Hoşgeldiniz  

TAHMAZOĞLU BASIN MENSUPLARINA AMPUTE ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ ANLATTI

admin | 20 Mayıs 2021 | Spor, Tüm Manşetler A- A+

TAHMAZOĞLU BASIN MENSUPLARINA AMPUTE ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ ANLATTI

TAHMAZOĞLU BASIN MENSUPLARINA AMPUTE ŞAMPİYONLAR LİGİ’Nİ ANLATTI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 21-23 Mayıs tarihinde yapılacak olan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi’nin tanıtımı için basın mensupları ile bir araya geldi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı Onursal Başkanı ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak, Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü Başkanı ve Şahinbey Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel, ASKF Başkanı Abdulkadir Gözegir, Türkiye Ampute Futbol A Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak ve basın mensupları katıldı.

TAKIMIMIZDAN ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı ve Ampute Futbol Takımı Onursal Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ampute futbol Takımı’nın aldığı başarıdan dolayı gurur duyduklarını belirterek “Takımımız son iki yıldır Türkiye şampiyonu oldu. Üç defa Türkiye Kupası’nı kazandı. Avrupa Ampute Şampiyonasına, 5 sporcu ve antrenör gönderen Şahinbey Belediye spor Milli takımımızın bel kemiği oldu. Milli takımımız dünya ikincisi oldu. Biz de emeği geçen oyuncularımızı ve antrenörümüzü 480 Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdik. Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi, ilk defa Gaziantep’te yapılacak. Ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Hazırlığımızı yaptık, başarılı şekilde tamamlayacağız. Takımımızdan şampiyonluk bekliyoruz. Polonya, Azerbaycan, Gürcistan, İtalya’dan takımlar katılacak. İngiltere, Rusya, Fransa pandemi nedeniyle son anda vazgeçti. Tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

SPORA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPTIK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak spora önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek “Gençlerimizi spora teşvik etmek için 4 yıldan bu yana karne hediyesi olarak tüm öğrencilerimize spor ayakkabısı hediye ediyoruz. Şu ana kadar 545.800 adet spor ayakkabısı dağıttık. Bu yıl da dağıtacağımız spor ayakkabılarını aldık hazır bekliyor. Yine gençlerimize spor malzemesi olarak futbol, voleybol, basketbol topu dağıtıyoruz. Şu ana kadar 233.000 adet futbol, voleybol, basketbol topu dağıttık. Yine okullarımıza 524 adet tenis masası hediye ettik. İstiyoruz ki her kes spora ulaşabilsin. Sporu geliştirmek için önemli günlerde bisiklet turları düzenliyoruz. Masa tenisi turnuvaları, sağlıklı yasam yürüyüşleri düzenliyoruz. Yine engelli vatandaşlarımıza da spor salonlarında imkan sunuyoruz. Bireysel sporlarda da sporcularımızı her alanda destekliyoruz.  Şu anda Şahinbey Belediyesi spor kulübümüzde 15.316 tane lisanslı sporcumuz bulunmakta” dedi.

ŞAHİNBEY’İN EV SAHİPLİĞİNDEN MEMNUNUZ

Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak Şahinbey Belediyesi tarafından çok iyi ağırlandıklarını belirterek “Organizasyonun Gaziantep’te düzenlenmesinden mutluluk duydum. Pandemi sürecinde bu sporu başarılı bir şekilde yapmaktan gurur duyuyoruz UEFA’da Ampute sporuna destek oluyor ve düzenlenen bu organizasyonda bizlere destek oluyorlar. Korona virüs nedeniyle bazı kulüpler organizasyona katılamadı. Ancak 5 takımla turnuvaya devam edeceğiz. Bu organizasyona ev sahipliği yapanlara teşekkür ediyor tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

KUPAYI ÜLKEMİZE ARMAĞAN ETMEK İSTİYORUZ

Şahinbey Belediye Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Vekili Cuma Güzel, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirterek “Biz başkanımızın öncülüğünde spora çok ciddi hizmetler yapıyoruz ve sporu tabana yaymaya çalışıyoruz. Şahinbey Belediye olarak spor ve sporcunun yanındayız. 24 branşta faaliyet gösteriyoruz.  15.316 lisansı sporcumuz olmasına rağmen hedefimiz 27.000 lisanslı sporcuya ulaşmak. Bunun için de çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi için bütün takımlar Gaziantep’e geldi. Kupayı Gaziantep’ten başka yere göndermemeyi hedefliyoruz. Bütün çalışmalarımızı buna göre yaptık. Takımımız hazır ve Pazar günü finalde kupayı kulübümüze ve Türkiye’ye armağan etmek istiyoruz” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON

ASKF Başkanı Abdulkadir Gözegir turnuvanın Gaziantep’te düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi en son üst liglerinin şampiyon takımları arasında yapılmaktadır. Bu organizasyona 8 ülkenin takımları katılacaktı ancak pandemi nedeniyle üç ülkenin çekilmesi nedeniyle 5 ülkenin şampiyonları ile oynanacak. Ev sahibi olarak Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin olması bizleri ayrıca gururlandırıyor. İkincisi düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Şampiyonlar Ligi turnuvasının ilki Polonya da düzenlendi. Daha öncede yapılıyordu ancak gayri resmi olarak düzenleniyordu. Şimdi resmi olarak ikincisi düzenlenen bu turnuvanın Şahinbey Belediyesi’nin organizasyonu ile Gaziantep’te olması bizler için çok önemli” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı