Hoşgeldiniz  

KASAPOĞLU: GAZİANTEP MODELİ YEREL YÖNETİMLER VE İŞ BİRLİKLERİ AÇISINDAN ÖNCÜ BİR MODEL

admin | 22 Mayıs 2021 | Genel, Tüm Manşetler A- A+

KASAPOĞLU: GAZİANTEP MODELİ YEREL YÖNETİMLER VE İŞ BİRLİKLERİ AÇISINDAN ÖNCÜ BİR MODEL

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KASAPOĞLU BAŞKAN ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

-BAKAN KASAPOĞLU: GAZİANTEP MODELİ YEREL YÖNETİMLER VE İŞ BİRLİKLERİ AÇISINDAN ÖNCÜ BİR MODEL

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu’nun ziyarette yaptığı açıklamada Gaziantep Modeli’ni överek “Yerel yönetimler ve iş birlikleri açısından öncü bir model olduğunun altını çiziyorum” dedi.

Gaziantep’te düzenlenen Gençlik ve Spor Çalıştayı ile Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası açılışı için Gaziantep’e gelen, yürütülen çalışmalar hakkında incelemede bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti.  Ziyaret defterini imzalayan Bakan Kasapoğlu, basına yaptığı açıklamada Gaziantep Modeli’nin birlik ve beraberlik ruhu ile yapıldığını aktararak, “Tüm yerel yönetimler için iş birlikleri açısından önemli bir adım olduğunun altını çiziyorum” diye konuştu.

KASAPOĞLU: BÜYÜKŞEHİR, VALİLİK, MİLLETVEKİLLERİ VE BAKANLIK OALRAK EL ELE VERDİK

Ziyarette konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Modeli’nin çok önemli bir çalışma olduğunu aktararak, “Çünkü Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, milletvekilleri ve bakanlık olarak el ele verdik. Gençlik ve spor şehri olması noktasında önemli bir adım attık. O adım meyvelerini verdi. Gaziantep’te hem bölge için hem de uluslararası arenada sporcu yetiştireceğiz, spor turizmi noktasında önemli bir marka olacağız. Gençlerimiz, sporcularımız ve tüm Antep halkıyla bu kutlu mücadelede hep birlikte başaracağız. Hem Büyükşehir Belediyesi hem milletvekillerimize spor adına yapılan çalışmalarda yaptıkları katkılar için teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız, istişarelerimiz ve kararlarımız hayırlı olsun” diye konuştu.

ŞAHİN: GAZİANTEP SPOR ŞEHRİ, EĞİTİM ŞEHRİ VE İLİM ŞEHRİ OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te yaşamını sürdüren bir milyon gencin ağabeyi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Sabahleyin Şahinbey Belediyesi’nin Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası programının açılışını yaptık. Öğleden sonra büyükşehir Belediyelerinin daire başkanları ve il müdürlerini özel bir otelde çalıştayımızda topladık. Gazi şehrimiz sanayi ve ticaret şehriydi, kültür ve sanat şehriydi. Artık sayın bakanımız sayesinde spor şehri, eğitim şehri ve ilim şehri olacak”

Gaziantep’te tüm Türkiye’ye örnek olan Gaziantep Modeli’nden de bahseden Başkan Şahin, “Bu bir kardeşlik modelidir. Bu modelle çok güzel eserler kente kazandırdık. Şehrimize yeni eserler gelmeye de devam edecek” dedi

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı