Hoşgeldiniz  

KURBAN BAYRAMI TATİLİ ETKİSİNE RAĞMEN İHRACATIMIZIN ARTMASI VE EN YÜKSEK TEMMUZ AYI İHRACAT RAKAMINA ULAŞMAMIZ GURUR VERİCİ

admin | 03 Ağustos 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KURBAN BAYRAMI TATİLİ ETKİSİNE RAĞMEN İHRACATIMIZIN ARTMASI VE EN YÜKSEK TEMMUZ AYI İHRACAT RAKAMINA ULAŞMAMIZ GURUR VERİCİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat verilerini değerlendiren Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, 9 günlük Kurban Bayramı tatiline rağmen Gaziantep’in en yüksek temmuz ayı ihracat rakamına ulaştığını belirterek, Gaziantep’ten temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,7 artışla 733 milyon 379 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini söyledi.

Ocak-temmuz döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre Gaziantep’ten yapılan ihracatın yüzde 33,1 artışla 5 milyar 554 milyon 113 bin dolara olarak gerçekleştiğini kaydeden Ünverdi, dönemsel ve aylık ihracatta Gaziantep’in en fazla ihracat yapan iller arasında 5’inci sıradaki yerini koruduğunu dile getirdi.

Kurban Bayramı etkisiyle geçen yıl temmuz ayının 26 iş günü iken bu yıl 22 iş günü olarak gerçekleştiğini dile getiren Başkan Ünverdi, “Buna rağmen ihracatımızda artış olması gurur verici. Kent sanayicileri olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah el ele omuz omuz vererek rakamları daha yukarılara çıkartmak için gayret edeceğiz” diye konuştu.  

Gaziantep’in her koşulda üretime devam ettiğine dikkati çeken Ünverdi, “Bu zamana kadar hep bu anlayışla çalışıp üretim ve ihracata devam ettik. Bundan sonra da aynı yolda ilerleyeceğiz. Gece gündüz demeden çalışıp üreten, ihracat yapan bütün sanayicilerimize, ihracatçılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Pandemi süreci, ülkemizde son dönemde yaşanan orman yangınları ve sel felaketlerinden dolayı oldukça üzgün olduklarını kaydeden Ünverdi, “Maalesef son 1 haftadır ülkemizin çeşitli noktalarında ciğerlerimiz yanıyor. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Canla başla çalışan bütün görevlilerimizin, o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın Allah yar ve yardımcıları olsun. İnşallah bu zor günleri de birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız. Lütfen bizler de devletimizin almış olduğu tedbirlere uyalım ve bu sürecin atlatılmasına katkıda bulunalım. Bir ve beraber olmamız gereken bir dönemde provokasyonlara karşı da sağduyuyu elden bırakmayalım ve bu tür yaklaşımlara fırsat vermeyelim. Türkiye güçlü bir ülkedir ve bu sıkıntıların da üstesinden gelecek güce sahiptir. GSO olarak bizler de yaraların sarılması için elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı