Hoşgeldiniz  

KOÇER GAZİANTEP’E VERİLEN DESTEKLERİ AÇIKLADI

admin | 11 Şubat 2021 | Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler A- A+

KOÇER GAZİANTEP’E VERİLEN DESTEKLERİ AÇIKLADI

Milletvekili Koçer “İşyerleri ve istihdamın  devamı için  Gaziantep’e 596.346.221 TL destek sağlandı.”

Gaziantep Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Kısa Çalışma Ödeneği ve diğer nakdi desteklere ilişkin bilgi ve verileri açıkladı.

☑️Devletten Gelir Desteği

“Zorunlu sebeplerle işyerindeki çalışma sürelerinin kısalması yada işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen durdurulması hallerinde, sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulama olan Kısa Çalışma Ödeneği  ile devletimiz yaklaşık bir yıldır vatandaşlarımıza bu desteği sağlamaktadır.

☑️ 86.025 kişi kısa çalışma desteğinden faydalanıyor.

Koronavirüs nedeniyle ülkemiz genelinde milyonlarca kişinin faydalandığı Kısa Çalışma Ödeneğinden bugüne kadar 86.025 kişi ödenek almaya hak kazanmış ve toplam olarak Gaziantep’e bugün itibariyle 345.321.725 TL’lik  ödeme gerçekleşmiştir.”

☑️ 47 Bin Kişiye 130 Milyon TL Nakdi Destek sağlandı.

Gaziantep’te Nakdi Ücret Desteği alan vatandaş sayımız 46.937 kişi olmuştur. Nakdi Ücret Desteği kapsamında yapılan ödeme 129.738.773 TL olmuştur. 25.448 kişiye ise işkur üzerinden toplam 121.285.723 TL İşsizlik Ödeneği ödemesi gerçekleşmiştir. Dolayısıyla Gaziantep’te toplamda yapılan destek ödemesi 596.346.221 TL’ye ulaşmıştır.

☑️ Salgın sürecinde üretime ve istihdama destek artarak devam ediyor

Geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana her ay düzenli olarak verilen Kısa Çalışma Ödeneği, işsizlik maaşı ödemesi ile aynı güne denk getirilerek genellikle  her ayın ilk haftasında ödeniyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın İŞKUR aracılığıyla ortaya koyduğu çalışma ve sergilenen performans pandemi sürecinin etkilerini azaltma açısından önemli olmuştur. Türkiye’de işsizlikle mücadelede İŞKUR’un elde ettiği başarı, Bakanlığımızın yaptığı Kısa Çalışma Ödeneği ile desteklenmektedir. Yapılan destekler üretime ve istihdama direk katkı sağlamaktadır.

☑️ Pandemi sürecinin olumsuz etkileri alınan tedbirlerle en aza indirildi.

G-20 ülkeleri arasında 2020’yi pozitif büyümeyle kapatacağı öngörülen iki ülkeden biri Türkiye’dir. Koronavirüs salgını dünyanın gelişmiş ülkelerini dahi sarsmıştır. Ülkemiz, bu süreçte gerek istihdama gerek esnafımıza gerekse direk vatandaşlarımıza yapılan desteklerle mücadelesine etkili bir şekilde devam edecektir.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Gaziantep'in İlk Haber Ajansı