Son güncellenme :19.08.2020 19:33

Anasayfa > Ekonomi, Genel, Gündem, Magazin > KADEM Duygu Delen Davasının takipçisi olacak

19.08.2020 Çar, 19:33

KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Gaziantep İl Temsilcisi Sabiha Doğan, 17 yaşındaki Duygu Delen’in şüpheli ölümü nedeniyle Delen ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Son günlerde artan kadın cinayetlerinin kabul edilemez ve meşru görülemez olduğunu ifade eden Doğan, 17 yaşındaki Duygu Delen’in bir evin dördüncü katından düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı tarifsiz üzüntü duyduklarını vurguladı.

Sabiha Doğan, bu şüpheli ölüm sonrası KADEM Genel Merkezin olayı yakından incelediği ve davanın takipçisi olacaklari yönünde karar aldıklarını söyledi.

Aile ile görüşmelerinde hem taziyelerini hem de KADEM Genel Merkez ve İl Temsilciliğinin davanın takipçisi olacağı bilgisini ilettiklerini ifade etti.

Doğan, kadın cinayetlerinin, şiddet ve istismarın hiçbir şekilde meşru ve mübah görülemeyecegini, bu konuda adalete olan inançlarının tam olduğunu açıkladı.

Toplumumuzda tırmanışa geçmiş görünen bu vakalar ile KADEM olarak yakından ilgilenip takip edildiğini paylaşan Sabiha Doğan, bununla birlikte sosyal bilimler mekanizmalarının, STK’lar ve ilgili kurumlarla konunun çok yönlü olarak araştırılması, üzerine çalışılması gerektiğini belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.