Hoşgeldiniz  

ERHAN DURUKAN GÜVEN TAZELEDİ

admin | 19 Nisan 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

ERHAN DURUKAN GÜVEN TAZELEDİ

TÜRK BASIN BİRLİĞİ DERNEĞİ GAZİANTEP ŞUBESİ KONGRESİ YAPILDI

ERHAN DURUKAN GÜVEN TAZELEDİ

TÜRK BASIN BİRLİĞİ (Derneği) Gaziantep Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Durukan Mühendislik İnş. ve San. Ltd. Şti. Bürosu’nda yapıldı. M. Erhan Durukan yine güven tazeledi.

Tek liste ile gidilen genel kurula 21 üye katıldı. Divan Başkanlığı’nı Önder Demirçubuk’un yaptığı kongrenin kâtip üyeliğini Ferhan Söylemez ve Ali Dat yaptı. Divan Başkanı Önder Demirçubuk, kongreyi saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okutulmasıyla açtı.

Gündem maddelerinin görüşülüp oylandığı kongrede faaliyet raporu ve denetim raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun oy birliği ile ibra olunarak aklanmasından sonra tek liste ile gidilen seçimde oy kullanımına geçildi.

Yapılan gizli oy ve açık tasnifle, Yönetim Kurulu Asil Üyelikleri’ne Mustafa Erhan Durukan (21 oy), Tahsin Tiryaki (20 oy), Halil Eyyupoğlu (19 oy), Faruk Çalışkan (19 oy), Erman Ata Durukan (19 oy) ile seçildiler. Yönetim Kurulu Yedek Üyelikleri’ne Volkan Durukan (20 oy), Mustafa İhsan Özgün (19 oy),  Fikret Kaya (19 oy), Mehmet Atilla Konukoğlu (19 oy), ile seçildiler.

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine Emel Durukan (19 oy), Fevzi Tekin (19 oy), İsmail Kırımoğlu (19 oy) ile seçildiler. Denetleme Kurulu Yedek Üylelikleri’ne Mehmet Orhan Menetlioğlu (18 oy), Cesim Tahincioğlu (18 OY), Ahmet Kırımoğlu (17 oy) ile seçildiler.

TÜRK BASIN BİRLİĞİ DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

TBB Şube Başkanı Başkanı M. Erhan Durukan, Türk Basın Birliği Derneği’nin kurucuları arasında Hüseyin Cahit Yalçın, Mahmut Sadak, Abdullah Zühtü, Ahmet Cevdet, Ahmet Rasim, Hakkı Tarık Us, Ahmet Şükrü Esmer, Ethem İzzet Benice, Halil Lütfü Dördüncü, Fuat Duyar, Mümtaz Faik Fenik, Z. Celal Baki Çelebioğlu, Sait Kesler, Hasan Rasim Us, Zeki Cemal Çelebioğlu, Ali Ekrem Uşaklıgil, İbrahim Hilmi Çağıraşan, M. Faruk Gürtunca, Nail Demirkan, Necip Fazıl Kısakürek, Naşit Hakkı Ulu ve Falih Rıfkı Atay gibi ünlü gazetecilerin bulunduğunu söyledi.

Türk Basın Birliği’nin 14 Ağustos 1908 yılında kurulduğunu, aradan geçen 113 yılda şubeleriyle örnek derneklerden biri olduğunu belirten M. Erhan Durukan; “Derneğimizin Genel Merkezi İstanbul’da olup, Genel Başkanı Mehmet Engin Baydar Nazikoğlu’dur” dedi.

TÜRK BASIN BİRLİĞİ GAZİANTEP ŞUBESİ

Türk Basın Birliği Genel Başkanlığı’nın 27.01.1988 tarih ve 1684 sayılı yazısı ile Gaziantep Valiliği’ne Gaziantep Şubesi’nin kurulmasının uygun olduğu bildirilmiştir. Müteşebbis Heyetimizce 01.02.1988 tarihli yazımızla Valilik Makamı’na durum bildirilmiş ve gerekli belgeler sunulmuştur. Gaziantep Şubesi’nin teşekkülü 24.02.1988’dir. M. Erhan Durukan, Türk Basın Birliği Derneği Gaziantep Şubesi’nin kuruluşundan bu yana 33 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı