Hoşgeldiniz  

GİMDER İLK KONGRESİNİ YAPTI

admin | 17 Haziran 2021 | Tüm Manşetler A- A+

GİMDER İLK KONGRESİNİ YAPTI

GİMDER İLK KONGRESİNİ YAPTI.
AKYÜREK: HEDEFİMİZ MEDYA 5.0
Gaziantep İnternet Medyası Derneği (GİMDER) 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Dernek idare merkezinde tek liste ile yapılan kongrede başkanlığa Aydın Akyürek seçildi.
GÜÇLÜ BİR KADRO OLUŞTURULDU
Daha önce kuruluşunu gerçekleştiren Gaziantep İnternet Medyası Derneği (GİMDER), birinci olağan genel kurulu ile kısa, orta ve uzun vadede hayata geçireceği projeleri gerçekleştirmek için start verdi. Yönetim, denetim ve disiplin asil ve yedek üyelerinin seçiminin yapıldığı kongrede, tüzükte yer alan federasyon delegeleri ve onur kurulunda yer alacak isimlerde belirlendi.
AKYÜREK: GAZİANTEP’E YAKIŞIR BİR İNTERNET MEDYA ATÖLYESİ KURACAĞIZ
Kongre sonrasında üyelere hitaben teşekkür konuşması yapan, GİMDER Başkanı Aydın Akyürek, kurucu başkan Ökkeş Sabah ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, ‘’Hedefimiz bir derneğin ötesinde kentte çağın gelişimine uygun bir medya atölyesi kurmak. İlk olarak üye sitelerimizin gelişmesi ve daha etkin hale gelmesi için çalışmalar yapacağız. İlimizdeki tüm basın STK’ları ve internet medya basın kuruluşlarıyla istişareler yaparak, internet medyası okuryazarlığı konusundaki sorunlara çözüm aramaya çalışacağız. Diğer yandan üniversitelerimizin iletişim bölümleriyle teorik alanda da destekler alarak, Gaziantep’in internet medyası alanındaki rekabet gücünü artırarak hedefimiz olan medya 5.0 projesini hayata geçirmek için çalışacağız’’ dedi.
YEREL BASIN KAVRAMI ARTIK ULUSLARARASI BİR KAVRAMA DÖNÜŞMÜŞTÜR
Gaziantep merkezli yayın yapan internet haber sitelerinin artık yerel basın kavramından çıktığını dikkat çeken Akyürek, ‘’Her ne kadar kontrolsüz bir büyüme olsa da Gaziantep’te diğer kentlerle rekabet edecek potansiyelde haber siteleri bulunmaktadır. Bugün Gaziantep’te yayın yapan bir haber sitesi yurt dışında okunuyor ve takip ediliyorsa internet haberciliği yapan siteleri yerel olarak adlandırmak yanlış bir tanımdır. Bu alanda birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve istişare ile hareket edildiğine Gaziantep’te marka haber sitelerinin de çıkacağına inancımız tamdır. Bu hedef doğrultusunda derneğimize üye olsun olmasın tüm haber sitelerine kapımız açık olacaktır.’’ Diye konuştu.
İLK KONGRENİN ARDINDAN YÖNETİM LİSTESİ ŞÖYLE OLUŞTU;
YÖNETİM KURULU

 1. AYDIN AKYÜREK
 2. TURGUT BOZGEYİK
 3. HALİL EYYUPOĞLU
 4. MEZİNE SIRAKAYA
 5. HAMZA MERCANOĞLU
 6. SEDAT TORUN
 7. KEMAL KÖKTEN
 8. ÖKKEŞ KOYUNCU
 9. AHMET HİLLEZ
  DENETİM KURULU
 10. SALİH KARADENİZ
 11. MEHMET GENÇ
 12. YUSUF ALBAYRAM
  DİSİPLİN KURULU
 13. TAYFUN KATIRCI
 14. İSMAİL TUNÇ
 15. DAVUT UÇAR
  ONUR KURULU
 16. MUSTAFA KIZIKLI
 17. ASLI EMEKTAR
 18. VEYSEL KARAYILAN
 19. METİN SABUNCU
 20. MEHMET SAİT KARAŞAHİN
  FEDERASYON DELEGELERİ
 21. AYDIN AKYÜREK
 22. ÖKKEŞ SABAH
 23. HAMZA MERCANOĞLU
 24. TURGUT BOZGEYİK
 25. MEZİNE SIRAKAYA
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı