Hoşgeldiniz  

ÖZSEVEN: DİLİ, BAYRAĞI, MARŞI, ÜLKESİ VE MİLLETİYLE BÖLÜNEMEZ BİR BÜTÜNLÜĞÜ İFADE EDEN CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

admin | 29 Ekim 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

ÖZSEVEN: DİLİ, BAYRAĞI, MARŞI, ÜLKESİ VE MİLLETİYLE BÖLÜNEMEZ BİR BÜTÜNLÜĞÜ İFADE EDEN CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

ÖZSEVEN: DİLİ, BAYRAĞI, MARŞI, ÜLKESİ VE MİLLETİYLE BÖLÜNEMEZ BİR BÜTÜNLÜĞÜ İFADE EDEN CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyet; her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Dili, bayrağı, marşı, temel nitelikleri, ülkesi ve milletiyle bölünemez bir bütünlüğü ifade eden cumhuriyet, kayıtsız şartsız egemenliği temsil eden bir rejimdir. Cumhuriyetin en büyük önemi kuvvetini belli bir kişi ve sınıf hakimiyeti yerine millet iradesinden almasıdır.

Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı en önemli miras olan ulusal birliğimizi ve halkımızın bütünlüğünü sağlayan Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana ulusumuz tarafından büyük bir özenle korunduğu gibi gelecek nesillerimize teslim edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin 98. yılını kutladığımız bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet diler, tüm gazilerimizi de saygıyla anarım. Tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı