8 C
Gaziantep
Aralık 18, 2018
  • Home
  • Güncel
  • BAŞKAN ŞAHİN, ASYA BELEDİYE BAŞKANLARIYLA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
Güncel Haberler

BAŞKAN ŞAHİN, ASYA BELEDİYE BAŞKANLARIYLA DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) desteğinde, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) 5’inci Genel Kurulu çalışmaları kapsamında 21 Asya ülkesinden gelen belediye başkanlarıyla bir araya geldi.  Yerel yönetim deneyimlerini paylaşan Başkan Şahin, sosyal, kültürel ve şeffaf belediyeciliğin inceliklerini anlattı.

Asya ülkelerinin kalkınması, gelişmesi ve potansiyelinin açığa çıkarılması amacıyla en başta turizm başta olmak üzere birçok konunun görüşüldüğü toplantıda, fikir alış verişinde bulunuldu. Gaziantep ile Asya kentleri arasındaki işbirliğini artırıcı protokoller imzalanarak ikili ilişkilere derinlik kazandırılması fikri gündeme getirildi, İpek Yolu üzerinde göç müzesinin kurulması için iyi niyet beyan edildi.

“Akıllı, Dayanıklı ve Yaşanabilir Asya Kentleri” temasıyla toplanan Asya Belediye Başkanları Forumu’nda, “Asya Kentlerinin Dayanıklılığı”, “Asya Kentlerinin Yaşanabilirliği”, “Akıllı Asya Kentleri” ve “AMF’nin 3’üncü Trafik ve Ulaşım Komitesi” başlıklı teknik konular görüşülecek. Kültürel gezi kapsamında, GAZİRAY, Kuzey Şehir, GASKİ Arıtma Tesisleri, Engelsiz Yaşam Merkezi ile Nurgana Hasan Celal Güzel Kültür ve Spor Vadisi’ni yakından görecek katılımcılar, Zeugma Mozaik Müzesini gezdikten sonra şehirden ayrılacak.

Related posts

“SÜRDÜRÜLEBİLİR YÜKSEK BİR BÜYÜMEYE İHTİYAÇ VAR”

admin

Vali Gül ve Fatma Şahin 5. Zırhlı Tugay Komutanlığını Ziyaret Etti. (video haber)

admin

Artık okullaşmayı değil kaliteli eğitimi konuşuyoruz

admin

Leave a Comment