Hoşgeldiniz  

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep İl Temsilciliğine Mahmud Tekin yeniden seçildi.

admin | 06 Temmuz 2021 | Eğitim, Genel, Gündem, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep İl Temsilciliğine Mahmud Tekin yeniden seçildi.

Yoğun katılımın sağlandığı Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep İl Temsilciliği Genel Kurulunda bir konuşma yapan Gaziantep Ak Parti Milletvekili Müslüm Yüksel gençlerin her zaman aktif görevlerde olmasının önemine vurgu yaparak Sivil toplum gönüllük hareketi ve siyasetin içinde yer almaları gerektiğini söyledi. Yüksel “Başarılı çalışmalarla gençlik için umut verici faaliyetlerine şahit olduğumuz, insanlığa değer katacak bir nesil yetişmesi amacıyla yola çıkan genç kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum”

Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel konuşmasında şunları ifade etti; ”Eğitimde bilgi, beceri geliştirilmesi, ahlak ve erdem inşa edilmesi, kültürel değerlerin bir sonraki nesle aktarılmasında temel hedef gençlerdir. Devletin en önemli görevi eğitim ve öğretimin sürecidir. Bunun yanında sivil toplumun inisiyatif alması zaruri ve şartı gerekiyor. Bugün burada bunun bir parçası olarak sizler sorumluluk almış, bu sürecin bir parçası olmaya irade göstermiş bireyler olarak her türlü övgüye layıksınız. İnsanlara faydalı olabilmek için inandığı değerleri bir başkasına aktarmak için mücadele gerekiyor” dedi.

 “ASIMIN NESLİYLE BERABERİZ..”

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise yaptığı konuşmada 3. Olağan İl Genel Kuruluna Yönetim Kuruluyla beraber katılım sağlayarak “kıymetli gençlerimizle bir araya geldik. Her geçen gün büyüyerek örnek çalışmalara imza atan Gaziantep TÜGVA nın Genel Kurulunda bir araya gelerek Asımın Nesliyle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Özkeçeci gençlere seslenerek “Allah’ın izniyle sizler daha nice büyük hedeflere yürüyeceksiniz. Yürüyüşümüz kutlu, Allah yar ve yardımcımız olsun. Tüm desteğimizle genç kardeşlerimizin daima yanındayız” dedi.

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Faruk Duruş da gençlerin milli, manevi, sosyal ve kültürel değerlere önem veren bireyler olarak yetişmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

İl Temsilcisi Mahmud Tekin ise”TÜGVA’nın 2013 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulduğunu, vakfın 81 ilde ve 600 ilçede teşkilatlandığını, 250’nin üzerinde Gençlik Merkezi, 40’a yakın icathanesi,39 tane erkek üniversite öğrenci yurdu olduğunu, ortaokul, lise ve üniversite kadın aile hedef kitlesinde pek çok faaliyetler yaptıklarını” aktardı.

Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Konferans Salonu’nda Kurum ve Sivil Toplum Örgütlerinin katıldığı Genel Kurula Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Faruk Duruş, Bölge Sorumlusu Hüseyin Kara, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk, Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, Ak Parti Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mesut Bozatlı, Memur-sen İl Başkanı Ahmet Gök ve çok sayıda misafir ve gençler katıldı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı