Hoşgeldiniz  

EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi maçları Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile başladı

admin | 21 Mayıs 2021 | Genel, Tüm Manşetler A- A+

EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi maçları Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile başladı

EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi maçları Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile başladı

Organizasyonunu Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı ve 5 farklı ülkenin şampiyonlarının katıldığı EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi maçları Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile başladı.

Şahinbey Belediyesi’nin en önemli projelerinden olan Akkent Spor Köyü’nde başlayan EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi organizasyonunda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022 yılında Ampute Futbol Dünya Şampiyonası’nın Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacağı müjdesini verdi. Şampiyonanın ilk maçının başlama vuruşunu Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na 27 numaralı forma hediye ettikten sonra, ırkçılığa karşı pankart açıldı.

YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARIN MEYVELERİNİ ALIYORUZ

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gaziantep’in spor şehri olma yolunda önemli adımlar attığını belirterek, “EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi maçlarının Gaziantep’te yapılmasından dolayı ayrı bir heyecan, ayrı bir onur duyuyoruz. Bugün Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi’nin Gaziantep’te yapılması anlamlı bir heyecandır. Ülkemizin önemli bir misyonu var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda çok farklı bir aşamaya geldi. Büyük bir devrim gerçekleşti. Spor yatırımlarımız pek çok branşta değer verdiğimizi her yatırımımızda ortaya koyuyoruz. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Bir 1 kişi, ayakta, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'NO TO RACISM IRKÇILIĞA HAYIR RESPECT EUROPEAN FEDERATION EAFF FOOTBALL O TEE' görseli olabilir

BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bakan Muharrem Kasapoğlu, düzenlenen organizasyondan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek “Bugün Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi Gaziantep’te gerçekleşiyor. Önümüzdeki yıl inşallah 2022 yılının Ekim ayında Ampute Futbol Dünya Şampiyonası’nı da yine Türkiye’de gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle bunun müjdesini de veriyorum. Özellikle ev sahipliğinden dolayı Şahinbey Belediyesi’ne, değerli Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

10.000 BİSİKLET DAĞITILDI

Herkesin spor yapabilmesi için, Şahinbey Belediyesi tarafından öğrencilere verilen 10.000 adet bisiklet dağıtımını gerçekleştiren Bakan Muharrem Kasapoğlu “Gaziantep’in spor şehri olma yolunda ilerlediğini, spor turizmi kenti olma yolunda yürüdüğünü görmekten mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız yatırımların meyvelerini alıyoruz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’nin dört bir tarafında çıtamızı yükseltiyoruz” dedi.

Öğrencilere daha önce 10.000 bisiklet dağıtan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Bakan Muharrem Kasapoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen 10.000 bisiklet dağıtımı ile toplamda bu sayıyı 20.000’e çıkarttı

BÜYÜK BİR ORGANİZASYON

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şampiyonanın Gaziantep ve Türkiye için çok büyük bir organizasyon olduğunu belirterek “Pandemi döneminde yoğun programının içerisinde organizasyonumuza katıldığı için Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederim. Avupa Ampute Şampiyonlar Ligi’nin Gaziantep’te yapılması ülkemiz ve şehrimiz adına gurur verici. Şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, İtalya ve Polanya katılıyor. Şampiyonaya katılan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

ŞAHİNBEY İLK MAÇINDA GALİP

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Ampute Futbol Takım kaptanı Rahmi Özcan, kupayı Gaziantep’e kazandırmak istediklerini belirterek “EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi maçlarına ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz ve gururluyuz. Koronavirüs nedeniyle şampiyonlar ligi organizasyonu ülkemizden alınmıştı. Biz de bu açığı kapatarak Ampute sporundaki Şampiyonlar Ligi organizasyonuna ev sahipliği yapıyoruz. Açılış maçında Polonya’nın Legia Varşova takımını 4-1 yenerek en büyük şampiyonluk adayı olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. İnşallah sonunu kupayla taçlandırıp, önce Gazi şehrimize sonra Şahinbey İlçemize, başkanlarımıza ve vatandaşlarımıza armağan etmek istiyoruz” dedi.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyona Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ak Parti Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Ahmet Uzer, Mehmet Sait Kirazoğlu, MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Metheus Vildajk, protokol üyeleri ve sporcular katıldı

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı