Hoşgeldiniz  

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI DEV TESİSTE VATANDAŞ KAZANACAK(Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

admin | 24 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI DEV TESİSTE VATANDAŞ KAZANACAK(Video Haber- Halil Eyyupoğlu)

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN YAPTIĞI DEV TESİSTE VATANDAŞ KAZANACAK

 DEV TESİSE VATANDAŞ DESTEĞİ

Sosyal tesis ağını hızla genişleten Şahinbey Belediyesi bunlara bir yenisi daha ekleyerek Dumlupınar Mahallesi’ne yapacağı çok fonksiyonlu tesisin temellerini attı.

Şahinbey İlçesinin çehresini değiştirmek adına dev projelere imza atan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Dumlupınar Mahallesi’ne inşa ettiği, vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek içerisinde otopark, atölyelerin ve pazaryerinin olacağı Yeşilvadi Kapalı Pazaryeri Üretim ve Satış Merkezi’nin temellerini attı. Düzenlenen törene Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 2.020 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Yeşilvadi Kapalı Pazaryeri Üretim ve Satış Merkezinde pazar yerlerinin yanı sıra kadınların istihdamının artırılması ve ev ekonomisine katkı sağlaması için atölye de bulunacak.

SEMT PAZARCILARINDAN VE SEMT KADINLARINDAN TAM DESTEK

HAYATA DOKUNACAK BİR PROJE

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesinin birçok konuda öncülük yaptığını belirterek “Bu güzel tesisin hayata geçmesinden dolayı mutluyum. Çok amaçlı olarak planlanmış bir yapı. Tesisimiz çocuklarımızın, kadınların ve pazarcı kardeşlerimizin hayatına dokunacak. Bu noktada Şahinbey Belediyemiz birçok konuda öncülük yapıyor. Şahinbey Belediyemizin hizmetlerinde Ticaret Bakanlığını, Milli Eğitim Bakanlığını ve bizleri ilgilendiren faaliyetler var. Hayatın her alanına dokunan başta Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu olmak üzere tüm belediye personelimizi tebrik ediyorum. Yeni tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey’de sokak arasında kurulan pazar yerinin kalmayacağını söyleyerek, “ Şahinbey ilçemiz hızla büyüyüp gelişiyor. Bizde buna uygun olarak çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Türkiye’nin en büyük millet bahçesini bu mahallelerimize kazandırdık. Buraların en büyük ihtiyacı da parklardı. Dumlupınar, Güzelvadi, Kahvelipınar Mahallerimize hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Göreve başladığımızda ilçemizde 2 tane pazar yerimiz vardı şu anda 11 tane var ve 12’nciyi inşallah buraya yapacağız. Daha önce sokak aralarında pazarlar kuruluyordu bu tamamen bitmek üzere. Temelini attığımız kapalı pazar yerimizi tamamladığımızda sokak arasında kurulan hiç pazarımız kalmayacak. İhtiyaca göre mahallemize yeni pazar yerlerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 Burası sadece bir pazaryeri değil. Alt katımızda tanzim satış yapacak olan mağazalarımız olacak. Otopark alanımız, fırınımız olacak. Özellikle vatandaşımızın ucuz gıdaya erişimi için üreticiden tüketiciye direk olarak buradan alışveriş yapmalarını sağlayacağız. Bunların yanı sıra atölyemiz olacak. Kadınların yararlanabileceği asgari ücret ve sigorta ile çalışacakları atölyelerimiz olacak. Yürüyerek işlerine gelebilecekler gerekiyorsa yarım gün ya da tam gün çalışabilecekler. Böylelikle bölgenin ihtiyacını karşılayacağız. Temelini attığımız Yeşilvadi Kapalı Pazaryeri Üretim ve Satış Merkezimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

HİZMETLERİ SAYMAKLA BİTMEZ

Güzelvadi Mahalle Muhtarı Duran Tabo, yapılan hizmetlerden memnun olduklarını ifade ederek “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun yaptığı hizmetlerden çok memnunuz. Hizmetlerinin bir yenisini de mahallemize inşa ediyor. Başkanımızın hizmetlerini saymakla bitiremeyiz. Yaptığı hizmetlerin açılışlarına yetişmekte zorlanıyoruz. Mahallemize bir karakol yaptı. Şimdide kapalı Pazar yeri kazandırıyor. Allah Şahinbey Belediye Başkanımızdan razı olsun” dedi. Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi Kapalı Pazaryeri Üretim ve Satış Merkezi’nin temelleri dualarla atıldı

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı