Hoşgeldiniz  

BÜYÜKŞEHİR, ATLETİZM SÜPER LİG HEYECANINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

admin | 04 Eylül 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

BÜYÜKŞEHİR, ATLETİZM SÜPER LİG HEYECANINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gaziantep Seyrantepe Atletizm Sahası’nda gerçekleşen Turkcell Atletizm Süper Ligi 1. Kademesi ENKA liderliğiyle tamamlandı.

Spor Dostu Gaziantep mottosundan hareket ederek şehirde birçok ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu kez de 30 -31 Ağustos tarihlerinde Gaziantep Seyrantepe Atletizm Sahası’nda Turkcell Süper Lig takımları arasında 1’inci Kademe’de yarışacak takımları şehirde ağırladı. İki gün süren ve sekizer ekibin yer aldığı müsabakalar sonunda ENKA hem erkeklerde hem kadınlarda liderliği bırakmadı.

Kadınlar Ligi’nde 150 puan toplayan ENKA’yı, 138 puanla Fenerbahçe, 110 puanla da Beşiktaş takip ederken ilk kademenin son iki sırasında ise Momentum ve Mardin Atletizm bulundu. Erkekler Ligi’nde kıran kırana geçen mücadelelerde sporcuların performansı takdir toplarken 149 puanla lider olan ENKA’yı 145 puanla Fenerbahçe izledi. İkinci gün organize edilen maçlarda Galatasaray, 95 puanla 3’üncü sıraya otururken Ankara EGO Spor 90 puanla dördüncü sırada yerini aldı.

İlk kademedeki müsabakalarda Fenerbahçe’den Ramil Guliyev, Aras Kaya ve Şevval Ayaz, ENKA’dan Mehmet Çelik, Necati Er, Yasemin Can, Büşra Yıldırım ve Tuğba Danışmaz iki branşta takımlarına derece getiren isimler oldular.

Öte yandan yarışma öncesinde Tokyo 2021 olimpiyatlarına katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya gelen sporcular, tattıkları Gaziantep’e özgü yöresel lezzetler için bu şehirde yaşamanın besin yönünden büyük bir avantaj olduğunu dile getirdiler.

Süper Lig’de final yarışması 14-15 Eylül’de İzmir’de yapılacak. 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı