğrencilerimizle dikmek istedik. Çünkü bu ağaçlar öğrencilerimizin ağaçları olacak. Öğrencilerimiz adına ağaç dikiyoruz. Gençlerimizin kendine ait dikili bir ağaçları olacak. Bir gün gelip kendi diktiğiniz ağaçları ziyaret ettiğinizde; ‘bu benim ağacım’ diyeceksiniz. Gençlerimiz gelecekte iş sahibi olacak, evlenecek, çocukları olacak ve çocuklarını buraya getirdiğinde; ‘bu ağacı biz dikmiştik’ diyebilecekler. Ben lise öğrencisiyken Atatürk Lisesi’nde küçük bir alana ağaç dikmiştik. Hiç unutmuyorum ne zaman okula gitsem bu ağaçları biz dikmiştik diyorum. Peygamber Efendimiz, ‘Yarın kıyamet kopacağını bilseniz; ‘Elinizdeki fidanı dikin’ buyuruyor. Çünkü bir ağaç yetiştiği zaman ondan insanlar ve hayvanlar faydalanıyor. Süs elması, süs eriği gibi benzer şekilde ağaçlar dikiyoruz. Böylelikle kuşlarda ağaçlarımızdan faydalanabilsin. Ağaçlandırma çalışmaları ülkemizin yemyeşil ve havamızın güzel olması için çok önemlidir. Ağacın faydasını saymakla bitiremeyiz. Onun için daha çok ağaçlandırma yapacağız. Daha yeşil bir Şahinbey, daha yeşil bir Gaziantep, daha yeşil bir Türkiye hedefimize hızla ilerliyoruz. Birazda yetişmiş şekilde olan ağaçlar dikiyoruz. Fidan ve ağaç dikmekte hiçbir şekilde bütçe sınırlamamız yok. Bulabildiğimiz her yeri ağaçlandıracağız ve her taraf yemyeşil olacak, çünkü Gaziantep bunu hak ediyor” diye konuştu.

“DAHA ÇOK AĞAÇLANDIRMA YAPACAĞIZ”

Ağaçlandırma çalışmalarının, Türkiye’nin yeşil ve havasının temiz olması için çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Ağacın faydasını saymakla bitiremeyiz. Onun için daha çok ağaçlandırma yapacağız. Daha yeşil bir Şahinbey, Gaziantep ve Türkiye için hedefimize hızla ilerliyoruz. Orman varlığımız ve ağaç sayımız artıyor, daha da artıracağız. Birazda yetişmiş ağaçlar dikiyoruz. 4 milyona yakın ağaç diktik, daha da dikeceğiz. Evlerin terası yeşillik olsun hem de üzüm olsun diye 10 bin adet asma fidanı dağıttık. Bu şekilde evlerin terasları yemyeşil oluyor.” şeklinde konuştu.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, şu ana kadar 635 adet park yaptıklarını ve inşaatı devam eden parkların olduğunu da sözlerine ekledi.

EĞİTİME DESTEK VEREN BİR BAŞKANIMIZ VAR

Şahinbey İlçe Milli eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey İlçesi’nde Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nun eğitime önemli destekler sağladığına dikkati çekerek“Türkiye’de 922 ilçe bulunuyor ancak bu ilçeler arasında en çok dikkat çeken, göz önünde olan ve insanların en fazla imrendiği ilçe Şahinbey İlçesi. Bunun sebebi eğitim anlamında ne ihtiyacımız varsa Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu her zaman yanımızda oldu. İlçemizin akademik başarısını artırmak için kitaba ihtiyacımız olduğunu söylemeye gittiğimizde 3 saniye içerisinde bize maliyetten veya başka bir şeyden bahsetmedi sadece istenilen rakamın yeterli olup olmadığını sordu. Ortaokul ve Lise öğrencilerimize toplamda 20.000 soru bankası sürecini başlattı. 3 yılda geldiğimiz noktada Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü LGS’de Gaziantep’in en başarılı ilçesi oldu. Bu Şahinbey İlçesi’nin tarihinde ilk defa olan bir durumdu. İnşallah bu başarımızı bu yıl daha da arttıracağız” dedi.

ORMANLIK ALAN MİKTARIMIZ ARTIYOR

Gaziantep Orman İşletme Müdürü Veli Topçu, ağaçlandırmanın çok önemli olduğunu belirterek, “Küresel ısınma Dünya’yı tehdit ediyor. Bunun neticesinde de ciddi miktarda ormanlık alanlarımız yok oluyor. Bunu önlemek için yapacağımız en güzel şey fidan dikmek. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu bu işi çok iyi yapıyor. Ülkemizde ormanlık alanlarımız hızla artıyor. 1973 yılından bu yana ağaçlık alan miktarımız 20.000.000’dan 23.000.000’a çıktı. Gaziantep’te de ormanlık alan miktarımız yüzde 10 seviyelerinden yüzde 18 seviyelerine çıktı. Geçen yıl 1.234 hektar ormanlık alanı ağaçlandırdık. Bu yıl ise 750 hektar alanı ağaçlandıracağız. Böyle bir hayırlı işe vesile olduğu için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve protokol üyeleri öğrencilerle birlikte öğrencilerin isimlerinin yazılı olduğu ağaçların dikimlerini gerçekleştirerek ağaçlara ilk sularını verdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı