Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Gazetesi

Gaziantep Haber Ajansı Bülteni Gazetesi 11.01.2018

ALLAH AŞKINA BU KUTUPLAŞMAYI YAPMAYIN

BU YAZI FADILOĞLU’NA İTHAFEN YAZILMIŞTIR

5 yıl önce önce CHP’nin Gezi eylemi misali tamircileri sokağa döktüklerine tanık olduk. Gariban esnaf aldatıldı polisle karşı karşıya geldi.Ardından ertesi gün bu tamirci esnafını sokağa dökenlerle gidip KÜSGET’te sarmaş dolaş olup, bayrak dağıtan kimdi ; Elbette Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu. Üstelik kendi partisine düşman olanlarla birlikte. Fotoğraflar,haber metinleri, videolar elimizde.

Ardından yine bugün olduğu gibi 5 yıl önce 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde haftalık, günlük diye basın ayrıştırıldı; bir gazeteci gününde yıllarca birbiriyle omuz omuza olmuş, birbiriyle canciğer olmuş gazetecileri kimine ilan verip kimine ilan vermeyip Şirahan’da yaka-paça ettiniz mi ettiniz.Yazık değil mi basını kutuplaştırıp yıllarca arkadaş olan,kardeş olan insanları birbiriyle karşı karşıya getirmeye..

Bitmedi..

Ömrümde en çirkin olay ;hatırlamak dahi istemiyorum; Kent Konseyi Basın Çalışma grubu oluştururken daha ilk toplantıda neredeyse o gazeteci kardeşlerimiz bir hiç uğruna(o sahneyi hatırlamak dahi istemiyorum) neden kavganın eşiğinden dönüldü. Peki neden rızkını bu meslekten çıkaran insanları üzmek neden.. Yani Allaha şirk koşarak “rızkını ben veririm benim dediğimiz yapacaksın”

Babanız yüksek mühendis olabilir, Gaziantep’in ilk üç müteahhidinden biri olabilir, yerli Antepli olarak zenginliğinize güç katabilirsiniz; ama neden varoşlardan yetişip gelip, ekmeğini gazetecilikten çıkarmaya çalışan bu güzelim insanları üzmek neden..

“Lehime yazarsan benimsim, eleştirirsen düşmanımsın” tavrı gerçekten bu kente yakışmıyor. Elbette eleştireceğiz, yanlışları yazacağız.

Lehinize yazarsak da dost kalmalıyız, eleştirsek de dost kalmalıyız.

Hani şairin dediği gibi;

“kör olasın demiyorum ,kör olma da  gör beni;

damda birlikte yatmışız ;öküzü hoşça tutmuşuz

koyun değil şu dağlarda;san(-ki) kendimizi gütmüşüz

hor baktık mı karıncaya;kırdık mı kanadını serçenin

vurduk mu karacanın yavrulusunu;ya nasıl kıyarız insana”

Daha dün sayın Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu kendisini Muhtarlar gününde ziyaret eden her mahallenin muhtarlarını ayrıştırıp kendine göre dizayn ettiği muhtarları basına gönderip yayınlatmadı mı?

Birde dün 10 Ocak gazeteciler günü düzenliyor, kendine göre basını çağırıyor, yani bize ceza veriyor. Hangi danışmanının fikriyse..

Acaba çocukluktan beri arkadaş olduğum Şehitkamil Belediye Başkanının tavırları normal, benim düşüncem mi yanlış dedim;

24 Haziran seçimlerinde gördüm ki; Şehilkamil halkıda sayın Fadıloğlu’na tepkili ..hem de nasıl.. Bir kahvehaneye girdik; baktım vatandaş “bu kahvehaneye Fadıloğlu girmesin diye bağırıyor”, diğerine girdik diğer vatandaşlarda şikayetlerine cevap verilmemiş ki; onlarda kahvede tepki gösterdiler. Elbette Ak parti Milletvekillerinin dostane tavırları vatandaşları hep yatıştırdı. Üçüncü kahvehaneye giremedi kayboldu gitti..

Yani bu haliyle tekrar sayın Rıdvan Fadıloğlu aday gösterilirse seçim gezilerini merak ediyorum. Her dolaştığı mecrayı videoya alıp ayrı bir belgesel yapacağım.

Sözün özü; herkes kendine yakışanı yapmalı.. Yoksa yakışanı vatandaş güzelce fırçalayarak veriyor, fırçalayamayanlarda sessizce sandıkta karşılığını veriyor.

Benim Partim AK PARTİ. Tarafım belli ; neden seçtim; kutuplaşmaya karşı politika izlediği için.

Elbette doğruları söylemek bir vatanseverlik borcu..

Yazı: Halil Eyyupoğlu

 

 

 

 

 

admin

leave a comment

No Any widget selected for sidebar

Create AccountLog In Your Account