Hoşgeldiniz  

“SEÇİMLERİMİZ AHİLİK RUHUYLA SÜRÜYOR”

admin | 11 Ocak 2022 | Ekonomi, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“SEÇİMLERİMİZ AHİLİK RUHUYLA SÜRÜYOR”

GAZİANTEP ESNAF VE SANATKARLARI ODALARININ GENEL KURULLARI

AHİLİK KÜLTÜRÜ İÇERİSİNDE YAPILIYOR.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne (GESOB) bağlı 70 meslek odasında seçim heyecanı yaşanıyor. 1 Ocak tarihinden itibaren başlayan seçimler büyük heyecan ve coşkusuyla devam ederken, GESOB Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“SEÇİMLERİMİZ AHİLİK RUHUYLA SÜRÜYOR”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU, meslek odası seçimlerinin ahilik ruhu çerçevesinde sürdüğüne dikkat çekti. Gaziantep’te meslek odalarının seçimlerinin birlik, beraberlik ve dayanışma duyguları çerçevesinde gerçekleştiğine dikkat çeken KÜSBEOĞLU açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Esnafımız kendi yöneticilerini belirlemek için sandığa gidiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde büyük coşku içerisinde seçimlerimizi yapıyoruz. Kazanan kadar kazanamayan adaylarımızda esnafımız için el birliğiyle bizlerle hareket edecek ve kazanan esnafımız olacak.”

“SEÇİMLERİMİZE DIŞARIDAN MÜDAHALELER KABUL EDİLEMEZ”

Devam eden meslek odası seçimlerine dışarıdan ne olursa olsun müdahalelerin kabul edilemeyeceğini anlatan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer KÜSBEOĞLU sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Meslek odası başkan ve yönetim seçimlerine esnafımızın dışında başka alanlardan müdahaleler kabul edilemez, kabul etmiyoruz. Son günlerde bazı meslek odalarımızın seçimlerine yönelik siyasi ve farklı noktalardan müdahale edildiğine şahit oluyoruz. Bazı siyasetçiler bizleri halen dernek olarak görüyor. Bizler dernek değil Kamu niteliğinde meslek teşekkülleri olarak Odayız. Bu müdahaleler kabul edilemez. Bizler esnaf olarak ahilik ruhundan geliyoruz. Aile içi seçimlerimizi yapıp, tamamlayacağız. Kazanan, kazanamayan tüm arkadaşlarımızla birlikte aynı yolda yürümeye devam edeceğiz.”

GESOB’TA SEÇİM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

“5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun “Genel Kurul Toplantıları ve Çağrı” başlığını taşıyan 42’nci maddesi gereğince, esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşlarımız organ seçimlerini de içeren olağan genel kurullarını 2022 yılında icra edecek. Buna göre; ocak, şubat ve mart aylarında odaların seçimiyle başlayacak süreç, mayıs ayında birlikler, haziran ayında federasyonlar ile devam edecek ve nihayetinde eylül ayında yapılacak Konfederasyonumuz seçimi ile de tamamlanmış olacak. İl genelinde faaliyet gösteren 42 bine yakın esnaf ve sanatkârımızın üyesi bulunduğu 70 meslek odamızın seçimli olağan genel kurulları 01 Ocak-31 Mart 2022 tarihleri arasında merkez ve ilçelerimizde gerçekleştirilecektir”

unnamed.jpg

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı