GELECEĞİMİZİ İSTİSMAR ETMELERİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ

GELECEĞİMİZİ İSTİSMAR ETMELERİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ

TÜRKİYE GENÇLİK KONSEYİ GENEL BAŞKANI KASIM BAĞDU:”GELECEĞİMİZİ İSTİSMAR ETMELERİNE MÜSADE ETMEYECEĞİZ.”

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Merkez Yürütme Kurulu ile toplanarak çocuk istismarı sorununu masaya yatırdı.

Açıklamada bulunan Genel Başkan Kasım Bağdu şu ifadelerde bulundu: “Son zamanlarda artan çocuk istismarları tüm kamuoyunu üzdüğü gibi Türkiye Gençlik Konseyi olarak bizleri de derin bir üzüntüye boğmuştur” dedi.

Başkan Bağdu; nice çocuklar kaçırıldı, nice çocuklar sorumsuz anne ve babalar yüzünden evden kaçtı, nice çocuklar akli dengesi bozuk psikolojik sorunları olan insanlar tarafından tecavüz edilip canına kıyıldı. Dünya çocuk bayramı kutlanılan bir ülkenin bunlara şahit olması çok acı ve düşündürücü bir durum. Kaybolan daha kaç çocuğun ölüm veya istismar haberlerini duyacağız? Bu çocukların hangileri anne baba sevgisini yaşadı veya yaşayabildi mi? Ne yazık ki çok dramatik durumla karşı karşıyayız. Dünya da çocuk bayramı olan tek ülke konumundayız. Ancak bu son zamanlarda yaşanılan bu tür olaylar sahip olduğumuz ünvana yakışı kalmamıştır.

Türkiye Gençlik Konseyi olarak bu yüzden bizler ülke olarak bir an önce gerekli tedbirlerin alınması ve eğitimlerin yapılması gerektiğini söylerken; aileler bilinçlendirilmeli, çocukların kendilerine yönelen bu tür şiddet olayları karşısında neler yapabileceklerini planlamalı ve çocukları bu yönde eğitilmesi gerekir. Çünkü hiçbir şey masum çocukların canlarından önemli olmadığını ve geleceğimizin teminatı olan bu gençliğin ve çocuklarımızın hayatı ülkemiz için önem arz etmektedir. Çocuk yapmak marifet değil asıl marifet topluma yararlı birey yetiştirebilmektir.

Genel Başkan Kasım Bağdu son olarak şu çağrıda bulundu: “Bütün sivil toplum kuruluşları ve platformları istismara dur demek için tek yürek olmaya davet ediyoruz” dedi.

admin

leave a comment

No Any widget selected for sidebar

Create AccountLog In Your Account