Hoşgeldiniz  

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN BİR TESİS DAHA

admin | 05 Ağustos 2021 | Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN BİR TESİS DAHA

Sosyal tesis ağını genişleten Şahinbey Belediyesi Boyacı Mahallesi’ne yaptığı sosyal tesisi vatandaşın hizmetine sundu.

Şahinbey Belediyesi sosyal tesis sayısını her geçen gün yaptığı yeni tesislerle arttırmaya devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayırsever Çimen ailesi ile birlikte Boyacı Mahallesi’ne yaptırdığı Seniha Ersan Çimen Sosyal Tesisini hizmete açtı. Tesisin içerisinde bay bayan taziye evinin yanı sıra 2 adet derslik bulunuyor.

BU TESİSLER MAHALLELERİMİZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, yapılan her hizmetin kendisi için önemli olduğunu belirterek “Bu tür törenler benim için çok anlamlı törenlerdir. Özellikle Şahinbey Belediyemizin yapmış olduğu tesis sayısı 296’ya ulaştı ve bu sosyal tesisler, gerçekten mahallerimiz için çok değerli ve çok büyük önem arz ediyor. Şehrimizin bu güzide mahallesinde böyle bir sosyal tesisin hayata geçmesi de benim için çok önemli. Değerli hayırseverimiz Ersan Çimen ve ailesinin katkılarıyla ortaya çıkan bu tesisin öncelikle hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hayırseverimize teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun. Şehrimizde taş üstüne taş koyan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAHİNBEY TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İLÇELERİNDEN

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, pandemi döneminde tesislerin mücadele anlamında üst bölgesi haline geldiğini belirterek “Şahinbey Türkiye’nin en büyük ilçelerinden bir tanesi ve Türkiye’nin en çok öğrencisi olan ilçelerden birisi. 266 bin öğrencimiz var. Beraberinde en çok okulu olan ve en çok okul yatırımı alan ilçemiz. Hem Şahinbey Belediyemizin hem de Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordineli çalışmaları sayesinde yıllar sonra Şahinbeyimizde liseye geçiş sınavlarında hem de üniversitelere giriş sınavlarında başarılar elde ettik. Bu sene ilçemiz 65 yeni okul ile buluşacak.  Pandemi sürecinde sosyal tesislerimiz bizim mücadelelerimizin üs bölgeleri oldu. Pandemi döneminde başarılar elde edebilmek için bu üs bölgelerini yerinden yönetim ile çok sağlıklı bir süreç geçirdik. Bu noktada kurumlar arası koordinasyonun her zaman faydasını görüyoruz. Özellikle bu tür hizmetleriyle 200’ün üstünde tesisle vatandaşlarımızı buluşturan Belediye Başkanımıza ve açılışı yapılan tesise katkılarından dolayı hayırseverimize teşekkürlerimi sunuyorum. Tesisimiz aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

YENİ TESİSLER YAPACAĞIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sosyal tesisi ve taziye evlerinin sayılarını arttırmaya devam edeceklerini belirterek, “Göreve başladığımızda Şahinbey maalesef sosyal tesis bakımından çok gerideydi. 10 tane sosyal tesis varken, maalesef 1 tane bile taziye evimiz yoktu. Şu anda taziye evi sayımızı ben bile takip etmekte güçlük çekiyorum. Şu anda 296 tane kadın-erkek taziye evimiz, 198 tane sosyal tesisimiz var. Mahallelerimizin ihtiyaçları için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Boyacı mahallemize 3’üncü bir müjdeyi vermek istiyorum. İtfaiyenin karşısındaki boş alanı kamulaştırdık. İnşallah oraya güzel bir tesis kazandıracağız. Alt katına otopark yapacağız. Giriş katında dükkanlar olacak. Üst katını da daha geniş kapsamlı öğrencilerimizin içerisinde kurs görebilecekleri, lise ve üniversite hazırlık kursları, hanım kardeşlerimiz için daha farklı geniş kurslar ve spor tesisinin olduğu bir tesisin proje çalışmasını yapıyoruz. Ayrıca içinde kütüphanede olacak. Boyacı, 25 Aralık, Kepenek gibi bu bölgede bulunan mahallelerimize hizmet verecek. Seniha Ersan Çimen Sosyal tesisimizin yapımında hayırseverimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tesisimiz 2 katlı alt katta büyük bir salonumuz, mutfak, abdest alma alanlarımız var. Üst katta kadınlar için bir bölümümüz var. Çocuklarımızın ders görebilecekleri 2 adet sınıfımız var. Yaklaşık 1.139.000 liraya mal oldu. Hayırseverimiz de 500.000 TL katkıda bulundu. Ersan beye ve ailesine çok teşekkür ediyorum. Bizde isimlerini tesisimize verdik. Böyle isimler bu tesislerde yaşadıkça bu hayırseverlerimize büyük katkılar sağlayacak. Milletvekilimize, hayırseverimize ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN TAHMAZOĞLU SÖZÜNÜ TUTTU

Boyacı Mahalle Muhtarı Halil Soylu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun hizmetleri ile gurur duyduklarını belirterek “2009 yılında Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte seçim için çalışırken, seçildiği takdirde ilk sosyal tesisi Boyacı Mahallesi’ne yapacağını söylemişti. Sağ olsun ilk sosyal tesisi yaptığı gibi bu ikinci tesisi de mahallemize kazandırdı Allah kendisinden razı olsun” dedi.

BU HAYRA VESİLE OLANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sosyal tesisin yapımına katkıda bulunan Hayırsever Ersan Çimen, böyle bir çalışmanın içerisinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Bize bu imkanı sağlayan Rabbime hamd ve senalar olsun.  Çok şükür böyle bir şeye aracı olabildik. Bizlere bu konuda öncü olan Milletvekilimiz Nejat Koçer’e, Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve aileme çok teşekkür ediyorum”  dedi.

Boyacı Mahallesi’nde düzenlenen törene Gaziantep AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, İl Milli Eğiitm Müdürü Yasin Tepe, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, MHP Şahinbey İlçe Başkanı İlker Kızıklı, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı