Büyükşehir’de “Masal Saati’

Büyükşehir’de “Masal Saati’

Büyükşehir’de “Masal Saati’

 

BÜYÜKŞEHİR, “MASAL SAATİ” ETKİNLİĞİYLE ENGELLİ ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATTI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Masal Saati” etkinliği kapsamında görme engelli çocuklara özgüven kazandırdı. GAP Görme Engeliler İlkokulu öğrencileri, Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi Çocuk Kütüphanesi’nde unutulmaz bir gün yaşadı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in,  “Engelli Dostu Kent” ve “Çocuk Dostu Kent” hedefleri doğrultusunda yaptığı faaliyetlerle dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü, etkinlikleriyle çocukların dünyasına dokunmayı başardı.

“Masal Saati” etkinliğinde GAP Görme Engeliler İlkokulu öğrenciler, Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi’nde, dolu dolu bir gün geçirdi.  “Artık Ben De Hayal Kurabiliyorum” diyen görme engelli öğrenciler, özgüven kazandı. Millet Bahçesi’nde bulunan nesnelerin hayallerini kurarak gelecekleriyle ilgili düşüncelerini anlattı.

Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü tarafından çocukların gönlüne dokunmak, hayal dünyalarının kapılarını aralamak için düzenlenen “Masal Saati” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Büyükşehir, “Hayal kurabilmek ne güzel? Engelsiz düşünce, umut çocuklar ve paylaşmak güzel” söyleminin içini dolduran faaliyetleriyle, görme engelli çocukların gönlüne dokunmaya devam edecek.

admin

leave a comment

No Any widget selected for sidebar

Create AccountLog In Your Account