Hoşgeldiniz  

TAHMAZOĞLU, TEKNOFEST’TE ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ (Video Haber)

admin | 28 Eylül 2021 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Teknoloji, Tüm Manşetler, Video Galeri A- A+

TAHMAZOĞLU, TEKNOFEST’TE ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ (Video Haber)

TAHMAZOĞLU, TEKNOFEST’TE ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Şahinbey Belediyesi’nin TEKNOFEST yarışmasında desteklemiş olduğu takımlar aldığı derecelerle hem Gaziantep’in hem de Şahinbey’in gururu oldu.   

      

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2021’de Şahinbey Belediyesi’nin desteklemiş olduğu takımlardan TEKNOFEST Tarımsal İnsansız Kara Aracı kategorisinde yarışan Toprak Arge Takımı En Özgün Tasarım ödülü, Simurg Takımı ise Mansiyon ödülü alarak birinci olurken, İYT  Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi’nde  Şahinbey Deneyap Şifa Takipçileri en iyi sunum ödülü kazandılar.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU HER ZAMAN YANLARINDA OLDU

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke ile birlikte Şahinbey Belediyesi tarafından kurulan ve geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi adına faaliyet gösteren Deneyap Atölyeleri öğrencilerini ve Şahinbey Belediyesi tarafından desteklenen takımların stantlarını gezerek öğrencilerle sohbet etti.

500.000 TL’LİK DESTEK SAĞLANDI

TEKNOFEST 2020 ve 2021 Havacılık, Uzay ve Teknoloji yarışmalarına üniversite, lise ve ortaokul takımlarından katılan toplam 67 takıma Şahinbey Belediyesi 500.000 TL’lik destek sağladı.  

GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021’de yarışan takımları ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından olan Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021’de şehrimiz ve Şahinbey Belediyemiz adına yarışan öğrencilerimizle bir araya geldik. Şahinbey Belediyesi olarak TEKNOFEST’e katılan ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimizi destekleyerek onlara sponsor oluyoruz. Onların aldığı başarılar bizleride gururlandırıyor. Bundan sonraki dönemlerde degençlerimizin yanında olup onlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı