Hoşgeldiniz  

TAHMAZOĞLU BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİYOR

admin | 14 Ağustos 2021 | Eğitim, Gündem, Tüm Manşetler, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

TAHMAZOĞLU BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİYOR

TAHMAZOĞLU, BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİYOR

Şahinbey Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS)’de dereceye giren 321 öğrenciye tablet hediye etti.

Daha önce başarılı öğrencilere dizüstü bilgisayar, bisiklet ve kitap gibi birçok farklı hediyelerle ödüllendiren Şahinbey Belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu YKS’de 10.000’e LYS’de ise yüzde üç dilimine giren 321 öğrenciye tablet hediye etti. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, protokol üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLANDI

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediyesi’nin verdiği desteklerle eğitimde fırsat eşitliği oluştuğunu belirterek“ Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Özellikle pandemi sürecinde aileler çok zor bir süreci yönetti. Bu zorluklara rağmen çok ciddi fedakarlıklarla başarılar geldi. 264.000 öğrencisi olan Türkiye’nin fiili olarak nüfusu en kalabalık ilçesiyiz. Özellikle Şahinbey Belediyemizin eğitime vermiş olduğu katkılarıyla, eğitimdeki fırsat eşitliğini sağladı. Şahinbey Belediyesi, en dezavantajlı ve ekonomik olarak yüksek seviyede olan bölgelerle aynı seviyeye gelmesini sağladı. Çalışmaktan başka yapacağımız başka bir şeyimiz yok. Yine diyoruz bu başarı tesadüf değildir. Başarı da emeği olan başta bütün alanlarda desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, tüm eğitim camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm aileleri ve öğrencilerimizi takdir ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

ÖĞRETMENLERİMİZİ VE ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başarılarından dolayı tüm öğrencileri kutlayarak “Öncelikle tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı yürekten tebrik ediyorum. Onları yetiştiren anne ve babaları da unutmayalım çünkü onlarda çocuklarıyla beraber bu sınavlara hazırlanıyorlar. Aynı stresi ve sıkıntıyı yaşıyorlar. Anne ve babalarınıza da çok teşekkür ediyorum. Elbette öğretmenlerimizi de unutmuyoruz çünkü Hz. Ali Efendimizin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ dediği gibi değer veriyoruz. Öğretmenlerimizde çok büyük emekler sarf ediyorlar. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Bu başarıda İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün, Kaymakamımız ve belediyemizin de ciddi katkıları var. Belki de Türkiye’de bu kadar eğitime destek sağlayan başka bir belediye yok. Neden destek sağlıyoruz? Çünkü istiyoruz ki öğrencilerimiz en iyi şekilde yetişsinler, en güzel okullarda okusunlar, istedikleri liselere ve üniversitelere girebilsinler ve başarılı olsunlar istiyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

REKOR KIRDIK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, yapılan yatırımlar sayesinde başarıların geldiğini dile getirerek, “Okulların kapandığı süreçte öğrencilerimize tablet desteği sağladık. 51.500 tane tablet dağıtarak Türkiye’de rekor kırdık. Cumhurbaşkanımız da ifade etti 3.5 milyon öğrencisi olan İstanbul’da 40 bin tablet dağıtılırken biz sadece Şahinbey ilçemizde 51.500 adet tablet dağıttık. Yine öğrencilerimize deneme kitapları, soru bankaları dağıttık. Şu ana kadar dağıttığımız kitap sayısı 8 milyon 961 bine ulaştı. İstiyoruz ki öğrencilerimiz sürekli okusunlar derslerinden geri kalmasınlar. Eğitime desteklerimiz, teşviklerimiz devam edecek. Bunların neticelerini de almaya başladık. Başarı geldi, Şahinbey ilçemiz eğitimde çok gerilerdeydi ancak bu yıl LGS’de Gaziantep’te 9 ilçe arasında 1’inciliğe yerleşti. Bizim ilçemizde öyle çok fazla özel okul yok denecek kadar az. Bütün özel okulları da dikkate aldığımız zaman eğer Şahinbey ilçesi LGS’de Türkiye 1’incisini devlet okulundan çıkartıyorsa ve öğrencilerimiz 9 ilçe arasından 1’inciliğe yerleşiyorsa bu tesadüfi değildir. Demek ki önünü açarsak destek verirsek başarılı olabiliyoruz. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

EĞİTİME VERİLEN DESTEKLERLE BAŞARI ORANI ARTTI

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, son iki yılda Şahinbey İlçesi’nin eğitimde önemli bir çıkış yakaladığını belirterek “En mutlu günlerimden birini yaşadım. İki yıl önce dereceye giren öğrenciler bu salonda toplanmış olsaydı. Bu salonda bulunan öğrenci sayısının dörtte biri ile bir araya gelebilecektik. Ancak Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun eğitimci yönü neredeyse bizlerin önünde. Sayın Kaymakamımızı da eğitimciler olarak, eğitimci bir kaymakam olarak görüyoruz. Son iki yılda eğitime vermiş olduğu müthiş destek sayesinde Şahinbey LGS puanımız 18 puan iyileşti. Son iki yılda LGS sınavına hazırlanan öğrencilerimize eğitim setleri öğrencilerimize hediye edildi. Verilen bu destekler bize dört kat büyümüş bir başarı olarak dönüyor. Gaziantep’te dokuz ilçe arasında LGS’de tüm dersler alanında ve Türkiye’de en çok sınava giren ilçe olarak en başarılı ilçe Şahinbey oldu. Bununda asıl mimarı Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin’in destekleridir” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı