Hoşgeldiniz  

“GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE DAHA ÖNCEKİ YILLARDA DA GÖREVLİ OLARAK GİDİP DE DÖNMEYEN KİMSE OLMAMIŞTIR”

admin | 19 Nisan 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

“GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE DAHA ÖNCEKİ YILLARDA DA GÖREVLİ OLARAK GİDİP DE DÖNMEYEN KİMSE OLMAMIŞTIR”

“GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE DAHA ÖNCEKİ YILLARDA DA GÖREVLİ OLARAK GİDİP DE DÖNMEYEN KİMSE OLMAMIŞTIR”

Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya’ya gönderilen ve geri dönmeyen 43 kişiye gri pasaport sağladığı iddia edilen Ersin Kilit telefonla katıldığı bir TV programında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ismini vererek, “Neden Fatma Şahin konuşulmuyor?” diye sorulması üzerine ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama yapıldı.

Açıklama aynen şöyle;

Değerli Yetkili;

Dünden itibaren sosyal medya kanallarında mesnetsiz bir şekilde ima edilen Gaziantep’ten yurtdışına gri pasaport olarak da adlandırılan Hizmet Pasaportu ile insan gönderildiği iddiası ile ilgili açıklama yapılması uygun görülmüştür.

İçişleri Bakanlığımızın da soruşturduğunu bildiğimiz Hizmet Pasaportu kullanılarak yurt dışına insan gönderilmesi iddialarına adı karışan şahıs bir YouTube kanalında Gaziantep’te de bu yasa dışı işin yapıldığını ima eden, ancak herhangi bir somut bilgiye dayanmayan ifadeler kullanmıştır. İddialarıyla ilgili bir ayrıntı vermemiş, sadece bu yasadışı olayın Gaziantep’te de yaşandığına dair içi boş imalarda bulunmuştur.

Başkanımız Fatma Şahin hemen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, geçtiğimiz yıllarda bu şekilde Hizmet Pasaportu ile yurtdışına gidip dönüş yapmayan kişi/kişilerin olup olmadığının araştırılmasını istemiştir. Yapılan araştırma neticesinde görülmüştür ki geçtiğimiz yıl zaten pandemi nedeniyle tüm yurt dışı çalışma ziyaretlerinin iptal edildiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde daha önceki yıllarda da görevli olarak gidip de dönmeyen kimse olmamıştır.

Adı bu yasadışı olayda organizatör olarak geçen bir şahsın hiçbir somut veriye dayanmayan, en iyi ihtimalle kulaktan dolma ya da uydurma bilgilerle Gaziantep’i ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni bu işe karıştırmasına kamuoyu, ulusal ve yerel basın kuruluşları itibar etmemelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı